Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Помогнете за Space Wagon - проблем с делко


Bio

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

отскоро при влажно време колата започна да прекъсва и да се дави, до момента, в който не запали. Закарах я на сервиз, казаха, че е протекла гарнитура и е замърсила свещите, които смених. Казаха, че компютърът дава грешка на делкото и е за смяна. Обадих се са ново - струвало 1803 лв. От сервиза не препоръчаха алтернатива, казаха да търся втора ръка. Карах 2 дена търсейки по разни автоморги. Стана пак влажно и от тогава съм без кола.

 

Не разбирам почти нищо от коли и затова вероятно не виждам много логика да е развалено само когато е влажно.

Тъй или иначе не знам какво да направя. Цената за ново е абсурдна. А си обичам колата.

 

Всякакви съвети от вас са добре дошли!

Мерси предварително

 

 

Колата е:

 

Space Wagon glx 2000 133 к.с. 1997-ма бензин

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ,

Тези симптоми ми приличат на дистибутор и палец...

Натъквал съм се 3-4 пъти на такъв проблем с галанти - като стане влажно и няма палене.Провери твоите или някой който разбира (не е сложно).Ако трябват нови мога да ти съдействам.Читави излизат към 40-45 лв.

Ако ти трябва нещо звънкай 0889244413 .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като смениш палец и дистрибуторна капачка и проблемът остава, смени бобината.

Оригиналното делко е цяла резервна част заедно с бобината и комутатора, но се продават тайвански бобини, които вършат работа.

 

Иначе втора ръка делко трудно ще намериш, преди време и аз имах проблем с дистрибутора.

В България успях да намеря само два броя и този дистрибутор, който беше читав ми костваше 150лв. + доставка.

Редактирано от ZAPPA
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и комутатор, и бобина отделно. Сменя се дефектонто. И двете се мерят, може да се установи в кое е дефекта.

И смени сервиза че тези неща които са ти наговорили не се хич вярни. Ако не вярваш - питай с какво са прочели грешката от "компютъра" че дистрибутора не е ОК.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В случай, че си сменил капачка, свещи и кабели остава комутатора или бубината. Ако не си сменял нищо по-добре намери колега и разменяте всичко подред, за да намерите проблемната част. При мен така разбрахме, че е комутатора. Имай в предвид, че комутаторите са два вида и за по-сигурно поръчвай по номера изписан на часта или по съвпадаща снимка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако е проблема е в делкото и по - точно в комутатора или бубината има вариант да закупиш само, развалената част. Докато намеря една от двете части беше буквално ходене по мъките. Звънях на всички морги в регионите -Пловдив, Враца, Перник, но без резултат.Накрая се свързах с едно момчето Хасково, което ги има в изобилие и ги продава поотделно - комутатор или бубина. Има специален апарат, който замерва кой от двата компонента е изгорял, след което ги пробва на своето митсубиши. Тел. за връзка 0888195627

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! След като писахте реших да не търся делко и оставих колата в сервиз. Тамошният диагностик каза, че трябва да се вземат индукционен датчик на Хол и бобина. Не че има изглед да ги намерят. По техни думи не могат да намерят за момента.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако е проблема е в делкото и по - точно в комутатора или бубината има вариант да закупиш само, развалената част. Докато намеря една от двете части беше буквално ходене по мъките. Звънях на всички морги в регионите -Пловдив, Враца, Перник, но без резултат.Накрая се свързах с едно момчето Хасково, което ги има в изобилие и ги продава поотделно - комутатор или бубина. Има специален апарат, който замерва кой от двата компонента е изгорял, след което ги пробва на своето митсубиши. Тел. за връзка 0888195627

 

Мерси, ще се обадя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако е проблема е в делкото и по - точно в комутатора или бубината има вариант да закупиш само, развалената част. Докато намеря една от двете части беше буквално ходене по мъките. Звънях на всички морги в регионите -Пловдив, Враца, Перник, но без резултат.Накрая се свързах с едно момчето Хасково, което ги има в изобилие и ги продава поотделно - комутатор или бубина. Има специален апарат, който замерва кой от двата компонента е изгорял, след което ги пробва на своето митсубиши. Тел. за връзка 0888195627

 

Голямо Благодаря! Дидо от Хасково свърши страхотна работа. Подмени компонентите на моето делко и ми прати и едно от Галант, което също работи. Сега имам освен колата и едно резервно делко.

Редактирано от Bio
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, напиши каква е връзката с Дидо от Хасково ,аз имам същия проблем, но на Спейс стар, предварително благодаря .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако е проблема е в делкото и по - точно в комутатора или бубината има вариант да закупиш само, развалената част. Докато намеря една от двете части беше буквално ходене по мъките. Звънях на всички морги в регионите -Пловдив, Враца, Перник, но без резултат.Накрая се свързах с едно момчето Хасково, което ги има в изобилие и ги продава поотделно - комутатор или бубина. Има специален апарат, който замерва кой от двата компонента е изгорял, след което ги пробва на своето митсубиши. Тел. за връзка 0888195627

Още един глас за Дидо Мицубишито :) Гаражът му е претъпкан с всякакви части и то само на Мицубиши - за всички модели. Самият той кара Лансер. Много коректен пич, ако сте редовен клиент, прави отстъпки ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...