Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Lancer X смяна на ремък


nekro

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Колата е Lancer X, 1.8 бензин на 107 хиляди км. В сервизната книжка пише, че на 100 хиляди трябва да се подмени ремък за синхронизация на двигателя.

За съжаление забравих при последното обслужване. Може ли да изкарам така още 10-15 хиляди и да го сменя следващият път? Или с други думи, какъв е шанса за сериозен сакатлък ако не го сменя веднага?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Колата е Lancer X, 1.8 бензин на 107 хиляди км. В сервизната книжка пише, че на 100 хиляди трябва да се подмени ремък за синхронизация на двигателя.

За съжаление забравих при последното обслужване. Може ли да изкарам така още 10-15 хиляди и да го сменя следващият път?

Да не си объркал нещо при превода и да става въпрос за пистовия ремък ?http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Него можеш да го покараш още известно време, стига да няма "цвилене" или шум от ролките.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е пистовият ремък има сервизна кампания в БС за подмяната му безплатно. Дали колата ти попада в кампанията се проверява по VIN номера. Обади се и питай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

LiX от къде имаш информация за такава кампания на ремъците? Аз сега търсих но не намерих нищо конкретно.

На БГ сайта в сервизни кампании има обявени шаси серии, но не пише каква е кампанията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

LiX от къде имаш информация за такава кампания на ремъците? Аз сега търсих но не намерих нищо конкретно.

На БГ сайта в сервизни кампании има обявени шаси серии, но не пише каква е кампанията.

 

Еми сменял съм го :) Обади се, кажи си VIN номера и ще разбереш какви кампании има за колата. Няма значение от колко време преди това е обявена кампанията, разходите са за сметка на Мицубиши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ме огрее от Балкан Стар:

 

Бихме искали да Ви уведомим, че към днешна дата (25.03.2019г.) няма активни клиентски кампании за посочения автомобил
Редактирано от nekro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ме огрее от Балкан Стар:

 

Странно на моята смениха ремъка... http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз съм с Lancer Sportback 1.8 бензин CVT 2011, който е с верига. Вчера се обадих на БС и говорих с човек от сервиза им. Той ме убеди, че веригата не се сменя на определено време а при нужда, тоест като почнат да се чуват шумове тогава. Това ми се видя изключително странно и факта, че отговора на втория ми въпрос относно с какво масло се кара автомобила беше 10-40, ме наведе на мисълта, че трябва повечко да се съмнявам в мнението му отностно първия въпрос. Автомобила ми е на 127000км. трябва ли да сменям веригата или не ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...