Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Радиатор Еклипс 2г


Препоръчано мнение

Здравейте Колеги,

 

Имам нужда от помощ.

За съжеление спуках(силно казано, сълзи от дъното и губи бавно антифриз) радиатор на Еклипса 2г, но си казах да го правим сега преди да е станала по-голяма беля, колата е в Карлово на сервиз, макар и познати имат затруднения да ми намерят по шаси нов радиатор.

Намери ли са ми нов "оргинален" който може да се внесе към 800ЛВ (малко ми се вижда много), другия варянт заместител с преправяне малко на маркучите(което на мен не ми харесва въобще като варянт)

Силно се съмнявам че е толкова трудно да се намери радиатор(макар че кой знае). Молбата ми е да ме насочите човек/сервиз в София, който може да ми помогне да намеря или някой който е сменял на скоро да ми каже къде е ходил, не е проблем мога да се разходя навсякъде в страната :rolleyes:

 

Благодаря,

Влади :mitsu-smiley:

 

ПС: раздел части не ми помогна много но вероятно не съм потърсил правилно. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, държиш ли да е чисто нов? Има няколко 2ра ген. Еклипса на части. Препоръчвам колегата от Казанлък (червена на части, казва се Венцислав). Потърси него окончателно и виж дали все още го има.

 

Иначе потърсих, и за 2ра ген дава 2 различни парт номера, турбо и атмосферка (пак 4Г63 двигател). 100% съм сигурен, че реално са едни и същи като геометрия и ефективност. Не зная, защо дават различни номера. Като потърся с парт номер от шаси на атмосферен (като твоя), почи никъде тук не ми излизат варианти. А като потърся с турбо пар номер от шаси, излизат 3 варианта през Частите.ком (през тях съм взимал неща, няма проблем). https://chastite.com/search/?q=MR127909+

 

Иначе пробвай и да звъннеш на Малком ЕООД от Пловдив, той може да ти намери или ОЕМ части от Япония, или заместители на по-народна цена.

 

Но според мен взимай 2ра ръка, изчисти го, пръсни му колекторите с малко боя за допълнителна защите и си джиткай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, държиш ли да е чисто нов? Има няколко 2ра ген. Еклипса на части. Препоръчвам колегата от Казанлък (червена на части, казва се Венцислав). Потърси него окончателно и виж дали все още го има.

 

Иначе потърсих, и за 2ра ген дава 2 различни парт номера, турбо и атмосферка (пак 4Г63 двигател). 100% съм сигурен, че реално са едни и същи като геометрия и ефективност. Не зная, защо дават различни номера. Като потърся с парт номер от шаси на атмосферен (като твоя), почи никъде тук не ми излизат варианти. А като потърся с турбо пар номер от шаси, излизат 3 варианта през Частите.ком (през тях съм взимал неща, няма проблем). https://chastite.com/search/?q=MR127909+

 

Иначе пробвай и да звъннеш на Малком ЕООД от Пловдив, той може да ти намери или ОЕМ части от Япония, или заместители на по-народна цена.

 

Но според мен взимай 2ра ръка, изчисти го, пръсни му колекторите с малко боя за допълнителна защите и си джиткай.

 

Благодаря, за полезната информация ама май вървя към преправяне нито https://chastite.com нито Малком ЕООД, сервиза продължават да търсят ама...

Иначе не съм фен на 2ра ръка части имам доста лош опит за съжеление.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега за 286 лева опцията видя ли я от линка? Моя радиатор е свален и е на лесно, утре ще ти го наснимам и ще премеря размерите. 99% съм сигурен, че са идентични между турбо и атмосферните. В такъв случай поръчвай го този нов и така. Иначе за преправяне ако трябва да е, гледай поне да е от друго мицубиши с 2ка 4Г63. Примерно Спейс Вагон 95-99 или 7ма ген. Галанти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега за 286 лева опцията видя ли я от линка? Моя радиатор е свален и е на лесно, утре ще ти го наснимам и ще премеря размерите. 99% съм сигурен, че са идентични между турбо и атмосферните. В такъв случай поръчвай го този нов и така. Иначе за преправяне ако трябва да е, гледай поне да е от друго мицубиши с 2ка 4Г63. Примерно Спейс Вагон 95-99 или 7ма ген. Галанти.

 

 

Привет,

 

Дал съм на момчетата линк-а да разгледат, те и на още едно място са намерили и поръчали уж правилният радиатор молят се да е така наистина като пристигне, иначе това което ми предлагат за преправяне като размери е същото но било с 2 капачки отгоре а отдолу от лявата страна трябва да се снадава маркуча защото извода идвал по в центъра, нещо от сорта на 10-15 см.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Привет,

 

Забравих да кажа, че намерихме радиатора в Пловдив преди вече месец, свалихме го и отидохме на място и станаха нещата, та ако някой закъса... ще мога да помогна :)

Около 730лв ремонт, 4 нови диска и комплект накладки + радиатор + 0.5 литра масло доливане + преглед на окачване + работа, бива според мен.

Мерси и със здраве.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...