Премини към съдържание

Пръскалки за чистачки


Препоръчано мнение

Здравейте!

Има един проблем, който може да мине за незначителен и дори да е излишно да му се обръща внимание, но е налице и има вариант за отстраняването му. Става въпрос за работата на пръскалките на предното стъкло. Всяка от оригиналните пръска с две концентрирани струи малко над перата на чистачките. Проблема е, че когато ги ползвате, чистачките "тръгват" на сухо. Няма да коментирам, дали това съкращава живота на перата. При по-високи скорости на движение, въздушната струя "сваля" малко по-ниско водните струи, но тогава се разчита, чистачките да разнесат течността по стъклото.

Дълго време дясната пръскалка се "измъкваше" от гнездото на капака. Предположих, че се е счупила едната и контра. Подмених я с нова, но със същият резултат. В произволен момент "щръква" и пръска по задният автомобил. Наложи се, да я законтрям с подръчни материали.

Варианта е подмяна на пръскалките с такива от друг автомобил. В нета има доста мнения по въпроса. Колеги ползват пръскалки от Mitsubishi, Toyota, Volvo и какви ли още не. Аз останах "лоялен" на марката и поръчах тези: 8265A128 и 8265А127.За да няма работа на сухо, поръчах и клапан, заместващ тройника и непозволяващ течността да се оттича към казанчето - М850641.

post-9651-038367000 1534924911_thumb.jpg

Смяната е елементарна. Ако имате кора под капака, трябва да ползвате инструмент тип "кози крак", за да извадите щипките.

post-9651-088093700 1534925005_thumb.jpg

Подлагайте нещо твърдо, за да не пропадне инструмента в кората, която със сигурност е крехка. Щипките MU001282 са "гадни" - отгоре са с тънко калпаче, а стеблото е като рибена кост или елхичка.

post-9651-087845900 1534924964_thumb.jpg

Оказват съпротива при вадене. Дължината на маркучетата ще ви подскаже, коя пръскалка за къде е.

Какъв е резултата?! Стъклото е обляно с течност, преди чистачките да тръгнат. Веднага и навсякъде. Споменава се и за икономия на течност вследствие на това.

Доволен съм. Чистачките се плъзгат "мазно". Не е необходимо да пръскам по няколко пъти, за да има ефект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно не съм се замислял по въпроса, кога и как пръска стъклото!

За сега не съм имал проблем с изкачаща пръскалка, дано да се размина!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От къде поръча тези оригинални Митсубиши части?

И един типичен български въпрос: Колко ти струва всичко?

Питам колко струва, защото ако цената е малка може да се позамисля за това подобрение. Предполагам ако не ти се беше размърдала пръскалката, нямаше да се захванеш с това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със странни неща се занимавате. На двата ми Лансера пръскалките не пръскат в 2 струи, а разпръскват като облак дъжд по цялото стъкло. Изпреварват пускането на чистачките без проблем.

Демек цялата тая работа я има в заводско изпълнение. Може би разликата идва от нивото на оборудване, макар че ако е така, е много тъпо Мицу да се занимават с подобни модификации.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цената на пръскалка е 25лв от Ратола. Специално си погледнах фактурата, но не видях цена на възвратният клапан. Той е важен! Надали са комплект.

Така или иначе, пръскалката бе застопорена и бе "бетон". Не това бе причината. Видях клипчета в интернет с разликите при двата вида струи. Това ме накара, да ги подменя. При старите се налагаше да задържам лостчето, за да съм сигурен, че стъклото ще бъде достатъчно мокро и чистачките ще успеят да свършат работа.

Не мисля, че има разлика точно в този артикул между различните нива на оборудване. Все пак моята кола не е най-ниското. Въпросните (новите) са от Galant. Каква е "играта" на фирмата с вграждането на елементи в различните модели е загадка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Цената на пръскалка е 25лв от Ратола. Специално си погледнах фактурата, но не видях цена на възвратният клапан. Той е важен! Надали са комплект.

Така или иначе, пръскалката бе застопорена и бе "бетон". Не това бе причината. Видях клипчета в интернет с разликите при двата вида струи. Това ме накара, да ги подменя. При старите се налагаше да задържам лостчето, за да съм сигурен, че стъклото ще бъде достатъчно мокро и чистачките ще успеят да свършат работа.

Не мисля, че има разлика точно в този артикул между различните нива на оборудване. Все пак моята кола не е най-ниското. Въпросните (новите) са от Galant. Каква е "играта" на фирмата с вграждането на елементи в различните модели е загадка.

Не знам с какво Мицубиши си, но на това което карам (Lancer Sportback 2008) лостчето на чистачките има опция с едно рязко почукване, да пръска 3-4 пъти през една секунда, задействайки и чистачките. Така целият прозорец се облива доста добре с течност, без да задържаш лостчето.

Редактирано от vankata3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам, какво общо има с темата vankata3?! Ако нямаш, какво да сътвориш, по-добре не пиши нищо. Явно не всички имат като твоят автомобил. А и никой не го интересува! Дава се вариант за промяна. Надали съм си го изсмукал от пръстите, за да се правя на интересен.

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам, какво общо има с темата vankata3?! Ако нямаш, какво да сътвориш, по-добре не пиши нищо. Явно не всички имат като твоят автомобил. А и никой не го интересува! Дава се вариант за промяна. Надали съм си го изсмукал от пръстите, за да се правя на интересен.

👍🏻

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едно дръпване на лостчето, без задържане.

На моят Lancer 2008г. седан и с това обурудване, това единично дръпване, не функционира по този начин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моят Lancer 2008г. седан и с това обурудване, това единично дръпване, не функционира по този начин.

Възможно е, явно има различни модификации.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...