Премини към съдържание

Прекалено голям разход


Mitsu96

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги! Като за начало — весели празници и приятно изкарване на новата година!

Скоро изкарах книжка и си закупих първият си автомобил - Mitsubishi Mirage 1996 година, с две врати. 1.3i двигател. Закупих автомобила на прекалено добра цена спрямо това, че имаше забележки най-вече по външният вид. Първият ден заредих 16 (и малко повече) бензин и до следващият на сутринта забелязох, че почти нямам бензин като се има предвид, че не съм ходил прекалено далеч или нещо подобно. Само градско без много трафик и т.н. На следващият ден заредих още 16 литра и до вечерта едвам-едвам имах бензин. Горе-долу 32 литра за около 200 километра градско. Не е ли малко много? Отделно засякох, че градско за 170 километра ми изгоря 16 литра. На какво може да се дължи това? Закупих автомобила понеже ми се струваше много икономичен. Много хора са на мнението, че просто самата кола гори прекалено много бензин. Имам приятел със същата кола, но две години по-нова и 1.5. и му гори 16 литра градско за една седмица горе-долу. На какво трябва да обърна внимание? И дали проблема е от колата?

Автоматик е между другото, но не мисля, че разликата между скорости и автоматик прави голяма разлика в разхода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Горе-долу 32 литра за около 200 километра градско. Не е ли малко много? Отделно засякох, че градско за 170 километра ми изгоря 16 литра...

Тук май има противоречие. Ако правилно си засякъл и наистина гори 16/100 градско, си е много. Нормално е да ти гори 12/100 за този мотор (но зимата разхода се вдига, имай предвид).

Както колегата каза, слагай му газ, и няма да ти гори много :) Смени свещи и кабели, ако не си. Горивен, въздушен филтър. Масло и маслен филтър. Ремъци и ролка.

Разход се засича на принципа или "пълно-пълно", или както аз правя - на голям диапазон пълнения. Примерно за 1000км колкото бутилки съм заредил, си смятам. А не да заредя 5л, да видя колко ще мина, после пак...

Пълно-пълно означава - пълниш до горе, караш примерно точно 100км, допълваш до горе пак, ако си допълнил 12л, значи толкова ти е разхода.

Редактирано от vld1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отделно засякох, че градско за 170 километра ми изгоря 16 литра.

 

Това е под 10/100.

Много добър разход на газ градско на който и да е автомобил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...