Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Ами не хлади. Не е от липса на фреон, със точното, със по-малко, със повече, все тая, не е там проблема. Няма изтичане от никъде. На диагностиката показваше, че компютъра отчита вътрешната, външната и зададената температура. Уж и грешки нямаше, но диагностиката не беше специално за Мицубиши. Компресора работи, но нещо го кара да се изключва след 5-10 секунди след като тръгне. Майстора при който бях (сервиз 6+ в София), се съмнява във някакъв клапан който разделя газообразната от течната форма на фреона. Трябвало да се изплакне със някаква киселина и да се види. Но само гадаеше. Затова търся майстор който се е занимавал със нашите коли, поне за съвет. Това е, ако някой има предположение какво му е да си каже :icon_thumbup: А няма изгорели никакви предпазители. Отвисях си 2-3 часа при човека, докато проверявахме всичко.

 

 

 

 

какво му е на твоят?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Все още си търся, ако никой не предложи ще отида при тоя в "6+".

 

Оправи ли го този климатик или се търси още майстор?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги за климатици съм бил доволен от момчетата в Елбатрон - https://goo.gl/maps/NRxjcHbPnkTDAWnq6

Макар че аз нищо не разбирам от тази техника, а твоят проблем да звучи сложен, според мен може да ги преслушаш поне за второ мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за препоръката, чета хубави мнения за сервиза и определено ще отида да я прослушат и ще пиша какво е станало, за съжаление ще се забавя малко, че изскочиха много по-важни неща от тоя тъп климатик.

 

Винаги за климатици съм бил доволен от момчетата в Елбатрон - https://goo.gl/maps/NRxjcHbPnkTDAWnq6

Макар че аз нищо не разбирам от тази техника, а твоят проблем да звучи сложен, според мен може да ги преслушаш поне за второ мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колега привет. Оправи ли климатика?

 

Аз имам подобен проблем.

 

По начало климатика работи. И така около 10 тина минути като след това компресора спира да се включва и изключва и започва да духа топло. Накрая май ще се сменя компресора. Не ми дава никакви грешки. Има фреон.

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, в момента си имам други по-важни проблеми от колата, но когато ми остане време ще отида в сервиза препоръчан по-горе. Иначе при мен компресора не спира да работи, но като тръгне след 10 секунди нещо го кара да спре след малко той пак тръгне и след 10 секунди пак спира и така може да изкара с часове. Някой може ли да каже защо имаме два предпазителя за "Мотор на вентилатора на кондензатора на климатика" съответно SBF1 и SBF3 и какво ще стане ако сложа един 30А в SBF3 където ми е свободно и имам празни клеми?

 

Колега привет. Оправи ли климатика?

 

Аз имам подобен проблем.

 

По начало климатика работи. И така около 10 тина минути като след това компресора спира да се включва и изключва и започва да духа топло. Накрая май ще се сменя компресора. Не ми дава никакви грешки. Има фреон.

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, в момента си имам други по-важни проблеми от колата, но когато ми остане време ще отида в сервиза препоръчан по-горе. Иначе при мен компресора не спира да работи, но като тръгне след 10 секунди нещо го кара да спре след малко той пак тръгне и след 10 секунди пак спира и така може да изкара с часове.

....та това е нормалната работа на компресора.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, ама студено няма :icon_censored:. Поне според майстора така както го прави не е нормално.

 

....та това е нормалната работа на компресора.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, ама студено няма :icon_censored:. Поне според майстора така както го прави не е нормално.

....на първо време една диагностика на климатроника ще е добре да се направи,....там ще се видят данните от датчиците на темп. на фреона вътре в купето , точно до питата за охлаждане на въздуха, и налягането на фреона....според мен имаш проблем с клапата за топло и студено (air flow damper motor ),а не с компресор-пита охлаждаща-сензори.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е ние пуснахме някаква диагностика, която си показа доста неща. Е не е специално за Mits. така, че не знам. При вас каква диагностика имате?

 

....на първо време една диагностика на климатроника ще е добре да се направи,....там ще се видят данните от датчиците на темп. на фреона вътре в купето , точно до питата за охлаждане на въздуха, и налягането на фреона....според мен имаш проблем с клапата за топло и студено (air flow damper motor ),а не с компресор-пита охлаждаща-сензори.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е ние пуснахме някаква диагностика, която си показа доста неща. Е не е специално за Mits. така, че не знам. При вас каква диагностика имате?

....каквато си му трябва, с всичките му там стойности в реално време на налягания,положения на клапи,температури и т.н.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Малко update по темата, бях в сервиз "Елбатрон". Прегледа ми беше 15 мин. и проблема беше открит. Имам повреден "датчик за температурата на изпарителя на климатика". Спира климатика мислейки си, че температурата е пред замръзване нищо, че беше 26 градуса. Ще правя поръчка през БС за 26 лв. с двуседмична доставка. Та това е, сега ако някой помогне със схеми къде точно в таблото се намира датчика ще съм му много благодарен.

 

п.с. Мога ли да си поръчам оригиналния датчик от някъде другаде с по - бърза доставка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...