Премини към съдържание

Съвет за дискове


DanielDD

Препоръчано мнение

Здравейте колеги . Моля ви дайте съвет какви дискове да си взема, защото смених за една година 3 последните от които бяха около 170 лв. Не знам ..апаратите ли да сменя също или.... какво ще кажете?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Горе долу нищо не каза! Нито каза за нормално или агресивно шофиране ти трябват! Нито пък кои дискове си сменил! “3” какво, само предни или предни и задни!? Не каза какви марки си пробвал!

170лв за само за предни дискове бива, ама ако е за предни и задни, няма какво да се чудиш защо ги сменяш ! Аз съм над 166000 и за сега съм сменил два пълни комплекта (оригиналните Акебоно и к-т Феродо). Сега трия дискове Брембо с накладки Кашияма и се оказа се добра комбинация ! Искаш съвет и моят съвет е : Да не поставяш марката Феродо ! Моят опит с комплекта Феродо беше, че не спираха и бързо се изкривиха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти ,

Теми много за дисковете, добре е да прочетеш всичките или колкото можеш повече. Марка дискове по твоя преценка, за накладки мога да препоръчам ЕВС обикновенните им накладки за всеки ден каране са супер, тихи, не цапат много и спират изключително добре. Супер Важно! е да почистите главините до блясък преди да монтирате новите дискове, това е една от основните причини за явлението "криви" дискове, както и да проверите дали не задържа някой спирачен апарат, ако да, да се сервизира. Водачите също трябва да са добре почистени и смазани със силиконова грес. Проблемите със спирачките на Лансерите се дължат на ръжда по главините и заяли спирачни апарати в по голямата част от случаите.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Случайно попаднах на обява за чифт оригинални задни дискове за Lancer 2.0 след 2007 г. в ebay. Биха излезли около 180 лв. до България през фирма за доставки. При условие, че да се поръчат ще излезе над 400 лв., мисля, че е изгодно. Ако мога да съм полезен на някого.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Mitsubishi-Outlander-Lancer-07-11-pair-of-rear-discs-A615A035-new-genuine-part/332620638125?epid=1514373069&hash=item4d71bc27ad:g:eZMAAOSw-0xYg8Zo

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Лансър 2.0 дизел 2007г 18ки джанти

Аз с оригинални, 2 комплекта (предни) достигнах до 70 000км, с едно шлайфане на втория комплект (предни). След това си купих EВС надупчени, в комплект с червените накладки (предни и задни) и с тях до 190 000 (накладки 2 комплекта), след което ги смених (предни и задни) с brembo нормални (не надупчени) дискове и наклaдки TRW. На 216 000 продадох колата, дисковете си бяха добре и накладките бяха на около 50%. Ето сайта за ЕВС https://www.ebcbrakeshop.co.uk/info-part-list?make=MITSUBISHI&model=Lancer&spec=1.8&year=2007%20(57%2F07)

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

От горния линк излизат DP1614+D1727+DP1563+D1728. Като D1727 са предните дискове. Тези надупчени ли са?

Гледам че EBC OE-Replacement Brake Disc D1727 + EBC Ultimax Brake Pads DP1614 излизат около 300 лв заедно с доставката. Ако изкарат 100к както при Vasil Sivkov-Noby си е направо джакпот от тотото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

За сега на Лансера съм с втори оригинални дискове с накладки от БС за баснословна сума от почти хилядарка, които са слагани от предходния собственик, от който взех колата. На всички мои предходни автомобили съм слагал само АТЕ дискове и накладки и мога да кажа че съм бил доволен. Но моя стил на каране е много спокоен, не натискам рязко спирачки, освен при аварийни ситуации, което сигурно означава, че и скапани дискове биха ми свършили работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здрасти. 

Ще използвам тази тема, понеже въпроса не е подходящ за създаване на нова.

Скоро смених предните дискове и накладки, като за двете избрах марка Bosch!

След смяната колата се превърна във влака Бургас-София, т.е. при всяко натискане на спирачките, те свирят!  

От материалите ли зависи или от монтажа!?

Може ли да се спре свиренето?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

От към гърба, накладката се маже с високотемпературна грес медна или никелова. Това направено ли е? 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Светльо Ангелов написа:

От към гърба, накладката се маже с високотемпературна грес медна или никелова. Това направено ли е? 

Не! Бях в сервиза докато ги сменяха, не видях да правят такова нещо. 

Може ли да се направи впоследствие?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Разбира се, че може. Ако това не помогне ще трябва да се търсят други накладки. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като свалиха дисковете, почистиха ли главините? Ако има останала ръжда и метнеш новите дискове отгоре те не лягат плътно на главината и като натиснеш спирачката диска контактува неравномерно и може да засвири. При "криви" дискове е същото.

И да добавя по коментара на Светльо, мажат се с грес и отстрани където се движат в улея на съпорта. Тези металните пластинки дето се слагат.

Ако не е и това си купил свирещи накладки.

Редактирано от LiX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, LiX написа:

Като свалиха дисковете, почистиха ли главините? Ако има останала ръжда и метнеш новите дискове отгоре те не лягат плътно на главината и като натиснеш спирачката диска контактува неравномерно и може да засвири. 

Ами чистиха ги, играха си, но дали е било 100% качествено, не мога да кажа!

Със сигурност не мазаха накладките с нищо, което ме кара да се съмнявам  колко качествено са чистили главините!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Специално от тази снимка не мога да се добие представа дали са намазани "ушите" на накладките. Сякаш по-скоро не са, а това си е старата, замърсена смазка от преди.
Може и да бъркам. Най-добре да се свали джантата и да се види.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, смазката е нова. Преди това нямаше такава. Сега като тип и състав дали е правилната не зная! Накарах да ми намажат накладките, че яко свиреха. За сега свирят по-малко, но не съм карал много след намазването.

Хванах се да гледам клипчета в Ютуб, разбрах кои уши се смазват. Там където влиза накладката в металната пластинка/ламаринка! Гледам че и там смазват гърбовете на накладките, както на снимката. Но в Ютуб слагат доста по-малко смазка и в повечето случаи цветът е сиво-бял!

Незнам дали са намазали каналчетата, във въпросните ламаринки! 

Ако пак се разсвирят яко, май този път аз ще пробвам да ги смажа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...