Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Въпроси за Lancer Sportback 1.5 бензин ?


backstage

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги. Мина доста време, откакто продадох Каризмата, но сега пак съм на вълна Мицубиши. Приятелката кара Сивик 7ма генерация 1.6 бензин 2001г., но остаря доста и трябва да се сменя вече. Вариантите са три: Сивик 8 ген. 1.8, Тойота Аурис 1.6 или Лансер Sportback след 2009г. Гледам само бензин, така че това не подлежи на коментар. Предочитам 1,5 защото колата ще се ползва предимно градско или на къси разстояния до макс 200км. Един път в година сигурно ще се пътува България - Германия и обратно, но като цяло имаме друга по-голяма кола за дълъг път. Въпросите ми са следните:

 

1. Какъв разход дава градско и извънградксо 1.5 мотора?

2. С верига ли е и на какъв пробег се сменя/разтраква?

3. Имат ли проблем с ръждата?

4. Добре ли са шумоизолирани?

4. Седалките удобни ли са?

5. Sportback-а пратичен ли е? Става ли за товарене на разни неща, когато е с бутнати седалки?

6. Като цяло има ли някави детски болежки?

7. Окачването здраво ли е?

 

И последно, какви предимства има пред другите два модела? За мен нещата стоят така: Лансера е най-красив отвън, Сивика отвътре. Ауриса е най-невзрачен, но е най-евтин, но и най-стар като модел. Лансера е с най-голямо междуосие и мисля, че е с независимо окачване отзад? За мен истинската битка ще е със Сивика, но той е по-скъп като цяло.

 

Извинявам се за дългия пост, ще се раздвам много да получа отговори от запознати коелги.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със седан 1.5, не мисля че разликата е голяма. Взел съм го от магазина и вече е почти 180000км. Ще ти отговоря на това което мога:

1. Скоро засякох разход извънградско с зареждане до горе и после пак на същата бензиностанция, до горе. Двама човека в колата, пътят беше планински Бургас-Варна. Разход 5,7л.

2. Верига.

3. Чак проблем с ръждата не, но е възможно да има. Аз поне имам малко доло по ръба, на задна дясна врата!

4. Шумоизолацията е доста слаба.

5. Според мен и моето тяло, седалките са много удобни.

6. Болести: ABS модул, хендс фри, възможни проблеми с бутони на волана и ел. серво волан.

7. Мисля, че за нашите пътища окачването е издържливо. След 150000км аз вече съм сменил всички амортисьори и доста други неща по качването.

 

За другите коли нямам мнение и впечатление, но Lancer ми се струва по-дълъг и можеби с повече вътрешно пространство.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със седан 1.5, не мисля че разликата е голяма. Взел съм го от магазина и вече е почти 180000км. Ще ти отговоря на това което мога:

1. Скоро засякох разход извънградско с зареждане до горе и после пак на същата бензиностанция, до горе. Двама човека в колата, пътят беше планински Бургас-Варна. Разход 5,7л.

2. Верига.

3. Чак проблем с ръждата не, но е възможно да има. Аз поне имам малко доло по ръба, на задна дясна врата!

4. Шумоизолацията е доста слаба.

5. Според мен и моето тяло, седалките са много удобни.

6. Болести: ABS модул, хендс фри, възможни проблеми с бутони на волана и ел. серво волан.

7. Мисля, че за нашите пътища окачването е издържливо. След 150000км аз вече съм сменил всички амортисьори и доста други неща по качването.

 

За другите коли нямам мнение и впечатление, но Lancer ми се струва по-дълъг и можеби с повече вътрешно пространство.

 

Благодаря за отговорите, колега. 5.7 се страхотен разход. Аз смятам да търся кола на около 150 000, като се надявам докато е при мен да не пипам веригата (може би до към 250К макс) Шумоизолацията е малко кофти, че е слаба, но надали е по-зле от на Сивик 7, а и това е поправимо. АБС модула как се хваща, че не работи, свети ли лампата на таблото? И как се ремонтира, скъпо ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да лампата за ABS свети постоянно, и на инфодисплея излиза графика за грешка. Аз за ремонт смислена информация не намерих, особено в Бургаска област. Има два софийски сайта които рекламират че ремонтират, но като им гледам сайтовете, не ми вдъхват доверие. Смяна с нов = 4200 лв !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1.8 CVT така, че ще ти помогна за някои въпроси.

 

2. С верига ли е и на какъв пробег се сменя/разтраква? - Верига

3. Имат ли проблем с ръждата? -За 9 години, нямам проблеми

4. Добре ли са шумоизолирани? - Не, доста е шумна, но с музика се понася :-)

5. Седалките удобни ли са? - За мен да, това е малко индивидуално

6. Като цяло има ли някави детски болежки? - Криви дисковете лесно.

7. Окачването здраво ли е? - Да, на 110000 км съм, сменени тампони на задна щанга. и предни кормилни накрайници. Толкоз.

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шумоизолацията може да се излекува с нещо ей такова според мен: Моят сайт

 

Ръждата е добре, че не я гони, че Каризмите гниеха прилично. А този АБС модул няма ли опция да се смени с втора употреба или се програмира сложно?

Редактирано от backstage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е характерен проблем и няма гаранция, че ако вземеш работещ употребявян ABS,той нама да издумка след 2 седмици !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, когато ти се случи проблема с АБС има лекарство на достъпна цена.Отварят ги и ги правят. При мен моторчето беше задържало(почти винаги това е проблема), изчистване смазване и да чукна на дърво вече 10К км. няма проблеми.Затварянето на модула е до някъде проблемно ,но ако попаднеш на майстор няма да си личи.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, имаш ЛС да не правим реклама на сервиза.

Поздрави.

Редактирано от Живко и Галя
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То аз вече приех, че ще карам без ABS, но ако някой ден ми писне да чистя графиката за неработещ ABS, ще се идва до Варна.

И все пак не мисля, че ако се препоръча сервиз или майстор в форума е забранено. Нека някой от модераторите ако чете темата, да разясни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...