Премини към съдържание

Терсене на волан при спиране


ivagor

Препоръчано мнение

Здравейте съфорумници. Пиша с молба за съвет. В началото на седмицата дадох Грандис-а за преглед на предница, че им леко похолпване при ляв и десен волан на неравност. Уви, тръгнал леко ляв шарнир, но можело да издържи още. Дотук добре, ама се оказа, че водачите на спирачките били за смяна, задните накладки също, а предните били ОК и имали живот. Викам, айде, щом е за спирачен апарат - веднага действам.

 

Вземам колата и карам има няма 50километра, и забелязвам че при 100, 110 и натискане на педала....и айде едно хубаво тресене на предница.

 

Викам си, добре де...в сервиза можеха още онзи ден да ми вземат още доволно пари за предни дискове, накладки....ам уви, нямаше проблем

 

Та според вас, тези симптоми за дискове ли са или нещо друго....(като не става диагностика физически, да пробвам онлайн)

 

И също, при смяна на въпросните водачи, може ли нещо друго по спирачния апарат джасе провокира.. преди намесата нямах този проблем

Редактирано от ivagor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да са дискове. Още повече че от написаното се разбира, че по предницата не е правено нищо освен спирачните апарати. Аз имах подобен проблем с моя Грандис. Купих го със сменени дискове и накладки, но при спиране тресеше много. За да спра от 120 до нула ми се налагаше да отпусна педала и пак да натисна, и тогава спира. Смених накладките и се оправи. Какво точно означава тръгнали водачи на спирачките, сменят се с нови ли? При мен само ги зачиствам със шкурка и ги смазвам при всяка сезонна смяна на гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да са дискове. Още повече че от написаното се разбира, че по предницата не е правено нищо освен спирачните апарати. Аз имах подобен проблем с моя Грандис. Купих го със сменени дискове и накладки, но при спиране тресеше много. За да спра от 120 до нула ми се налагаше да отпусна педала и пак да натисна, и тогава спира. Смених накладките и се оправи. Какво точно означава тръгнали водачи на спирачките, сменят се с нови ли? При мен само ги зачиствам със шкурка и ги смазвам при всяка сезонна смяна на гуми.

 

В случая ги смених, да. Относно накладките отпред ми казаха, че имали живот.

 

На мен чуденката ми идва от това че преди намесата нямаше този проблем, а по нещата дето са сменяни не мисля, че има какво да причини това. Че пак ще се ходи там е ясно, но исках да сондирам малко мнения

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте отново. Тресенето при мен е от дисковете се оказа.

 

Обаче имам и тръгнал шарнир. Можете ли да споделите смяната само на шарнира ли препоръчвате или евентуално с носача...носачът като такъв е ОК..но ме съветват да помисля дали да не сме я комплекта. Явно не са сигурни колко добре ще набият новия шарнир (си мисля аз) та оттам и въпросното предложение. Четох и тук че има колеги които също прпоръчват и смяна на носач... Мерси предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За шарнира имаш няколко варианта:

1. да смениш само шарнира с някакъв, да го набият в носача без да го заварят - най-лошия вариант, шарнира излиза след 5км и си в канавката (изпробвано);

2. да смениш носача + шарнира - най-скъп, но под въпрос дали най-добър вариант (зависи какво менте ще е новия носач);

3. да смениш само шарнира с правилния - има шарнири, които се монтират със зегер-шайби (не знам за твоя модел дали има), марката е MOOG;

4. да смениш само шарнира, но да го прикапят на CО, или електрожен - съвсем малко, колкото да хване, като внимават да не изгорят втулката, т.е. заварка и веднага заливане с вода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За шарнира имаш няколко варианта:

1. да смениш само шарнира с някакъв, да го набият в носача без да го заварят - най-лошия вариант, шарнира излиза след 5км и си в канавката (изпробвано);

2. да смениш носача + шарнира - най-скъп, но под въпрос дали най-добър вариант (зависи какво менте ще е новия носач);

3. да смениш само шарнира с правилния - има шарнири, които се монтират със зегер-шайби (не знам за твоя модел дали има), марката е MOOG;

4. да смениш само шарнира, но да го прикапят на CО, или електрожен - съвсем малко, колкото да хване, като внимават да не изгорят втулката, т.е. заварка и веднага заливане с вода.

 

Благодаря за детайлите. Предлагат ми някакъв на Yamato.. освен да потърся място в София за това, където знам че ще подходят по-сериозно (DJ ако има свободни часове)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При наличието на разбити елементи по окачването, първо сменете тях, тогава дискове и накладки. От шарнир може да тресе и то доста. При такъв ремонт също може да почне да тресе ако е свалян диска, има ръжда и не е легнал в същото положение. И другото на водачите се слага малко смазка..... ако се нахакат добре със смазка се затруднява движението на апарата и се криви при спиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за детайлите. Предлагат ми някакъв на Yamato.. освен да потърся място в София за това, където знам че ще подходят по-сериозно (DJ ако има свободни часове)

Здравейте,имам наблюдение за тресенето при грандиса,карам го вече 12 години и е на 430,000км,преди редовно сменях предните дискове с накладки на всеки 2 години,за да неутрализирам тресенето,задните дискове оригиналните изкараха до 425,000км само задни накладки сменях и деа пъти челюстните за ръчната,проблема на тресенето отпред е в гумените маншони на водачите на апаратите,защото отвора през който минават е отворен от другия край и главичката на маншона се подава,водата се просмуква между маншона и отливката на апарата получава се ръжда която притиска маншона от вън,от там водача започва да не се връща и да задържа,почват да греят дисковете и да тресат на 20мин на магистралата,смени маншони те на водачите разпробий малко отвора за да го изчистиш и проблема ще изчезне,гарантирано от мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...