Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Галант 2.0 бензин или 2.5 V6


Пламен С.

Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Решил съм да си купувам Галант, като съм си харесал много 2.5 мотора с автомат типтроник, но в момента в моя град се продава една 2.0 газ/бензин, но ръчка, нов внос (не регистриран) на хубави парички. Въпросът ми е от много по-скъпа ли е поддръжката на 2.5 автомат спрямо 2.0 ръчка. Ако някой от вас може да даде примери за разлика в цени на някой части, ще съм много благодарен. Предимно карам градско и си мисля че автомата ще е доста голямо удобство, но ако поддръжката му е твърде висока, може да се наложи да взема ръчката. За сравнение - в момента карам и поддържам голф 3 1.9.

 

Благодаря предварително на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Решил съм да си купувам Галант, като съм си харесал много 2.5 мотора с автомат типтроник, но в момента в моя град се продава една 2.0 газ/бензин, но ръчка, нов внос (не регистриран) на хубави парички. Въпросът ми е от много по-скъпа ли е поддръжката на 2.5 автомат спрямо 2.0 ръчка. Ако някой от вас може да даде примери за разлика в цени на някой части, ще съм много благодарен. Предимно карам градско и си мисля че автомата ще е доста голямо удобство, но ако поддръжката му е твърде висока, може да се наложи да взема ръчката. За сравнение - в момента карам и поддържам голф 3 1.9.

 

Благодаря предварително на всички!

 

Поддръжката от към окачване на 2.0 и 2.5 е една и съща. Понякога 2.5 му идват малки спирачките, но това е до срила на каране. Автомата бива, но трябва да знаеш, че ако превърти торка което не е да не се случва и си около хилядарка назад. За каране градско 2.0 ще ти даде малко по-малък разходк от към гориво, при каране извън града разхода е почти еднакъв.

Но който и Галант да вземеш като поддръжка ще ти е по-скъп от Голфа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, ясно е че ще е по-скъпо от голфа. Малко съм наплашен с тия автомати и май ще трябва на този етап да се примиря с ръчка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А можете ли да ми кажете за какво по специфично да се оглеждам при огледа? За ръжда по калници и бомбета е ясно, макар че от снимките изглеждат здрави без ръжди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какъвто и галант да избереш имай предвид, че ще страдаш от окачване - просто няма хубави части за подмяна, за пример ще ти кажа, че аз носачи сменям на около 9 месеца. Галанта с ръчка е определено по пъргав от автомата (карал съм и двата), но въпреки това аз не бих сменил автомата, просто трябва когато го избираш маслото му да не мирише на изгоряло. И двата двигателя страдат от хидравлични повдигачи, ако не се сменя маслото на време и с качествено такова. Относно ръждата освен споменатите бомбета и задни вежди, често ръждясват и ъглите на предните врати. След този ферман само мога да кажа, че това ми е втори галант и не бих го сменил за момента с друго.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ходих днес да гледам въпросния галант от моя град - 2.0 газ/бензин. Външно колата е доста запазена, няма ръжди нито по калници, врати или бомбета. Макар да не беше палена от известно време си запали без проблем, обърна на газ. Малко гола от към екстри, климатика беше от тези с врътките, няма подгрев на седалки, дясното лостче сякаш имаше функция само за чистачките,а на лявото за автоматични фарове. Като забележки - оборотомера не работеше и ремъка сякаш свиреше, но така или иначе ще се обслужва, ако се вземе. Колата е 2004г и в талоните е вписано газовото, което е добре, но за тази година сякаш много малко екстри има. Подгрев на страничните огледала, ако има, как се пуска при обикновения климатик (с врътки)? Това е колата която гледам: https://www.cars.bg/offer/5da41b3989db6c29a9405b9e

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Доста е трудно да намериш галант с обикновен климатик, а екстрата си заслужава! Аз лично бих погледнал ето тези два автомобила (стига да не ти пречи, че са комби разбира се):

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11580540634697592&slink=eiw4by

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11566205146656967&slink=eiw4by

Или, ако нямаш възможност, някой колега със сигурност ще се отзове. Наистина по скъпи са, но според мен си заслужава. Естествено всичко зависи от твоите желания.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, тези двата не са ли много евтини като за 2.5 автомат? Съдя по други такива, на които им искат повече, или на другите са надути цените? Ппц ако наистина си заслужава може и да се замисля за комби, но сякаш ми се иска седан. Не разнасям чак толкова багаж, а и седана по ми харесва отзад.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...