Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Разлика в мощността след смяна на агренажна верига


vege

Препоръчано мнение

Здравейте,

наскоро смених агренажна верига. След това поведението на колата ми се струва различно. Колта не е толкова пъргав, колкото беше. В ниските обороти няма никаква мощност, а не беше така, защото този двигател, макар и малък (1.1) е с променлива фаза на газоразпределението.

Въпросът ми е възможно ли е да не са настроили нещо при смяната на веригата? Може ли да се оправи това лесно?

 

Благодаря и весели празници!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, не би трябвало да има разлика в работата на двигателя след смяна на ремък или верига. Най-добре да се върнеш в сервиза където си направил смяната и да искаш да проверят всичко пак и една диагностика е добре да направиш. В случай , че кажат всичко е ОК, а двигателя продължава да не е пъргав , отиди в друг сервиз и направете диагностика там , обещани какво и след какво се е случило и проблемът ще изкочи.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Въпросът ми е възможно ли е да не са настроили нещо при смяната на веригата? Може ли да се оправи това лесно?

 

Благодаря и весели празници!

 

 

!00 %.

Трябва да се провери зацепването и да се вкара на белезите ако не е.

И регулиране на делкото/запалването.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

наскоро смених агренажна верига. След това поведението на колата ми се струва различно. Колта не е толкова пъргав, колкото беше. В ниските обороти няма никаква мощност, а не беше така, защото този двигател, макар и малък (1.1) е с променлива фаза на газоразпределението.

Въпросът ми е възможно ли е да не са настроили нещо при смяната на веригата? Може ли да се оправи това лесно?

 

Благодаря и весели празници!

.....не са ти зацепили агренажа правилно ....и при нас е имало случаи такива....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте,

наскоро смених агренажна верига. След това поведението на колата ми се струва различно. Колта не е толкова пъргав, колкото беше. В ниските обороти няма никаква мощност, а не беше така, защото този двигател, макар и малък (1.1) е с променлива фаза на газоразпределението.

Въпросът ми е възможно ли е да не са настроили нещо при смяната на веригата? Може ли да се оправи това лесно?

 

Благодаря и весели празници!

 

 

А каква е причината за смяна?Симптоми,ако има такива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да бе? Веригата вярно ли е препоръчително да се сменя на 100к километра , моля колеги дайте малко инфо,че с моите 100к мили май бая съм ги подминал Колта е Z30 CZ1 1124 кубика 3 цилиндъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа,че и аз съм 1.5 DID на 133000 км.Веригата не е сменяна!От опита ми с други коли знам,че се появява "шум-дрънчи".Дори и едноредова,едва ли би се скъсала внезапно,ако няма дефект! Та за това и питах,а и в книжката на колата не съм видял препоръки за смяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като видях цените на двигател в страната,в която живея а именно Англия се продават двигатели между 11-и 100 000 мили на цени между 150 и 400 лири което е смешно и не финансово рентабилно да се разглабя двигател за смяна на верига.А и тук с документите е много по-лесно като умре сменяш и караш и не виждам особено голям смисъл поради простата причина че 3 цилиндровата моторетка се измъква с 1 ръка от коша (сигурно не тежи повече от Еклипсова скоростна кутия).

Редактирано от Владимир Гетов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Още един въпрос след консултация в сервиза относно мощността. Вярно ли е, че има датчици на вала и ако не е правилно зацепена веригата задължително ще светне check engine?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май некадърниците се опитват да се измъкнат с остроумие..... Да ще светне чека, ако прескачането на белезите е голямо, но тогава и колата няма да запали, освен това датчик има само на единия разпределителен вал..... Ако се обърка другия ще светне ли чека???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май некадърниците се опитват да се измъкнат с остроумие..... Да ще светне чека, ако прескачането на белезите е голямо, но тогава и колата няма да запали, освен това датчик има само на единия разпределителен вал..... Ако се обърка другия ще светне ли чека???

То и други остроумия имаше като например, че с километрите щяло да се оправи, верига не можело да прескочи (щото не е ремък и има зъбци) и т.н. Жалко е, когато голям и сериозен сервиз се държи като квартален майстор. :icon_censored:

Има ли начин да се провери зацепването без да се разглобява отново или не? Какви други симптоми би могло да има освен загуба на мощност?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То и други остроумия имаше като например, че с километрите щяло да се оправи, верига не можело да прескочи (щото не е ремък и има зъбци) и т.н. Жалко е, когато голям и сериозен сервиз се държи като квартален майстор. :icon_censored:

Има ли начин да се провери зацепването без да се разглобява отново или не? Какви други симптоми би могло да има освен загуба на мощност?

.....има, като се закачи на читава диагностика и се гледат показанията на д-те на кол и разпр. вал като живи данни във времето ,колкото е по голямо отклонението , толкова по зле е .......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....има, като се закачи на читава диагностика и се гледат показанията на д-те на кол и разпр. вал като живи данни във времето ,колкото е по голямо отклонението , толкова по зле е .......

Няма отклонения в показанията при живи данни. Но само единият разпр вал е с датчик. Предполагам, че проблемът е в другия. Не става без отваряне така, нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...