Премини към съдържание

Придърпване при палене


vege

Препоръчано мнение

Здравейте,

Колт 1.1 от 2006 година при студено палене сутрин от известно време придърпва. Колата се дави, оборотите падат и се вдигат. Цялото нещо се случва за 2-3 секунди, преди да се нормализира работата на двигателя. Някой има ли идея какво може да е или поне какво да проверя?

Благодаря!

Редактирано от vege
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Може да проверите свещите и да ги смените ако има нужда, същото и за въздушен и горивен филтър . Следваща стъпка е да се почисти тротъл бодито и мап сензора който се намира точно до него на смукателния колектор. След това една добавка в горивото редекс например за почистване на горивната система и една разходка по магистралата са неща на които може да се обърне внимание, а ако има светеща чек енджин лампа най-добре да се започне с една диагностика.

Успех .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Може да проверите свещите и да ги смените ако има нужда, същото и за въздушен и горивен филтър . Следваща стъпка е да се почисти тротъл бодито и мап сензора който се намира точно до него на смукателния колектор. След това една добавка в горивото редекс например за почистване на горивната система и една разходка по магистралата са неща на които може да се обърне внимание, а ако има светеща чек енджин лампа най-добре да се започне с една диагностика.

Успех .

Благодаря за отговора! Няма светеща лампа, затова почвам другите неща от списъка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте,

Колт 1.1 от 2006 година при студено палене сутрин от известно време придърпва. Колата се дави, оборотите падат и се вдигат. Цялото нещо се случва за 2-3 секунди, преди да се нормализира работата на двигателя. Някой има ли идея какво може да е или поне какво да проверя?

Благодаря!

 

И на мен ми прави така когато е студено. Забелязал съм, когато е под 8 градуса. Колт 1.3 от 2009. Сменен въздушен филтър. Имам чувството, че горивото ѝ е много или въздуха е малко през тези 3 секунди, защото като подам газ и се дави още повече и оборотите падат. При теб така ли е?

Редактирано от aatanasov1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми прави така когато е студено. Забелязал съм, когато е под 8 градуса. Колт 1.3 от 2009. Сменен въздушен филтър. Имам чувството, че горивото ѝ е много или въздуха е малко през тези 3 секунди, защото като подам газ и се дави още повече и оборотите падат. При теб така ли е?

Оправи се. Сипах хубав бензин - 100 октана, магистрала и сега вече 2-ро зареждане с обикновен бензин няма проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Добър вечер,и аз имам същия проблем дори днес на + градуси,ако не бях подал газ щеше да изгасне(колта е 1.3 2007г.).Сменил съм свещите,пробвах с добавка за отпушване на дюзите-Ц.Ако имате идеи какво може да е споделете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някакви препоръки за марка?

Няма марка, вземи някаква и сипи.

При мен проблемът остана във времето... сега пак се проявява.

Съмнява ме горивен филтър, не съм го сменял.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма марка, вземи някаква и сипи.

При мен проблемът остана във времето... сега пак се проявява.

Съмнява ме горивен филтър, не съм го сменял.

На бензиновите колтове няма горивен филтър или поне сменяем такъв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте!

Кои бензинови колтове нямат сменяем горивен филтър? Моя е 1.3 12v , 2000г. Дали има такъв и къде се намира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Кои бензинови колтове нямат сменяем горивен филтър? Моя е 1.3 12v , 2000г. Дали има такъв и къде се намира?

 

Като отвориш предния капак, в дясно откъм предното стъкло. Малко по надолу е. Монтиран е вертикално, като тръбата от долу е входяща, а тази от горе към мотора. Изглежда така:

2891132.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...