Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Check engine oil level


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Днес ми светна горното предупреждение. Маслата и филтрите са сменяни миналия юли. Колата, Митсубиши ASX 1.6 дизел, е минала към 9000км оттогава. Поначало мислех, че е възможно да е спаднало малко нивото, но когато проверих нивото се указа, че всъщност маслото е доста повече от максималното. Случайно минах покрай едно сервизче, правят опели и момчето каза, че вероятно нафта е влязла в маслото покрай регенерацията на ДПФ-а. Няколко въпроса:

1. Някой има ли представа какво да очаквам и какви пари ще излезе ремонта

2. Ако по принцип се очертава да е скъп, къде да я карам, за да излезе малко по-нормална цена, но хората да свършат работа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Днес ми светна горното предупреждение. Маслата и филтрите са сменяни миналия юли. Колата, Митсубиши ASX 1.6 дизел, е минала към 9000км оттогава. Поначало мислех, че е възможно да е спаднало малко нивото, но когато проверих нивото се указа, че всъщност маслото е доста повече от максималното. Случайно минах покрай едно сервизче, правят опели и момчето каза, че вероятно нафта е влязла в маслото покрай регенерацията на ДПФ-а. Няколко въпроса:

1. Някой има ли представа какво да очаквам и какви пари ще излезе ремонта

2. Ако по принцип се очертава да е скъп, къде да я карам, за да излезе малко по-нормална цена, но хората да свършат работа

.....не става така да миеш през едно сервизче, а трябва да минете през сервиз , който знае за какво става въпрос и имат необходимия софтуер за тази цел......даме като смените маслото ,трябва да укажете на ЕКУ-то на мотора че то е сменено,защото заради ДПФ-а има алгоритъм, който смята на базата на колко пъти е направил регенерация ,да може да управлява този процес, тъй като при регенерация, маслото се пълни с нафта ....и ако не спре, ще счупите мотора....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..даме като смените маслото ,трябва да укажете на ЕКУ-то на мотора че то е сменено,защото заради ДПФ-а има алгоритъм, който смята на базата на колко пъти е направил регенерация ,да може да управлява този процес, тъй като при регенерация, маслото се пълни с нафта

 

Всъщност момчето точно това ми обясни, но каза, че той прави опели и да отида при някого , който прави Митсубиши. Така, че ако искате може да се рабзерем да Ви я докарам. Аз по принцип мислех да звъня понеделник на Балканстар, въпреки че съм с доста смесени чуства към тях. Или колата е много чуплива, или те нещо не правят, като хората. Да не говорим, че цените им не са изобщо ок.

Редактирано от temp1e
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност момчето точно това ми обясни, но каза, че той прави опели и да отида при някого , който прави Митсубиши. Така, че ако искате може да се рабзерем да Ви я докарам. Аз по принцип мислех да звъня понеделник на Балканстар, въпреки че съм с доста смесени чуства към тях. Или колата е много чуплива, или те нещо не правят, като хората. Да не говорим, че цените им не са изобщо ок.

....както искате....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че то има ли АSX с 1.6 на пежо,щото той не ги прави тия магарии с маслото.

Май са само с 1.8 на митсу,който май е доста проблемен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че то има ли АSX с 1.6 на пежо,щото той не ги прави тия магарии с маслото.

Май са само с 1.8 на митсу,който май е доста проблемен.

 

На пежо ли е, на някой друг ли, но проблемите ми с ДПФ-а не са от вчера. За съжаление идеалистично вярвам в индивидуалния пример, иначе досега да съм го махнал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мотора (1.6 дизел ) е с код DV6C - смеска между ПСА (Пежо/Ситроен) и Форд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с ДПФ се появява най-вече при прекъсвани регенерации. За 20 хил.км нямам никакви проблеми, докато предишния собственик се оказа, че е имал такива.

 

Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...