Премини към съдържание

Въпрос за 4В10


Препоръчано мнение

Добър ден . От 05.08.2019 съм горд собственик на Лансер 1.8 bifuel 143 коня.Супер доволен съм от автомобила.И сега питането ми е : има ли 6 степенна механична скоростна кутия за двигател 4В10? Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Доста време почаках за различно мнение по зададения от мен въпрос, явно няма . Без да се заяждам с господина ще му възразя че има Митсубиши Лансер 1.8 Mivec bifuel 143 коня оригинално изпълнение . Газовия инжекцион е на фирмата BRC. Двигателя е модел 4B10 и ме интересува дали е възможно и съвместимо от друг модел двигател да се монтира 6 степенна механична скоростна кутия . Ако някой може да ме насочи към таблици или полезна информация към други източници , БЛАГОДАРЯ .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста време почаках за различно мнение по зададения от мен въпрос, явно няма . Без да се заяждам с господина ще му възразя че има Митсубиши Лансер 1.8 Mivec bifuel 143 коня оригинално изпълнение . Газовия инжекцион е на фирмата BRC. Двигателя е модел 4B10 и ме интересува дали е възможно и съвместимо от друг модел двигател да се монтира 6 степенна механична скоростна кутия . Ако някой може да ме насочи към таблици или полезна информация към други източници , БЛАГОДАРЯ .

Здравей колега.Не получаваш други отговори ,защото няма каква повече информация да получиш.Колегата ти писа ,че в Япония, във фабриките на Митсубиши ,НЕ са поставяни газови,метанови ,брц,или други устройства.И за кутия с 6 механични предавки на пред, нямам информация на двигатели 4В някъде да е монтиран.Поздрави.

Редактирано от Гуидо
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

VIN JMBSNCY3AAU001267

номер на двигател 4B10DM7847

 

Относно 4В серията съм намерил следното инфо : Manual Gearbox for 4B10 , 4B11, 4B12

The gearbox matted to 4B10 , 4B11 and 4B12 are as below:

 

Front Wheel Drive Gearbox

F5MBB-1-BBY (4B10)

F5MBB-1-CBY (4B11)

F5MBB-1-DBY (4J10, 4B10 AS&G)

 

4 Wheel Drive Gearbox

W5MBB

 

Ratio

F5MBB-1-BBY | W5MBB

1st - 3.538

2nd - 1.913

3rd - 1.333

4th - 1.028

5th - 0.820

Rev - 3.583

 

FD - 4.235

 

F5MBB-1-CBY

1st - 3.538

2nd - 1.913

3rd - 1.333

4th - 0.972

5th - 0.775

Rev - 3.583

 

FD - 4.235

 

F5MBB-1-DBY

1st - 3.833

2nd - 1.913

3rd - 1.333

4th - 1.028

5th - 0.820

Rev - 3.583

 

FD - 3.944

 

It is not easy to change the individual gear ratios, as you need to find a suitable gear. Most people will mod the final drive. The bigger the final drive number the faster your car can pickup but you will have lower top speed. The smaller final drive will have higher top speed but slower pickup.

 

Logic thinking is that by using a small Final drive u can go very high speed but it have to be dependent on the engine power that it is capable of. Matching it wrongly will result the engine running at non optimal power band resulting in bad fuel consumption.

 

Happy modding...

Posted 21st May 2014 by Unknown

 

питането е дали е съвместима 6 степенна кутия от ево или ралиарт към 4в , обаче явно ще се експериментира . Отделно съм решил яко да се шумо изолира че ламарините са тънки и паразитен шум от движението е доста. Изчетох форума има интересни решения .

Редактирано от Деян Боянов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ми харесва над 130 км как тормозя двигателя на 4000 оборота , съчетанието от шума на пътя и двигателя малко е дразнещ , а е престъпление за толкова готин автомобил да се влачи :) и понеже не ме плаши да се изцапам реших да събера информация , няма по добро място от форум на марката

Редактирано от Деян Боянов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там, че няма с какво да се изцапаш, защото както ти обясниха колегите, няма друга ръчна скоростна кутия за модела.Довода ти за смяна на скоростната кутия е смехотворен.. меко казано :)

Не си си купил мощна луксозна кола, купил си си обикновен Лансер.По-добре вложи малко средства и усилия за шумоизолиране, от колкото да се занимаваш с глупости.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...