Премини към съдържание

Шум (чукане) двигател ASX


Препоръчано мнение

преди 1 час, Светльо Ангелов написа:

Защо искаш да смениш този перфектен двигател с друг? :rolleyes:

Защото има шум, като чукане от аванс, който се проявява, когато външната температура е над 20 градуса. Досега не е установено от къде идва (не че съм обикалял кой знае колко майстори, но все пак е прегледана на няколко места). Интересувам се хипотетично от разхода за смяна на целият двигател, защото може да се окаже по-изгодно от търсене на причината (която всъщност може да е и елементарна и дребна, но кой да я диагностицира...).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 136
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

  • Admin

Което може да е неподходящо масло. Щом загрее ги прави тези "номера".

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
На 6/25/2021 at 7:56 AM , Светльо Ангелов написа:

Което може да е неподходящо масло. Щом загрее ги прави тези "номера".

 

Де да беше от маслото....В момента е с Кастрол Едж, беше с Мобил и все си чука. Веротно има проблем в някой датчик или дюзи..., но до момента никой не го е открлил. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
преди 13 часа, orion написа:

Де да беше от маслото....В момента е с Кастрол Едж, беше с Мобил и все си чука. Веротно има проблем в някой датчик или дюзи..., но до момента никой не го е открлил. 

Тогава трябва да се вземат мерки от компетентен механик. Трябва да се оправи тази кола незабавно. Жалко ще бъде да се съсипва двигателя, ходейки при хора, които не знаят какво правят. За щастие в клуба има майстор, който ще ти я оправи. Той не се намира в Русе, за съжаление.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Светльо Ангелов написа:

Тогава трябва да се вземат мерки от компетентен механик. Трябва да се оправи тази кола незабавно. Жалко ще бъде да се съсипва двигателя, ходейки при хора, които не знаят какво правят. За щастие в клуба има майстор, който ще ти я оправи. Той не се намира в Русе, за съжаление.

Искрено Ви моля за координати на този майстор! 

Редактирано от orion
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
преди 59 минути, orion написа:

Искрено Ви моля за координати на този майстор! 

Изпратих ти координатите му на лично съобщение. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

 

На 7/5/2021 at 8:01 AM , Светльо Ангелов написа:

Тогава трябва да се вземат мерки от компетентен механик. Трябва да се оправи тази кола незабавно. Жалко ще бъде да се съсипва двигателя, ходейки при хора, които не знаят какво правят. За щастие в клуба има майстор, който ще ти я оправи. Той не се намира в Русе, за съжаление.

Може ли и на нас да ни изпратите кординати, ние сме със същият проблем!

Редактирано от amfibia
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
преди 34 минути, amfibia написа:

 

Може ли и на нас да ни изпратите кординати, ние сме със същият проблем!

Изпратих ви лично съобщение. Успех! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 8/22/2021 at 10:52 AM , amfibia написа:

 

Може ли и на нас да ни изпратите кординати, ние сме със същият проблем!

Привет, 

Разбирам, че и вие все още не сте открили проблема. Дюзи проверявали ли сте? 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

On 7/5/2021 at 8:01 AM, Светльо Ангелов said:

Тогава трябва да се вземат мерки от компетентен механик. Трябва да се оправи тази кола незабавно. Жалко ще бъде да се съсипва двигателя, ходейки при хора, които не знаят какво правят. За щастие в клуба има майстор, който ще ти я оправи. Той не се намира в Русе, за съжаление.

Може ли и на мен да изпратите координатите на механика-майстор

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
На 6/25/2021 at 7:56 AM , Светльо Ангелов написа:

Което може да е неподходящо масло. Щом загрее ги прави тези "номера".

 

Факт! 

Имах такъв проблем, бяха ми сменили маслото не с оригиналното на мицубиши със спецификация С4 а, Мотул със спесификация С1 което, покрива само изискванията за по-дълг живот на DPF, но не и висок вискозитет/HTHS>3,5mPas/

Автомобила ми е ASX 2.2 150 2015 комън рейл. 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 8/19/2019 at 3:49 PM , babachev написа:

Здравей колега, аз съм с Outlander 2.2 2011 г., имах подобно "чукане" и аз. След много ровене по двигателя и в нета, открих причината. Проблема ми беше в балансиращата група на двигателя!

 

Здравейте колега! Имам сходен проблем със чукане на ниски обороти в двигателя,сменена ангренажна верига пълен к-т.на 193х.к. но чукането остана MITSUBISHI ASX 2.2 DI-D 2014/194х.к. Имам съмнения за износена баланс. група, или нарушени зъби на свързващия  вал.

Колеги има ли някой който да си е решил проблема с тракането, чукането в д-я? И по какъв начин?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги!

След извесно чудене и умуване, най накрая си реших проблема с тракането в двигателя. Ако Ви итересува как просто премахнах свързващото каре на балансиращата група. За инфо работа двигател преди и след премахването съм побликувал 3 видеоклипа в Ютуб.

Който има тракане с двигател 4N14 може да ги прегледа като напише в търсачката на Ютуб: 4N14

За повече подробности пишете. 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква е ролята на това каре и сега, след като го няма, къде се очаква да се появи някакъв друг проблем? Едва ли има монтирано нещо, което да няма роля и след чието премахване да не се провявят някакви свързани с това ефекти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, СтоянБ написа:

Каква е ролята на това каре и сега, след като го няма, къде се очаква да се появи някакъв друг проблем? Едва ли има монтирано нещо, което да няма роля и след чието премахване да не се провявят някакви свързани с това ефекти.

Здравейте!

Мога да Ви обясня всичко колега, всички минуси и плюсове. Но ще падне писане, по телефона щеше да ми е по лесно. Ще пиша все пак и други колеги с 4N14 би им било интересно. 

Въпросното каре е свързващото звено в балансиращата група. Премахне ли се карето, баланс групата не работи.

И сега минусите:

(1) При тихи 650об.мин. ръце на волана се усещат леки вибрации които над 1000об. изчезват.

(2) При стартиране на двигателя се усеща леко притреперване на волана.

(3) Отворено двигателно ръце на капака на двигателя,тихи 650об.усещат се леки вибрации на двигателя Но все пак това е дизел не бензин и е нормално да има леки вибрации откъм двигател и волан.

И ето тук свършват минусите,като заключение Японските инжинери. са конструирали баланс група и са свели вибрациите предавани от двигателя едвам долувими. Но за сметка на един скъпо струващт модул както за ремонт така и малък експлоатационен живот. Първи симптоми за износване и почукване, тракане се появяват след първите 100х. км.

Частичния ремонт, като смяна на каре или вал със зъбно колело не решява проблема.Въпреки че са дадени примерно едни 300-400лева за части и работа.

Тоталния ремонт обаче е доста (солен) между 7 и 10х. части и работа и така до следващите 100х.

При новите двигатели след 2016 баланс групата е модернизирана и е коригиран проблема.Но собственици на по стара година ако искат да се възползват от новата разработка ще трябва да олекнат с около 10бона а на всичкото отгоре и новата балансираща група е по дълбока та се сменява и картера.

От всичко написано до тук става ясно защо се реших да деактивирам баланс групата, кото премахна карето. Работа 80-100лв. време не повече от половин р.д.

А сега да посоча и ПЛЮСОВЕТЕ пък колеги Вие преценете.

Трите видия които съм побликувал в Ютуб: търсене 4N14 - тракане преди и след.Гледайте ги и дано са Ви от полза.

Плюсове:

(1)Тракането изчезна остана само работа дюзи и ангренаж. И да вметна сменен пълен к-т верига на 193х. Двигателя е определено по тих както със отворен капак, затворен и от купе разликата се усеща. Смяната на к-т. ангренажна верига предприех заради тракането Но се оказа че шума не идва от веригата а от луфта в карето. Между другото си запазих всички оригинални части за всеки случай.

(2)Спестени не малко пари и главоболия от ремонт за нещо не добре конструирано въпреки желанието на Японските конструктори да сведат вибрациите на двигателя до минимум. 

(3)Оказа се че работеща баланс групата товари доста двигателя, което установих след опреден пробег без балансировка.

Разхода на гориво от 6.0л./100 среден падна на 5.5/5.6л. на 100км.

Като заключение искам да кажа че плюсовете определено си заслужават но все пак това си е мое мнение. Всичко е въпрос на личен избор. Като имам в предвид мястото, работата и последиците след деактивиране на баланс групата съм обеден че не би трябвало да има каквито и да е последствия с двигателя. 

Надавам се че бях изчерпателен и полезен.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря за поста и за разясненията! Това е изкл. полезно!

Аз също съм с дизел, но лансер и двигателят е на VW. Трябва да погледна дали имам подобни части, но не ми прави впечатление да имам някакво извънредно почукване, освен това, което ми се струва характерно за един VW двигател от периода 2006 - 2008 г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, СтоянБ написа:

Колега, благодаря за поста и за разясненията! Това е изкл. полезно!

Аз също съм с дизел, но лансер и двигателят е на VW. Трябва да погледна дали имам подобни части, но не ми прави впечатление да имам някакво извънредно почукване, освен това, което ми се струва характерно за един VW двигател от периода 2006 - 2008 г.

Здравейте колега!

Въпросното тракане, чукане се отнася конкретно за Mitsubishi ASX 2.2 DI-D от 2014 с двигател 4N14 но също и за Outlander 2.2.Двигателя е един и същт,  незнам как стоят нещата с 4N13 и 4N15 и дали имат същия проблем с балансиращата група. Ако има колеги който е в час нека да споделят опит и знания.

Желая Ви лек ден! 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Благодаря за полезната информация.И при мен го имам този проблем който ми го казаха в сервиз Балкан стар и ремонта на Балансиращата група струва около 7.500лв.а в сервиз Ратола излиза около 4.500лв. От горе написаното разбирам че сте премахнали само карето на Балансиращата група (без валовете) 

Благодаря за полезната пост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 12/14/2021 at 10:46 AM , Ilian iliev написа:

Благодаря за полезната информация.И при мен го имам този проблем който ми го казаха в сервиз Балкан стар и ремонта на Балансиращата група струва около 7.500лв.а в сервиз Ратола излиза около 4.500лв. От горе написаното разбирам че сте премахнали само карето на Балансиращата група (без валовете) 

Благодаря за полезната пост.

Здравейте!

Оправихте ли проблема със шума от балансиращата група. Предполагам че сте изгледали моите видеа в ютуб. Ако не сте: търси 4N14 в ютуб. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
На 12/21/2021 at 9:26 AM , NikolaBorisov написа:

Здравейте момчета! Къде да намеря обозначението,типа на двигателя? (напр.4N13)

Хайде колеги !!!! Никой ли не знае къде да намеря типа на двигателя ???!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
преди 4 минути, NikolaBorisov написа:

Хайде колеги !!!! Никой ли не знае къде да намеря типа на двигателя ???!!!!

Изпрати ми на ЛС Vin-a на автомобила или пиши тук в темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, Светльо Ангелов написа:

Изпрати ми на ЛС Vin-a на автомобила или пиши тук в темата.

Здравейте, VIN номера ми е:

JA4AJ4AW9HZ608371

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Твоят е с двулитровия двигател 150к.с от Северна Америка 4B11.

vin.png

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Светльо Ангелов написа:

Твоят е с двулитровия двигател 150к.с от Северна Америка 4B11.

vin.png

Да няма някаква грешка, че навсякъде по талоните, и голям и малък, пише ,че е 2.4 литра бензин, 168 коня. И е от Канада, ако това е някакъв ориентир.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...