Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

НАП следят продажбите ни в нета


Препоръчано мнение

Колеги,сигурно за някой вече е старо инфо,но за мен и доста други е ново.

НАП следят със специален софтуер ФЛ и наложени платежи от куриерски фирми.

Не се знае какъв праг има в брой получени,но има доста ужилени хора с писъмца за плащане на 10% ДДС и някоя друга глоба...

Четох доста форуми, повечето са за суми над 50000лв от наложени платежи,но има и други за под 10000лв...Колегата от ЕКОНТ ме посъветва да внимавам,имало доста честитки...

Тоест ако си продам двата комплекта гуми с джанти примерно за по 1000лв,някой iphone,лаптоп и телевизор, вече съм в мерника на НАП с получените пари за тях,което е пълно безумие...

Като цяло лично аз допринасям някой лев за да вържа месечния бюджет на семейството. Не съм си променил стандарта на живот...

Имам вече купени 5-6 Каризми за 3-4 г,от които ползвам части за моята,а повечето други продавам в нета.Оплаквания нямам,не съм също нелоялна конкуренция, защото следя цените в големите морги.

По принцип доста хора ще кажат че както аз,така и много други като мен се намират в сивия сектор и крият пари от жалката ни държавица...

В своя защита бих попитал примерно дали е нормално всяка година да се дават по 100 милиона за сухо кърпене на дупки,с ясното съзнание че напролет няма да има и помен от тях?Това са думи на гн Нанков в един сутрешен блок...Малък пример за явно държавно престъпление и пилеене на нашите пари.

Отклоних се от темата,съжалявам.

Все пак ако има колега които да знае нещо по темата за облагане на физическо лице с ДДС и за някакъв праг на получени пари през куриерски фирми, моля да сподели.

Информацията навсякъде е оскъдна и противоречива...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами съвсем нормално е според мен. Няма как да си физическо лице и да имаш оборот от 50 000 лева :icon_doh: . Като се замисля то и доста фирми немогат да правят такива обороти..

В твоя случей няма от какво да се притесняваш, все пак продаваш лични вещи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами съвсем нормално е според мен. Няма как да си физическо лице и да имаш оборот от 50 000 лева :icon_doh: . Като се замисля то и доста фирми немогат да правят такива обороти..

В твоя случей няма от какво да се притесняваш, все пак продаваш лични вещи.

Точно заради това се притеснявам, не са лични вещи,а коли на части...

Последно прочетох че прага остава 10 000 на година...След тази сума получаваш писмо.Дано да е вярно понеже аз даже 5 не стигам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То вчера НАП-а четеше темата ти, ако е имало нещо - сигурно щеше да се включи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То вчера НАП-а четеше темата ти, ако е имало нещо - сигурно щеше да се включи...

https://www.google.bg/amp/s/www.24chasa.bg/amp/5544732

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Eй тука на сайта си са написали данъчните.

http://www.nap.bg/page?id=702

 

От което следва, че:

1. Сумата няма значение, под 10, над 10 000, ама сборът от получените от теб наложени платежи за последните години е в компютрите им.

2. Проблеми нямаш, ако продаваш личното си имущество - да кажем една, мааааксимум 2 каризми на части. 4,5 коли си е търговия отвсякъде.

3. Колко вероятно е да те хванат не знам, ако искаш да ти е мирна главата от сбора на приходите ти от продадените части извади цената на каризмите и за разликата се плаща 15% данък.

Между другото има в НАП друг софтуер, който следи споменаването на думата НАП в комбинация с други думи.

Ще се въздържа от коментар за скапаната държава и твоята житейска ситуация.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То вчера НАП-а четеше темата ти, ако е имало нещо - сигурно щеше да се включи...

:D :D :D :D

Темата трябва да има бутон с надпис "шеър с нап" :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес сутринта бе на телевизора! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Eй тука на сайта си са написали данъчните.

http://www.nap.bg/page?id=702

 

 

Между другото има в НАП друг софтуер, който следи споменаването на думата НАП в комбинация с други думи.

Ще се въздържа от коментар за скапаната държава и твоята житейска ситуация.

Туй за софтуера, ако е вярно е....впечатлително :)

 

Инак, че плащаме данъци, плащаме ги - няма кусур, проблема е, че като идеш при личния лекар за направление, той ти отказва щото няма, че циганите имат повече права от нормалните хора, че милицията е със спорна функционалност, че наркотици се продават във всяко училище,(Роската и той ученик има, знае, пък ако не знае ще разбере) и т.н. :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Туй за софтуера, ако е вярно е....впечатлително :)

 

Инак, че плащаме данъци, плащаме ги - няма кусур, проблема е, че като идеш при личния лекар за направление, той ти отказва щото няма, че циганите имат повече права от нормалните хора, че милицията е със спорна функционалност, че наркотици се продават във всяко училище,(Роската и той ученик има, знае, пък ако не знае ще разбере) и т.н. :mad:

 

Нещата свързани с банката К**,която източиха ,гжа Вър******,която като си плаща сметката за ток и решила да купи цялото енерго,са жалък пример за явни и ненормално големи измами...И дразни...Имаше една песен "за кокошка няма прошка,за милиони няма закони" преди 20години.Нещата в момента явно са същите.

Да им пик** на винетките,данъците,на детските помощи за две деца-90лв...

Във Великобритания за децата до 18г възраст даже лекарствата са безплатни...

Тук здравеопазване-0

Образование-0

Полиция-1

Депутати-240...

Н*п-10точки!

Няма смисъл да говоря...

Долна работа,за обикновените оцеляващи хора като мен нещата ще стават все по-трудни и гадни,факт!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Туй за софтуера, ако е вярно е....впечатлително :)

 

Инак, че плащаме данъци, плащаме ги - няма кусур, проблема е, че като идеш при личния лекар за направление, той ти отказва щото няма, че циганите имат повече права от нормалните хора, че милицията е със спорна функционалност, че наркотици се продават във всяко училище,(Роската и той ученик има, знае, пък ако не знае ще разбере) и т.н. :mad:

 

Право думаш, но тоя разговор неизбежно отива в посоката за кокошката и яйцето. Иначе имаш пълното морално право да мислиш, че ако ти плащаш, а някой друг - не, възникват проблеми с направления, милиция и образователна система.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Тази тема е дълга колко Света...

Докато ЦИГАНИТЕ не плащат АБСОЛЮТНО НИЩО, а ПОЛУЧАВАТ ВСИЧКО НА РАВНО - те така ще сме!

Докато училищата са пълни с неграмотници, защото даскал Х е ясно, че заплата от 550 лв. няма как да го мотивира!

Докато ПЕШО като бомби на ГОШО маратонките - лежи на равно с РАДО дето отрязал едната ръка и едното ухо на ТОШО!

... и още много "ДОКАТО", за справка 5 дни бях УЖ в БОЛНИЦА, и ми биха едни УЖ инжекции, ей така между другите изследвания.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да има нещо вярно в "НАП следят продажбите ни в нета". Миналата седмица изпратих стока по куриер и партньора получил пратката ми се обади с молба, стоковата разписка да се трансформира във фактура...

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви опиша карикатура от тази сутрин: седя в колата пред работата, имаме си река. Пред мен циганина с ЯКЕ НА ТЕЗИ ОТ ЧИСТОТАТА седи и си порка кафенце, свърши му кафенцето, врътна се към реката и право долу чашката... еее много виках :), а той ме гледа и ми вика "защото хвърлих чашката ли"... Ей така сме цялата държава "този дето трябва да чисти - прави боклука".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля Модератор да изтрие темата!

Не виждам развитие и конкретика относно въпросите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам развитие и конкретика относно въпросите...

 

Последно знам, че беше така: Търгуваш, като изпращаш с куриер, и получаваш наложеният платеж.

Куриерските фирми са свързани с НАП, и там ти се сумират приходите.

Като минеш 50 000 кинта, влизаш по ДДС като физическо лице...

 

Регистрация по ЗДДС

 

....................................

Данъчният закон не прави разлика между физически и юридически лица (тоест между граждани и фирми) по повод регистрацията по ЗДДС

Кога трябва да се регистрирам по ЗДДС?

 

Физическо лице трябва задължително да се регистрира когато облагаемия му оборот достигне 50 000 лв. или повече за период не по-дълъг от последните 12 последователни месеца преди текущия месец. В облагаемия оборот се включват всички доходи на физическото лице от независимата му икономическа дейност. Така например не се доходи от независима икономическа дейност възнагражденията, които физическото лице получава под формата на възнаграждение от трудов договор.

 

...................................................................................

 

 

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля Модератор да изтрие темата!

Не виждам развитие и конкретика относно въпросите...

Колега, по-горе в темата "НАП" е изказал становище, подкрепено с линк към официалния източник и съответните нормативни актове.

Какво по-конктетно и на къде да я развиваме темата? Математиката е точна наука и не търпи свободни тълкувания и упражнения. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Еконт ми казаха, че следят платежите и като минат определена сума те търсят да си платиш данъка. Някои ги търсят за 5000лв, други за 10000.Това е, което разбрах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Еконт ми казаха, че следят платежите и като минат определена сума те търсят да си платиш данъка. Някои ги търсят за 5000лв, други за 10000.Това е, което разбрах.

 

Благодаря за конкретния отговор,колега :icon_clap:

Това имах в предвид-реалния праг,от които всъщност почват...

Той вече наистина се потвърждава лично за мен.

ЕКОНТ нямат файдица да лъжат,казват каквото са им казали клиентите..

А закона съм го чел няколко пъти и не само него...

Аз разбрах каквото исках..Благодаря съфорумници и весели празници!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Прага е открит.3000лв наложени платежи за година...След това покана от Н**.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...