Премини към съдържание

"LOCK-RIGHT Locker" - 100% заден блокаж за Mitsubishi Outlander II


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги!

Някой да е поставял такъв вид блокаж и ако има мнение?

Замислям се да си ъпгрейдна таляската , но все пак някой от вас ако е тествал и има наблюдения да каже резултата.

Цитат “ Шлица - 23; Максимален въртящ момент на двигателя - 550 N / m; Размери - 70 х 58 мм; Тегло - 1,0 кг; Ввисококачествена стомана ттермично втвърдена на – 53 единици.

Разработка и производство на фирма "Кулак & КМЗ" Русия.

 

ЗАКЛЮЧВАНЕ на 100% означава: докато въртящото се колело прави 10 оборота, натоварено също прави 10 “ Намалява приплъзването до минимум , подобрява управление, перфектно за състезания, рали, дрифт, драг, както и за ежедневна работа в града и планината. Значително подобрява офроуд възможностите на всички автомобили. Намалява риска от повреда на полуосите при експлоатация при максимални натоварвания на удар, като например преминаването на трудни участъци, неравен терен и т.н.

 

Директно заместване и напълно взаимозаменяемо с OEM Диференциала. Не уврежда никоя част от автомобила.”

 

Как ви се струва?

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

със заводския диф раздатката им е консуматив пък смятай като хакнеш един блокаж какво ще стане.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карах 3 години аутлендър 1.

Незнам с какъв диф е , но на такива издевателства е бил и никакви ядове..

Дали е така и с Outlander 2 незнам, затова и питам:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И не ми е ясно заводския Lock и този ъпгрейд каква разлика има?

Наистина не ми е ясно и ще се радвам някой да го обясни.

Предполагам за много колеги ще е от полза

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

заводския lock ти заключва муфата между предния и задния мост а ти говориш за блокаж на задния диф

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай, това е едва ли не по-доброто(механично) LCD диференциал.

Не виждам причина в нужда да се включи и да има ядове, но все пак вземам под внимание мнението ти за него!

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

това е самоблокиращ механичен на 100% диф.

Според мен слабото му место е това че зацепва удърно и от там възможност за повреда по трансмисията.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

това е самоблокиращ механичен на 100% диф.

Според мен слабото му место е това че зацепва удърно и от там възможност за повреда по трансмисията.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

CVT кутията ли няма да издържи, или някой друг модул от трансмисията?

Не, че карам по пресечени месности, но като гледам разликата в youtube, някак си ме предизвиква този блокаж... предполагам е като на Сузуки Гранд Витара?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Според мен е добра идеята! Аз също мисля за такава самоблокировка за предния диф на моето паджеро.

От къде ще го поръчваш? Гледам тези сделаните, от първия пост, нямат опции за Митсубиши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-добре оправи първо ходовете, а след това блокирай дифа. Така няма да ти се налага да го ползваш често.

 

Какво имате в предвид “ходовете”?

Наистина не Ви разбрах

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е добра идеята! Аз също мисля за такава самоблокировка за предния диф на моето паджеро.

От къде ще го поръчваш? Гледам тези сделаните, от първия пост, нямат опции за Митсубиши.

За да не наруша правилата в форума няма да дам линк, но попаднах на обява в гр.Варна в OLX за продажба на такъв вид блокировка на цена 600лв и евентуално с монтажа още 200лв

Просто се замислям ако карам на 4awd auto по магистралата с скорост над 120км/ч , и поднесе колата(дъжд,лед,сняг) какво ще се случи...

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз моята съм я мъчил да я поднасям по завои като съм на 4х4 ауто и нищо не става.С голяма скорост не съм пробвал,но при ниска не мърда изобщо.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не наруша правилата в форума няма да дам линк, но попаднах на обява в гр.Варна в OLX за продажба на такъв вид блокировка на цена 600лв и евентуално с монтажа още 200лв

Просто се замислям ако карам на 4awd auto по магистралата с скорост над 120км/ч , и поднесе колата(дъжд,лед,сняг) какво ще се случи...

Поздрави!

Ще те дават по телевизията

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз моята съм я мъчил да я поднасям по завои като съм на 4х4 ауто и нищо не става.С голяма скорост не съм пробвал,но при ниска не мърда изобщо.

Идеята е ако се включи тази блокировка поради губене на сцеплениена едно от двете задни колела - какво ще се случи...дали няма да се натруши всичко с такава скосрост, включително и още по-голямо поднасяне на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На тоя модел,с тия скапани ръчни кутии и раздатки издевателства едва ли ще му понесат.Аз в момента започвам ремонт на ск.-кутия заради 3та предавка и то почти без издевателстване.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с автомат CVT и не говоря за издевателства( този сув не е за офроуд), а за ситуация в , която да си по-сигурен, надежден, проходим.. кал, на кантар най-вече като застанеш ще помага:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много точен отговор!

Благодаря!

При 120 каквото и да блокира нищо нема да се счупи по раздатката но със сигурност ще се претрепеш.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...