Премини към съдържание

Lancer X 148hP 2.0 Mitsubishi


Galaxym

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Досега не съм карал Mitsubishi, но винаги съм им бил фен още от ученическите години.

 

След седмици разглеждайки коли тип среден клас.. от бмв320, АудиА4,А5, vw golf6, Мазда, Mitsubishi.. сравнявайки ги по следните критерии:

Години 2009+

Км до 150000

Модел седан

Двигател 1.8 до 3.0

К.с. минимум 120 до макс 240кс.

Ръчка!!!

И да има леко спортно излъчване, да не поредната скучна ежедневна кола..

Бюджет от 12000 до 22000лв

 

Бмв.. готини са, обаче модела до 2012 адски не ми допада... всяка трета кола е такава.. пък и скъпа подръжка

Ауди звънях, гледах.. км и годините бяха фактора който ме спираше.. скъпо обслужване..

Насочих се към mitsubishi съвсем случайно..започнах да разглеждам моделите от 2011г. И накрая попаднах на една кола от 2017г с 20000км(дори и да не са реални повече от 50хил се съмнявам да е изминала с рег.Юли 2017г)

 

Модела е това:

 

https://m.mobile.bg/details/11542110398515013

 

Колегата ми препрати още снимки.. + снимка на талона.. внос от Канада

Има страхотен външем вид.

Единствения проблем е няма сервизна книжка..., преживява се.

 

Тъй като цената и височка буквално на лимита + евентуално с този двигател да се сложи и Газова.., то цената още набъбне..

Искам да получа някакви съвети за евентуално срещани проблеми по тези модели.. към какво да се насоча.

148 коня на 2.0 двигател прилично ли е? Разхода сравнявайки с бензините и дизелите на германците е с една идея по-висок, но пък годините и Километрите впечатляват.

 

Един последен въпрос, тъй като като взема нещо си го подържам и искам да ми е кеф като се кача и винаги мисля за в бъдещ период, конкретно този двигател подлежи ли на ремап в рамките на нормалното + газова?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....този Лансер седи от миналата година,нищо му няма,както по ход. част ,така и по мотор и т.н......но явно цената му е висока, а хората ,готови да се разделят с такава сума, явно предпочитат да си го купят от магазин чисто нов,вероятно заради гаранцията му ( което не е така точно,тъй като с гаранционнните коли често се злоупотребява).....като че ли въпреки че е нов, изглежда е махано таблото, но това е само според мен,и вътре в коша на мотора седи малко като прах и тиня( освен ако след това собственика не го е мил допълниително)....Не искам да споменавам и да нарочвам конкретно тази кола ,но имаше преди време коли ,които бяха удавени от цуманитата в Каролина и от там буквално без пари ги даваха по 2-3 бройки.....част от тези коли дойдоха и в БГ,като тук се оправяха и се продаваха изгодно.....

Малко по мотора, той е 2.0 литров ,и на тази кола върви много добре, но ако искаш АГУ, е добре да знаете малко неща за него.....

1-я проблем е с клапаните, те на газ често и бързо се вкопават в леглата им, и се налага по честото регулиране, в противен случай мотора ще почне да тресе и по нататък ще спре да пали чак.......реглажа им е труден и скъп процес,налагащ смяната на пулове.....

2. дросела е електрически и като се зацапа почва да прави мизерии и често се чупи,а този процес на газ е по чест....

3.АГУ-то трябва да е висок к.лас,иначе с тези 3-4 сонди(ЕВРО6 е )ще работи калпаво мотора

4.задължително система за мазане на клапаните, която вкарва допълнително течност в мотора през смук. колектор ,а това се отразява на дросела , както и на катализаторите....

има и други неща ,но ги забравих....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много рядък автомобил за нашите ширини а и е много добра комбинация от хубав бензинов мотор и механична кутия. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговорите,

 

Тъй като до сега съм имал 3 коли и всичките са били чист Бензин(изключвайки и една Лада на която се учех), въпреки разхода от около

5 до 7литра на 100 някакси не ми се е струвало рентабилно да слагам Газова, но за това Мицубиши(до колкото разбрах 6/7дълго, 9/10градско) мисля че ще има нужда пък и е ново.

 

Един малко глупав, но просто оринтировъчен въпрос, Хубава газова грубо колко би струвала?.. до 1200лв бих ли се вместил.

Знам, че започват от 700 до към 1000лв.. но ако е гарга да е рошава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги....За много години и много безаварийни километри...

Реших да споделя нещо по темата,имам приятел който внася коли от Канада и всички автомобили от там са с различни удари,по леки и по тежки...Така че внимавай..

Другото което искам да вметна,през 2018 година купих от държавата в която живея Ланцер 1,6 117 к.с но Лансер тук се предлагаше само в два типа 1,6 117 к.с базово

оборудване и 1,8 143 к.с автоматик,с екстри.....И двата вида са вариант спортбек...но в канада може да е друго....

Виж има ли дали има гаранция и важи ли в България.....По принцип колата трябва да е още в гаранция....

Успех в покупката...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Две неща са ми странни:

- Как и защо тази кола от чужд пазар и чужд континент, при това почти чисто нова, се продава в България!

- Искаш да си баровец с голям двигател, пък правиш бай ганьовски работи с монтаж на газово!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отново благодаря за отговорите,

 

За съжаление гаранция няма заради липсата на сервизна книжка и в Балканстар няма как да даде остатъчна гаранция.

 

Ferrarko:>

 

Днес говорих с колегата, попитах го как и кога е донесена.

Края на лятото(2018) внесена, регистрирана е есента, внос от Канада с контейнер. Нз да ли това е определящ фактор.

 

Не се правя на баровец напротив, просто искам да съм запознат как стоят нещата, до сега на никоя кола не съм слагал АГУ, Но за всичко си има първи път.

 

Казах му да снима вътре по-обстойно.. нито праг нито седалка нито волана има драскотина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В канадките няма нищо лошо. Аз лично съм собственик на канадска Мазда и съм много доволен.

Този екземпляр обаче е пълна екзотика за БГ. Аз такъв Лансер не съм виждал в БГ. В Европа спряха да го продават, но в Северна Америка продължиха продажбите и е много вероятно този фейслифт въобще да не се е предлагал в Европа. Тази предна броня спраскаш ли я, смятай че ще чакаш месеци за части. Тук такава няма да намериш. Поръчката на части правени за друг пазар може да ти създаде главоболия. Казвам го от моя опит с канадки, след като жена ми отнесе предницата на Маздата. Лансера ако беше по-стар фейс нещата щяха да са по-лесни за теб от сервизна гледна точка.

Друго което не разбирам, как може да искаш да си купиш нова кола (защото тази е на практика нова) и да мислиш за слагане на газова ?!?! Очевидно разходът не те удовлетворява. В този случай или правиш компромис или търсиш друг модел/двигател.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

За читава газова малко ще се наложи да добавиш до към 2000лв.;))))

Но-не разваляйте Мицубиши на газ!

Като искате да карате на газ или метан си купете Дачия или Лада (може и немски,френски боклук).:))))

С извинение за изразът но голям ........

И да не боли няма!

Ако все пак си решил за това диамантче-лек и безавариен път с него .

:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Гледам че същата кола сега са я качили с по-висока цена в мобилето? Кво стана купи ли я колегата или се оказа проблемна за да е пак в мобилето за продажба

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Аз съм собственик от Март на този автомобил.Страхотен е,но тия дни се появи “детската болест”с ABS -са и сега трябва да го оправям.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...