Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

2 въпроса за Outlander II


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

имам 2 въпроса, вторият от които е прост.

 

Първият: светеше ми service required по повод сензора за адаптивните светлини. Оказа се, че “биалетката”, на която се държи, е счупена. От колега във форума си взех друга, сложих я.... нищо не се промени. Вероятно е въпрос на някаква регулация (биалетката се “скъсява” и “удължава” на резба)... как мога да разбера къде е проблема в момента, евентуално някой сервиз с необходимият софтуер за някаква диагностика и уменията да се справят с проблема? Защото вече не изключвам варианта и самия сензор да е сдал багажа...

 

Вторият: Здравейте,

колега ме помоли да му помогна със смяната на езиците на мултимедията на Outlander, тъй като без да иска, го сменил с немски :))) (подозирам, че и другите мултимедийни системи са със същия софтуер). Работата е там, че моята е с дисплей, а неговия - с едноредовото екранче. Какъв е sequence-a, с който да си го върне на английски?

 

Мерси предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По първия въпрос.

Представи си , да се счупи биалетката какво натоварване е понесла. Същото е понесъл и датчика.

По втория не знам.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да използвам шанса и темата да попитам, къде се намира този сензор?

 

(Дали може да 'затъмни' сензорът и светлините да се включват автоматично и денен, че не открих такава опция в системата?)

 

 

П.с. ще се опитам да помогна по т.2 (ако правилно съм разбрал проблемът) -

Редактирано от group
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Niki, има логика в думите ти.... точно затова искам да мина през някаква диагностика.

 

group, мисля, че говорим за различни сензори. Аз визирам сензора за адаптивните фарове, т.е. този, който следи положението на колата и в зависимост от това накланя фаровете нагоре или надолу.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че диагностика ще могат да ти направят само в оторизиран сервиз.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При Vw, а предполагам и тук, трябва да се адаптира. Става само с спец. софтуер.

Другото е да пробваш да разкачиш акумулатора. Научквам, но нищо не ти пречи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти помогна. На vw с vagcom се правят адаптации на различни сензори, в следствие някаква интервенция. Тук не знам как е.

Четох една чужда тема за този сензор и човека споделя, че след смяна (сам го е сменил) се е оправила работата и не споделя за адаптация, така че вероятно няма нужда.

 

 

п.с. просто споделям мисли -неангажиращо!!! Изобщо нищо не разбирам от митсубишита. Сега чета и разучавам - бе взимай сериозно думите ми:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, благодаря за отговора, въпреки това :) Явно ще трябва да напазарувам сензора. Тъпо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...