Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

гарнитура на главата на SPACE STAR 1.3 - 1999 г


Препоръчано мнение

Изтече ми антифриз и след търсене се стигна до извода ,че е от гарнитура на главата.Отворихме капака на адренажния ремък и се оказа,че е и омаслен и следи от антифриз.И така да се стигнело до тази гарнитура - целия двигател се рязглобява. Сервиза рече 5-600 лева.Ох,майко. За сега налях едно шишенце за запушване на пукнатити в радиатора и си мисля за почистване и нов ремък.

Та мисълта ми е НЯКОЙ ИМАЛ ЛИ Е СБЛЪСЪК С ТАКЪВ ПРОБЛЕМ И НЯМА ЛИ ДРУГО РЕШЕНИЕ ОСВЕН ПЪЛНОТО РАЗГЛОБЯВАНЕТО.

Всеки даден ми съвет ще ми бъде от полза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък пълно разглобяване - маха се главата, проверява се за кривина но щом не е прегрявана най-вероятно няма да има. Нова гарнитура, стягане и си в джаза.

Това със добавка за запушване на дупки в охладителната система е само за джамбази, колкото да се продаде колата и следващия собственик да се чуди какво да я прави като се запушат разните каналчета.

Предполагам смяната на гарнитурата повече от 200лв. няма да ти излезе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък пълно разглобяване - маха се главата, проверява се за кривина но щом не е прегрявана най-вероятно няма да има. Нова гарнитура, стягане и си в джаза.

Това със добавка за запушване на дупки в охладителната система е само за джамбази, колкото да се продаде колата и следващия собственик да се чуди какво да я прави като се запушат разните каналчета.

Предполагам смяната на гарнитурата повече от 200лв. няма да ти излезе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да но в сервиза казаха 500-600 лева ! Явно ще ходя за второ мнение. Иначе 20 годишната кола /внос о т Италия/ няма грам ръжда .

Редактирано от vonmalev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам ама всичките гарнитури които ти трябва /глава,капак на клапани, всмукателни, изпускателни колектори/ са ти 100 лв. Махане слагане - 2 до 3 часа работа. Така че потърси и другаде оферта за цена че 500 лв. за труд за смяна на гарнитура ми се виждата доста. Стегни си я и си я карай, щом няма ръжда няма за какво друго да се притесняваш. Че то един цял двигател е 300 гроша...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...