Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Сбогом Mazda, Здравей Lancer


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Старата ми Mazda 323F от 1992 най-накрая ме предаде Юли месец. След изгоряла бобина, омаслен датчик на делко и ужасно много количество ръжда и изгнил заден мост, реших просто, че е време да замине за скрап.

Та отидох при, приятел на приятел с автокъща, където гледах един пасат, но просто погледа ни се заби на Лансера, който (не се смейте, помислих за Ситроен). И така, избрах Лансера - 2011 година, около 100 коня и малък 1.5 двигател. Не ми е проблем това, тъй като не съм любител на високите скорости и обичам да карам бавно. Колата е със скорости, не е автоматик.

 

20190712-155841.jpg

 

 

Понеже не разбирам много от коли, един комшия ме свестна, че това са runflat гуми и за това веднага купих секретни болтове. Надявам се все пак, че такъв тип кражби са в миналото. Маздата я оставях отворена с цели дни понякога и никой не беше пипал нищо.

 

20190710-131452.jpg

 

За сега съм навъртял към триста километра и ще се наложи да сменя маслото.

 

П.С.

А, да, Бензинка е.

Редактирано от vmirchev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако не си по-бързите скорости, то рънфлат гумите не са много опраавдани. Чувал съм, че са за по-тежички и мощни коли. Най-много ги карат от отбора на БМВ сякаш. Натоварват излишно окачването, според мен. Удобството е, чв ако се спука, може да покараш така. Всеки си преценява, но аз така виждам нещата. Ако има хляб в тях покарай ги и виж как ще е. Аз предпочитам Мишелин с дебел борд пред рънфлат.

 

Интересува ме този двигател 1500 кубика 106 коня японски ли е, защото 1600 117 коня чувам, че е съвместна разработка с мерцедес и има хора, които мрънкат от него.

 

Честито за придобивката, да си я караш с кеф, радост и здраве.

Редактирано от Stanislav Konstantinov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Да си я караш със здраве и кеф! И аз смених Mazda 323 F с Lancer. Преди една година. От този форум не очаквай кой-знае какво. След като закупих Мицубишито отправях въпроси по разни теми, но малко хора се отзоваха. А каквито ядове имах си ги разреших и точка. Хайде със здраве!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колега, ако не си по-бързите скорости, то рънфлат гумите не са много опраавдани. Чувал съм, че са за по-тежички и мощни коли. Най-много ги карат от отбора на БМВ сякаш. Натоварват излишно окачването, според мен. Удобството е, чв ако се спука, може да покараш така. Всеки си преценява, но аз така виждам нещата. Ако има хляб в тях покарай ги и виж как ще е. Аз предпочитам Мишелин с дебел борд пред рънфлат.Интересува ме този двигател 1500 кубика 106 коня японски ли е, защото 1600 117 коня чувам, че е съвместна разработка с мерцедес и има хора, които мрънкат от него.Честито за придобивката, да си я караш с кеф, радост и здраве.

 

За съжаление трябва да сменя гумите. Карах към Варна Рок Фест миналата седмица, за пръв път я изкарах извън София. Изпопадаха ми пломбите на един проход след Айтос с тези гуми. Колкото за двигателя, реално нямам никаква представа дали е японски или правен с мерцедес. Или поне аз не знам как да го проследя?

 

 

Честито! Да си я караш със здраве и кеф! И аз смених Mazda 323 F с Lancer. Преди една година. От този форум не очаквай кой-знае какво. След като закупих Мицубишито отправях въпроси по разни теми, но малко хора се отзоваха. А каквито ядове имах си ги разреших и точка. Хайде със здраве!

 

Благодаря! Много се надявам да не ми се налага да питам нищо. А Маздичката понякога още липсва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото змам и двата двигателя са японски, но не мога да го гарантирам на 100%! Особено на тези години, през които се правят всякакви необичайни коопераци между производителите, за споделяне на технологии и разходи. Пък и какво значение има кой го произвежда, важното е да работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...