Премини към съдържание

Нестабилни обороти без фарове


Препоръчано мнение

Здравейте,

От доста време имам един странен бъг - когато двигателят е на празен ход и изгася фаровете - оборотите падат и колата почти гасне. Даже си гасне понякога, но в повечето случаи, след няколко секунди колебание нагоре-надолу се стабилизира. Почти. Ако съм на къси - всичко е ОК, оборотите си ги държи перфектно.

Всичко, което намирам в интернет се отнася за обратното, падане на обороти при включване на фарове или други товари. Ама такъв случай не намерих. Възможно ли е да е следствие от замяната на халогените с LED? Горе-долу по това време забелязах този ефект. Дали откачане на акумулатора и адаптация на ECU ще помогне?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между къси и дълги няма разлика в товара, за стандартните лампи H4 50/55 вата. Та няма да е от това. Разкачи акумулатора все пак, дано се намести.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че преди консумацията е била 2х55W,сега е наполовина, че и по-малко с LED крушите. И адаптацията на загрял двигател ли се прави или на студен? Че намирам и двете мнения във форума...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че преди консумацията е била 2х55W,сега е наполовина, че и по-малко с LED крушите. И адаптацията на загрял двигател ли се прави или на студен? Че намирам и двете мнения във форума...

Имах на предвид че разликата къси - дълги даже и при стандртни крушки е 5 вата. Айде за 2-та фара 10 вата. Това е нищожна разлика в товара на двигателя. Т.е. няма причина да ти играят оборотите от това.

И що не отидеш при Милен да ти я направи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, когато се обадя все е зает... Може и тия модели като моя да не са му интересни вече - старички...

А преди, когато си бях с халогени не си спомням да съм имал този проблем с нестабилни обороти след спирането на фаровете, и при двата режима си работеше добре.

Както и да е, направих някаква адаптация, надявам се да е успешна. Засега работи без светлини стабилно. Времето ще покаже.

Редактирано от FearSoft
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...