Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с 4x4 Mitsubishi Pajero III


Препоръчано мнение

Купих си PAJERO 3 2.5 2004г. При покупката всичко беше наред и двойното предаване работеше , но след няколко месеца като ми потрябва за малко off road включвам и работи само на бързи , местя лоста на следващите позиции и свети само жълтото правоъгълниче на таблото и не превключва...??? Карах го на майстори по моя край и всеки вдига рамене и казва че незнае не се е занимавал с такъв джип.Някой може ли да ми помогне ??

Редактирано от snowtiger
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мигането на жълтото означава че раздатката е в сервизен режим. Трябва да се закачи на диагностика и да се види проблема какъв е. Най-често страдат от датчиците,5 броя са от горната страна на кутията, състоянието им се вижда през диагностика, или се свалят и мерят един по един.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мигането на жълтото означава че раздатката е в сервизен режим. Трябва да се закачи на диагностика и да се види проблема какъв е. Най-често страдат от датчиците,5 броя са от горната страна на кутията, състоянието им се вижда през диагностика, или се свалят и мерят един по един.

Благодаря колега , по принцип го закачиха на диагностика 2-3 майстора и нищо не казаха но според мен нищо не разбират, само един ми каза , че не стига ток до някакво моторче и незнаят как да го оправят.

Редактирано от snowtiger
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега , по принцип го закачиха на диагностика 2-3 майстора и нищо не казаха но според мен нищо не разбират, само един ми каза , че не стига ток до някакво моторче и незнаят как да го оправят.

...не стига ток ,защото еКУ-то което управлява раздаткатаа е в авариен режим.....а за да стане това, значи може да имате следните проблеми :

1. бутончето на лоста за превкл. на различните режими не работи - често нагоряват контактите и не работи....

2. на раздатката има 5 датчика, това са най общо казано 5 бутона,които дават дефект ( пак нагар по контакта ) ...един да не работи, и цялата система не работи.....те служат да показват на еКУ-то актуатора като се мести в каква позиция е,по този начин ЕКУ-то знае в кое положение е разд. кутия......

3. Освен тези бутони, имаш и един на предния диф.....той служи да показва на системата дали предния диф е включил.....

4. може да имаш проблем с клапаните за вкл. на предния мост чрез актуатора ,който е вакуумен, т.е. клапаните управляват вакуума,те седят под кутията на филтъра и представляват група от 2 клапана ,свързани по определен начин вакуум ......те като се мерят трябва да са около 40 ома......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

При мен проблемът е че всичко си включва когато джипа е на място.При превключване на 4х4 и потегляне след няколко секунди раздатката излиза в авариен режим и трябва за де изгаси моторът за да се рестартира компютъра всичко е на ред до следвъщо превключване и потегляне.Няма грешки на диагностика на раздатката.Единствените грешки са на ABS но той си работи и дори не свети индикацията но тъблото .МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ОТ КЪДЕ ЗА ЗОПОЧНА ДА ТЪРСЯ ПРОБЛЕМА.

Редактирано от TeodorМ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Теодор м. започни от т.2 на горния пост. И аз преминах по този път и след смяна на датчици се оправиха нещата.

Редактирано от chasovnik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А с ръчна или автаматична кутия е джипката? Поне аз не разбрах. И спазвате ли правилата за превключване? Аз карам от 4 години такъв джип,ходя на лов и каде ли не и до сега не ми се е налагало да вкл.бавни. При неправилно превключване раздатката влиза в авариен режим и ако има проблем диагностиката ще покаже каде точно е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...