Премини към съдържание

Крипто валути


Препоръчано мнение

Някой търгува ли с крипто?

Някой да копае крипто?

Ако има желаещи може да обменяме информация, особено за някои от новите валути, които набират скорост или респективно нищо не става от тях.

Кой, коя борса ползва, как става верифициране, депозиране, теглене, какви такси и т.н. :).

 

Да видим има ли желаещи, ако не трием темата :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не разбирам от темата, но за мен от цялата работа мнозина ще изгорят, а малцина ще спечелят всичко - това ще се случи като гръмне балона. Малко е като тотото - всички даваме по 2лв за да може 1-2ма да ги приберат. Иначе колегата си купи Етереум, от там чувам туй-онуй.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло и да, и не. Има нови перспективни валути с добри към момента цени.

Има разбира се изключително спекулативни новини, които изкуствено вдигат цените.

Идеята беше само ако има и някой друг да разменим някакво инфо, няма нужда да зачекваме темата има ли смисъл или не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Дайте да вдигнем темата. Определено криптовалутите в момента не са в подем, но има доста перспектива пред тях.

Аз лично съм заложил на Етериум.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Перспектива силно казано. Има изгода ако имаш достъп до безплатен ток и ги копаеш, след което ги обменяш за нещо материално (онлайн магазини предлагащи покупка с крипто). По този начин изключваш тотално всякакви банкови транзакции, такси и т.н.

 

Цената на биткойна се срина след като американски банки блокираха транзакции с кредитни карти към крипто борси. Ако банките искат да сринат биткойна могат да го направят, така че имайте едно на ум...

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не става дума за изкарване на пари чрез копаене. Перспективата е пред самата технология. Световната икономика е дългова икономика и фиатните валути скоро ще са изправени пред огромна криза.

Това за транзакциите не е вярно. Дори да нямаш банкови транзакции, имаш миньорската такса, която стана твърде голяма при биткойн. Затова и се срина. Просто се видя, че не може да издържи на интерес в голям мащаб.

Банките могат да сринат единствено криптоборсите, но не и самият биткойн. Маркетплейс продажбите винаги ще бъдат опция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Криптоборсите са основния двигател на цената. Спреш ли обмяната на валутата в истински пари ще умре всичко виртуално. Тези онлайн магазини които приемат разплащане с крипто в края на краищата трябва да обърнат печалбата в истински пари и пак опираме до борсите.

 

Връзката с банковите транзакции е, че имаш ли такива трябва да плащаш данъци. Това не го пренебрегвайте.

 

За световната икономика съм съгласен, но има други материални активи в които може да се инвестира в дългосточен план.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като програмист и човек проучил на някакво повърхностно ниво технологията не виждам кой знае какво приложение. Супер много спекула, алчност и страх движат цените. Доколкото разбрах освен, че има пак посредник (всички копачи), но и нещата стават все по-бавно - одобрение на транзакция за 36 часа!!! Visa одобряват 24000 в секунда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Криптоборсите са основния двигател на цената. Спреш ли обмяната на валутата в истински пари ще умре всичко виртуално. Тези онлайн магазини които приемат разплащане с крипто в края на краищата трябва да обърнат печалбата в истински пари и пак опираме до борсите.

 

Връзката с банковите транзакции е, че имаш ли такива трябва да плащаш данъци. Това не го пренебрегвайте.

 

За световната икономика съм съгласен, но има други материални активи в които може да се инвестира в дългосточен план.

Да, така са нещата, когато се обръщат в пари. Със сигурност златото е по-добра инвестиция, защото има и реално приложение. Но идеята на тези валути е не да спестяваш, а да използваш ежедневно и може би и този момент ще дойде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като програмист и човек проучил на някакво повърхностно ниво технологията не виждам кой знае какво приложение. Супер много спекула, алчност и страх движат цените. Доколкото разбрах освен, че има пак посредник (всички копачи), но и нещата стават все по-бавно - одобрение на транзакция за 36 часа!!! Visa одобряват 24000 в секунда.

Биткойн няма особено приложение, освен като вход към останалите валути. Но Етериума има огромен потенциал с идеята си за договорите (smart contracts).

Напълно естествено е да има спекула и страх. В момента криптовалутата е в територията на дивия запад - няма правила, има много измами и мошеници, и опити за измами и оттам и волатилност. Но това ще се промени с времето. В този смисъл регулирането на борсите в Ю Кория и на други места, въпреки че смъкна цената на валутите, според мен в дългосрочен план е положително явление, защото ще доведе до сигурност и ще ликвидира опитите за пирамидални схеми с измислени валути.

Копачите не са посредници. Те са инфраструктурата на системата и я поддържат работеща. Тяхната цел е да няма двойно харчене на валутата, което е основният проблем, когато нямаш физическо измерение.

Именно бавните и скъпи транзакции са оказаха голям проблем при биткойн. Вероятно и те ще го ликвидират. След големия срив маркет кап-а му постоянно пада и в момента е под 35%. Все пак като първа и тестова валута е нормално да остане в историята. Никой не кара днес автомобили като Форд Т, нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече доста валути нямат проблем със скоростта за транзакция.

 

https://www.worldcoinindex.com/data/media/XRPvs.png

 

Аз съм заложил на Рипъл, защото той реално си работи с доста институции и щом MoneyGram могат да им се доверят - мога и аз. ( http://fortune.com/2018/01/11/ripple-moneygram-xrp-cryptocurrency-bank-transfers/ ).

 

Разбира се пропилях една камара спечелени пари при спада Януари. Сега пак съм купил, но аз търгувам основно е Еторо, където не притежаваш самия токен. Имам малко в Binance TRON и ЕтериумБлек в cryptopia, но нищо не очаквам там да стане.

 

Вчера добавиха Стелар в ЕТОРО и се завъртяха малко пари на база абсолютна спекула с цената, защото в нито една борса цената не е такава - каквато ЕТОРО държи в момента. Съвсем скоро чакам корекцията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дако рипъл наистина е така и успее да задържи тази скорост ще е супер. Просто като четох и като знам, че реално всеки има всички данни на компа си и примерно биткойн веригата вече е 100+ GB не виждам как това нещо ще се скалира добре. С умните договори идеята е да няма нотариуси след време, което си е също добра идея. Да видим - проблемът, който забелязах е, че хора, които нямат понятие от криптовалути и/или търговия с финансови инструменти вземат пари назаем, за да копаят или купуват криптовалути и забележете (да държат валутата за дълго време като инвестиция - краткосрочната спекула бих я разбрал - и аз я правя). И в един момент като цената падне и търгуват/'инвестират' с пари назаем последиците може да са доста лоши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна е казано, че това е високорисков инструмент и парите които влагаш трябва да си готов да ги загубиш. Транзакциите с кредитни карти за които споменах са били спрени поради същата причина - страх на банките, че картодържателите може да не успеят да си покрият "заема" при спад в цената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен криптото си е само за "daytrading" има ръст печелиш, после отваряш SELL позиция, влиза в корекция и така :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой знае ли портфейл за litecoin , който няма ограничения на транзакциите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Coinbase? Има лимит, но говорим за 100 000 $, предполагам ще ти стигнат :). Има малък лимит на депозиране с кредитни и дебитни картни, но това едва ли е проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...