Премини към съдържание

Мицубиши лансър 9 комби, 2.0 кубика - окачване


velin87

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Заглеждам въпросния автомобил, но съм чувал, че окачването на версията с 2.0 кубиков двигател е по- твърдо и с по никък клирънс. Интересува ме до колко това е така, колко на истина е по - твърдо окачването,( спортно ли е) твърда ли е возоята спрямо версията с 1.6 кубика,питам понеже автомобила ще бъде семеен и ако возоята е прекалено твърда, то той, не е за мен. Бих се радвал на отговори от запознати колеги или от такива притежаващи такъв автомобил. Благодаря на всички отзовали се предварително! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Да по- твърдо е окачването и е по-ниско с 3 см. То 1.6 модела не че вози супер меко, но е малко по-добре. Твърдостта може да компенсираш с по-меки гуми от сорта на Гудиър ефишънт грип перформънс или Мишелин , йокохама също имат меки модели. Най-добре да направиш тест драйв поне 15-20 Мин по различни пътища за да усетиш как вози, за теб може да ти хареса, зависи много какво си карал преди това. Окачването не е специално спортно, “койлс овер”, просто леко по-твърдо и малко по ниско, но пък много стабилна особено в завой, а и волана май беше по-директен. Общо взето това е. Ако колата е хубава и на добра цена, не е лоша идея.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за изчерпателния отговор колега. Разбирам какво имаш в предвид. На мен основното ми притеснение беше, да не е прекалено твърдо окачването ( типично спортно) , защото съм се возил в такива коли и определено такава не е за мен и целта за която ми трябва.Определено ще покарам колата преди покупка така или иначе, за да добия най - точна представа. Надявам се и да не е толкова ниска, че да опира. Между другото колата която карам в момента е Каризма 1.6 99 к.с. след фейслифта,със сигурност има по добре возещи автомобили от нея, но за класа си мисля, че е доста добре, мен ме удовлетворява. До колкото разбирам Лансъра ще е вози по твърдо от каризмата, но ще видим как е в действителност. Благодаря още веднъж за информацията :) :) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За другите пазари незнам как е, но за Европа по-ниското окачване не е обвързано с кубатурата на двигателя а с нивото на оборудване. Има две нива на оборудване: INVITE - просвет 165мм, INTENSE - просвет 135мм и 16 инчови джанти с 10% по-нисък профил на гумите. Опционално INTENSE може да бъде поръчан с просвет 155мм. Аз като гледах всички предложения бяха от Германия и всички с двулитрови двигатели бяха INTENSE - изглежда там основно така се е предлагало, но имаше и с 1.6 двигателя така оборудвани.

 

На мен не ми се струва много ниска само при паркиране до високи бордюри можеш да застържеш праговете на броните. Не я намирам и за много твърда, просто типично стегнато японско окачване в комбинация със малката шумоизолация е доста информативно за настилката под теб. Само при дупки тракат зъбите. Аз съм свикнал и за моя вкус комфорта е напълно достатъчен. Като правих тест със по-големия просвет ми се видя пак стегнато, но по дупките комфорта беше по-добър.

 

INTENSE идва и с разни други дребни екстри: спортен волан и километраж като на ЕВО, по-хубава дамаска, затъмнени задни стъкла, спортни прагове, сваляне и вдигане на прозорците до долу с едно натискане, по-директна (и по-надежна според няколко мнения в интернет) кормилна рейка, след 2006та май добавят и автоматичен климатик.

Редактирано от Cruiser
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Благодаря за отговора. Ами колата която съм харесал е с 16 инчови джанти, не пише какво е нивото на оборудване, но по това с джантите съдя, че най - вероятно ще е intense.Всичко това което спомена за по - директното управление, седалките, волана ми харесва, единствено ще трябва да видя дали ще ми допадне возията ии така. Чувал съм, че размера на 16 инчовите гуми е трудно намираем, колеги може ли да ми кажете как стоят нещата а тях? Благодаря предварително и на колегата от предишния пост още веднъж! :) :) :)

Редактирано от velin87
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, няма проблеми с гумите, има онлайн магазини като Дияна които могат да доставят на място и да си ги монтираш в локален сервиз. Хубаво в да избереш гуми , които возят меко и са по-тихи, аз препоръчвам Goodyear efficient grip performance или нещо подобно, така може да компенсираш за ниска шумоизолация и стегнато окачване, в същност тези Лансери не са чак толкова зле с шумоизолацията, всичко което колегата по-горе е описал е правилно, като цяло 2.0 Лансери са по добре оборудвани.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти само по джантите ли искаш да разбереш как е оборудвана :). Да ако са оригиналните вероятно е така. Може да познаеш и по това и че са с пет болта. Както и ако има разпънка между бомбетата на предните амортисьори и Момо волан и затъмнени стъкла и има повече шевове по седалката... Всичко си върви пакет.

 

За размера при гумите драма няма. Особено ако си ги пазариш онлайн лесно се намира. 195/50 R16 e по-малко разпростране и проблем може да има само ако държиш на определен модел, който не се произвежда в тази разновидност. Дори местните гумаджии могат да поръчват на доставчиците си ако нямат просто трябва да почакаш няколко дена доставка. Дразнещо е само, че при премиум марките този размер е с 60% по-скъп спрямо най-разпространения 195/65 R15. Но при по-бюджетните марки, като NEXEN например, разликите в цените между размерите са в рамките на 15%.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.Благодаря и на теб за отговора.Разбрах и за гумите. По принцип шумоизолацията не ми е такъв проблем,мога да кажа че, каризмата която карам в момента е доста добре обезшумена, но преди нея имах доста старичък лансър от 92 година 1.6 113 к.с., той беше с малко по - лоша шумоизолация според мен, но пък всичко което споменахте до сега за деветото поколение, директен волан, информативно управление - важеше и за него, докато честно казано от както карам Каризмата ( иначе много надеждна и добра кола) , но тези неща някакси ми липсват. Някакси не е същото и лансера, поне онзи модел ми допадаше малко повече, основното нещо което мо допада в Каризмата е клирънса,височка си е. Затова и питах за него. Благодаря ви още веднъж колеги. Поздрави! :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега колега Cruiser. Последния ми пост беше отговор към другия колега, но явно сме писали почти едновременно и е излязъл след твоя ... По темата, всички неща които си описъл спортния волан, разпънката между бомбетата на амортисьорите, тъмните стъкла и другите неща са налични в този автомобил, по това и съдя че е оборудване INTENSE :) Благодаря ти отново и на теб,за изчерпателната информация :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега колега Cruiser. Последния ми пост беше отговор към другия колега, но явно сме писали почти едновременно и е излязъл след твоя ... По темата, всички неща които си описъл спортния волан, разпънката между бомбетата на амортисьорите, тъмните стъкла и другите неща са налични в този автомобил, по това и съдя че е оборудване INTENSE :) Благодаря ти отново и на теб,за изчерпателната информация :)

 

Здравей колега. Карам такъв Лансър който те интересува и смело мога да ти кажа че става за семейна кола / поне моята дъщеря която е на 1г и 8м не се е оплакала, и жената бременна я возих проблем няма/ :D сега сериозно ;) колата е леко по-твърда от 1,6-цата, но не и брутално по-твърда /карах 900км. за ден през Май САМО по БГ пътища и си излязох след това с кучето на разходка - разбирай не омаря возията/. За гумите зимните ми са 195/55/16 и няма проблем, държи и на газификация мотора. Като части не е скъпа подръжката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Благодаря ти за отговора :) Това което ми казваш за окачването както ти, така и колегите ме успокоява до голяма степен.За зимни гуми явно ползваш една идея по- високи и мисля, че така е по - добре,при мен на Каризмата ми в момента зимните са малко по тесни и знам, че е често срещана практика да се слагат такива но за по - високи не съм чувал, може би са ти такива заради по често срещания размер? моля ако може да споделиш :) А относно двигателите, запознат съм с тях като цяло и точно с такъв искам да ми е колата 4G63, отдавна си го мечтая... Знам и за газифицирането и подръжката, все пак благодаря отново за информацията колега! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Благодаря ти за отговора :) Това което ми казваш за окачването както ти, така и колегите ме успокоява до голяма степен.За зимни гуми явно ползваш една идея по- високи и мисля, че така е по - добре,при мен на Каризмата ми в момента зимните са малко по тесни и знам, че е често срещана практика да се слагат такива но за по - високи не съм чувал, може би са ти такива заради по често срещания размер? моля ако може да споделиш :) А относно двигателите, запознат съм с тях като цяло и точно с такъв искам да ми е колата 4G63, отдавна си го мечтая... Знам и за газифицирането и подръжката, все пак благодаря отново за информацията колега! :)

 

Идеята е че са и по-разпространени съответно колата става с една идея по-висока и съответно и малко по-мека става возията ;) както му се вика 3в1 :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е колега. Колата за която става въпрос има хубави летни гуми и мисля, че размера е оригиналния, но ако евентуално я взема, а и да не е точно тази, ще е пак такава.... Зимните гуми най - вероятно ще са с размера който си споменал. :) Благодаря ти още веднъж, хубав ден и ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ !!! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Вярно е колега. Колата за която става въпрос има хубави летни гуми и мисля, че размера е оригиналния, но ако евентуално я взема, а и да не е точно тази, ще е пак такава.... Зимните гуми най - вероятно ще са с размера който си споменал. :) Благодаря ти още веднъж, хубав ден и ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ !!! :)

 

Здрасти, колега! Какво стана, взе ли Лансъра?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте колеги! :) В отговор на последния пост на голегата....,да скоро се сдобих с лансър от въпросния модел,много ми харесва колата.Тепърва събирам впечатления за нея. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...