Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Паджеро 3 проблем 4х4


Препоръчано мнение

Здравейте и Честита Коледа на всички. Проблема е мигаща лампа на централния диф и не вкл.4х4 . При местене на лоста от долу моторчето не се чува да бръмчи. Записва грешка 31 T/F LEVER SW. Ако някой може да подскаже нещо,благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой от датчиците на раздатката, започни първо от тях.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честита Коледа! Бисере по празниците бях 24-26 в Търново и много ме човъркаше да ти пиша ЛС да се видим, но в крайна сметка се отказах, защото ...........както и да е.

По темата и аз преминах по този път, една зима карах само в режим 4Н, след това се установи, че 2 датчика не работят в нормите, т.е. се бяха скапали. Както писа НикиНиколов започни от тях.

Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Датчик или кабел. Ако е датчик поръчай си от алиекспрес. 0131dde3580cf4fc3a4f52225a3067a7.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не работи моторчето на раздатката,не мъцва. Мисля,че проблема ще е преди датчиците. Ще пробвам първо малкия лост и ще видим какво ще излезе. Ще пиша. Е как ще дойдеш до Търново и няма да се обадиш??? Ама така,като не знаеш какво вино съм направил...да не говорим за мезето. Другия път пак така...

Редактирано от Biser Savov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Ники, диагностиката ми е MUT3,но грешката е 31,но не в двигатела(защото там означава друг проблем) а в задвижването. Автомобила е на приятел и тия дни ще се заема да видим какво ще излезе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш ТRANS LEVER SWITCH PROBLEM, до колкото разбирам тази грешка забранява работата на моторчето и затова не го чуваш.

Весело посрещане на новата година на всички!!!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш ТRANS LEVER SWITCH PROBLEM, до колкото разбирам тази грешка забранява работата на моторчето и затова не го чуваш.

Весело посрещане на новата година на всички!!!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

.......цт, не го чува, защото системата е блокирала в положението , в което е било в момент на появяване на проблема....ако имаш прецакан суич, то моторчето не върти, защото ЕКУ-то не го управлява ,тъй като му се губят сигналите.....я от датчиците по кутията, я от датчика на пр. диф, и т..н.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,звучи логично. Аз вече си мислех,че няма да се включиш. Весела и здрава Нова година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,звучи логично. Аз вече си мислех,че няма да се включиш. Весела и здрава Нова година.

....е, бях малко извън интернета.... :) Весела и на вас......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес развих гредата,свалих раздатката на ниско,ивадих петте суича,измерих,почистих,прозвъних... всичко работи. Прозвъних кабелите от малкия лост до компютъра,датчика на предния мост проверих и кабела до компютъра прозвъних...всичко е ок. Моторчето на раздатката работи с отделно захранване,върти и в едната и в другата посока,но от компа до него идва ниско напрежение(5,5 в). Като откача буксата от моторчето,напрежението от компа е 12 в,но в момента в който закача фазомерче(12 волтово),напрежението изчезва(0,5 в). Грешка 31 (T/F LEVER SW ) си стои и не се трие. Всякакви идеи ще са полезни. Благодаря предварително.

Редактирано от Biser Savov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В заблуда съм от началото. Тази грешка 31 не е свързана с датчици. Тази грешка 31 е за проблем с контактите на лоста за управление в купето а не за лоста в раздатката.Моят сайт разгледай това.Нали имаш МУТ. Пусни му един актуатор тест да видиш дали ще мръдне.Вътре в ECUто има някакво реле което може да е здало багажа.Имах подобен проблем с ел волана на тойотата. Едно най обикновенно реле вътре беше нагоряло и волана не се въртеше. Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalkac7833c580614d6caee22e1520fa07d8.jpg

Редактирано от niki nikolov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес развих гредата,свалих раздатката на ниско,ивадих петте суича,измерих,почистих,прозвъних... всичко работи. Прозвъних кабелите от малкия лост до компютъра,датчика на предния мост проверих и кабела до компютъра прозвъних...всичко е ок. Моторчето на раздатката работи с отделно захранване,върти и в едната и в другата посока,но от компа до него идва ниско напрежение(5,5 в). Като откача буксата от моторчето,напрежението от компа е 12 в,но в момента в който закача фазомерче(12 волтово),напрежението изчезва(0,5 в). Грешка 31 (T/F LEVER SW ) си стои и не се трие. Всякакви идеи ще са полезни. Благодаря предварително.

 

Мисля , че напреженията които измерваш са нормални и зависят от положението на лоста.

Между краче 1 и маса трябва да имаш:

2Н - 5/7 волта

4Н - 10/14 волта

4HLc - по малко от 1 волт

4LLc - 5/7 волта

 

 

Между краче 3 и маса трябва да имаш:

2Н - 5/7 волта

4Н - по малко по малко от 1 волт

4HLc - 5/7 волта

4LLc - 10/14 волта

 

 

 

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой лост в купето ? Лоста за режимите(2н 4н ... и т .н.) ? Сменях го,мерих го... не е от него. Няма захранване към моторчето на раздатката. Ще разгледам това,което си пратил и ще помисля,много ти благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Niki Nikolov. Разгледах това,което си пратил,много полезно и много невероятно... браво на братушките и на теб разбира се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Здравейте имам абсолютно същия проблем като Бисер. Може ли да ми кажеш къде е било това късо Съединение при теб? Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...