Премини към съдържание

Въпрос за носач


Snoop

Препоръчано мнение

Колеги, Лемфьордер не се ли предлагат за Галантите? Аз не че карам Галант, но на Еклипса карам с шарнири и кормилни накрайници на тази марка и вече над 25к км няма грам луфт. Вярно, аз съм с Макферсон тип окачване, но там точно шарнира се натоварва най-много и все пак няма грижи...

Точно Макферсона е много по-ненатоварен от двойното А-рамо ....тежестта на автомобила при Макферсона се поема директно от амортисьора (и пружината), докато при двойното А-рамо тежестта преминава през шарнира на правия носач (стреми се да го извади). ;)

Редактирано от bace
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно Макферсона е много по-ненатоварен от двойното А-рамо ....тежестта на автомобила при Макферсона се поема директно от амортисьора (и пружината), докато при двойното А-рамо тежестта преминава през шарнира на правия носач (стреми се да го извади). ;)

Май е точно това обясненито. Хубав автомобил с капризно, скъпо и трошливо окачване. Днес с един познат с галант си говорихме точно за това - налива пари а все нещо трака по окачването му. Вече решил да кара докато се преде хавтомобила, след това да му пее попа :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно Макферсона е много по-ненатоварен от двойното А-рамо ....тежестта на автомобила при Макферсона се поема директно от амортисьора (и пружината), докато при двойното А-рамо тежестта преминава през шарнира на правия носач (стреми се да го извади). ;)

Не при всички е така, аз карам кола с дабъл-уишбун окачване и пружината постоянно натиска шарнира в състояние сглобка, ама при мен долните носачи не влизат отдолу на шенкела, а отгоре и пружината постоянно ги натиска . http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не при всички е така, аз карам кола с дабъл-уишбун окачване и пружината постоянно натиска шарнира в състояние сглобка, ама при мен долните носачи не влизат отдолу на шенкела, а отгоре и пружината постоянно ги натиска . http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Да, това за мен в по-издържано. А в предишното ми мнение визирах конкретно окачването на моя EA5.

Редактирано от bace
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май е точно това обясненито. Хубав автомобил с капризно, скъпо и трошливо окачване. Днес с един познат с галант си говорихме точно за това - налива пари а все нещо трака по окачването му. Вече решил да кара докато се преде хавтомобила, след това да му пее попа :(

Чесно казано нямам такова впечатление, за скъпо ....не знам може би - да, но според мен е поносимо ..... моя галант го карам душмански....даже тази година имам "нови попълнения" (3 джанти за боклука заради "хубавите" ни врачански пътища). Тропане няма, но след всяка зима сменям по някой прав носач, защото започват да скърцат. (А в зависимост от финансовото състояние - сменям и други неща, не защото са за смяна, а защото така и така ще разглобявам и ще се цапам). За километри нямам наблюдение на колко ги сменям, но на година ми се връзват около 50к така, че може би това е цифрата ... +/-. Понеже имам и един Спейс Стар (и той от 8-9 години при мен) прякото ми впечатление е, че спейса има много по-кофти окачване и по-конкретно задното - няма настройване ....все нещо тегли на някъде....все някакви дребни и дразнещи проблеми...за сега съм го закрепил :) ... при галанта тая фраза я няма...всичко е на конец там :) и управлението му е супер готино и не натоварващо.

А като стана дума за километри....това са глупости...какви километри, какви пет лева....някой хора имат такъв "стил" на шофиране, че мога да унищожат колата за месец...не за 25000км .... ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • Admin

И сега последно има ли някой информация коя марка носачи в момента на пазара са качествени?

Става въпрос за второ вграждане на поносими цени. :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя опит: Последните 2 носача които сменях бяха Kavo. Преди доста време (2-3г.) слагах 555 ... може би Kavo-то е една идея по-добро (незнам защо така си мисля - не съм ги засичал на км).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И сега последно има ли някой информация коя марка носачи в момента на пазара са качествени?

Става въпрос за второ вграждане на поносими цени. :drive:

Лемфьордер стават ....пробвано от 3-4 години.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

При мен криви носачи TRW се разтропаха след година, смених ги с FEBEST и те се разтропаха след около година. Сега и аз се чудя какви да слагам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен криви носачи TRW се разтропаха след година, смених ги с FEBEST и те се разтропаха след около година. Сега и аз се чудя какви да слагам.

....еми виж над теб мнението......ако и това не изкара година, значи имаш друг проблем ....или караш колата по нивите.... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

TRW - доволен съм!

Ямато - не!

За носачи Каво може, накрайници - твърдо не.

Накрайници - делфи!

Моите наблюдения са, че причината да финишират носачите много често е, че маншоните им се скапват за 1 година, започва да влиза вода и....чао.

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

....еми виж над теб мнението......ако и това не изкара година, значи имаш друг проблем ....или караш колата по нивите.... :D

Пламене, за Лемфьордер съм съгласен, че стават. Предни и задни биалетки сложих на Лемфьордер и не са мръднали. Прави носачи има на Лемфьордер, но криви, аз поне не намирам. На сегашните ми криви носачи на Фебест им се спука тампона към купето, а и в шарнира се раздрънкаха.

Редактирано от charislav
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Колеги, някой да предлага или да даде насока от къде да купя КРИВИ носачи на Лемфьордер? Прави има, знам. Скоро сменях, но КРИВИ на Лемфьордер никъде не намирам. Дали произвеждат изобщо?

Препоръка за алтернатива, без ТРВ, Фебест и Нипартс.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...