Премини към съдържание

Carisma 1.6 с АГУ мнения и въпроси


Johnnie Walker

Препоръчано мнение

Здравейте фенове на трите ромба ! Тъй като стана време и аз да си търся първа кола, реших да се допитам до по-опитните от вас. Искам да си взема кола от Германия (бюджетът е до 1500-2000€) и видях, че цените на каризмите са съвсем прилични. Тази, която харесах, е с двигател 1.6 mpi и с газова уредба (надявам се инжекцион), от 2002 година. Забележките, които са посочени в описанието са светене на check engine (нормално заради газта?) и разтрисане при рязко подаване на газ (това ставало само на газ, не на бензин, може би настройка?). Колата е на 260 000 км, но по думите на собственика е обслужвана редовно. Има TÜV до средата на 2019... Въпросите ми към вас са следните:

 

1. За кои неща да внимавам като отида да я гледам, къде са “слабите места” на автомобила?

2. Какъв е данъкът на колата в Бг, при положение че се води 103 к.с.

3. Бихте ли ми препоръчали този модел за първа кола (надеждност, издръжливост и т.н.)

 

Благодаря ви предварително,

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове на трите ромба ! Тъй като стана време и аз да си търся първа кола, реших да се допитам до по-опитните от вас. Искам да си взема кола от Германия (бюджетът е до 1500-2000€) и видях, че цените на каризмите са съвсем прилични. Тази, която харесах, е с двигател 1.6 mpi и с газова уредба (надявам се инжекцион), от 2002 година. Забележките, които са посочени в описанието са светене на check engine (нормално заради газта?) и разтрисане при рязко подаване на газ (това ставало само на газ, не на бензин, може би настройка?). Колата е на 260 000 км, но по думите на собственика е обслужвана редовно. Има TÜV до средата на 2019... Въпросите ми към вас са следните:

 

1. За кои неща да внимавам като отида да я гледам, къде са “слабите места” на автомобила?

2. Какъв е данъкът на колата в Бг, при положение че се води 103 к.с.

3. Бихте ли ми препоръчали този модел за първа кола (надеждност, издръжливост и т.н.)

 

Благодаря ви предварително,

Поздрави!

 

Здрасти колега.Добър избор на първа кола.

 

За 103кс хващаш високия данък(плащам 145 за 115кс),така че ти е минус при положение,че ако е до 101кс ти е около 35лв...

 

Един съвет-намери Каризма преди фейс лифта...90 или 99кс мотор.

Чувал съм за фабрични проблеми с предните тампони на фейслифта..

Намери от Италия,ако можеш,няма да имаш проблем с ръжда.

Не мога да разбера ти в Германия ли си или ще си я поръчваш по автовоз?Или е нов внос???

Редактирано от san4o pansa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, благодаря за отговора! В момента съм в Германия и обмислям предстоящото ми прибиране към Бг да е с кола от тук. Сега обаче попаднах на Colt VI от 2004-а и май ми допада повече 😅. Пък и ако е с 1.3 двигател ще е с нисък данък дето казваш и ти. Е, разбира се и цената е по-висока... Като цяло обмислям, разглеждам още и много бих се радвал да чуя различни мнения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/notverkauf-mitsubishi-carisma-1-5-jahre-tuev-keine-maengel-top/738222740-216-1321 - а тази каризма как ви се струва? Салонът е малко грозничък сякаш, но иначе изглежда запазена..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Данъка ти е най-малкия проблем. Като гледам, си доста неориентиран, но си избрал хубава марка :).

В общи линии - първо избери какъв тип кола искаш - висока-ниска, спортна-джип, комби-хеч, малолитражка-шестак, бензин-дизел и т.н.

После избери няколко модела от въпросната марка и ги провери всичките на живо. И накрая ще намериш твоята кола.

И все пак, щом е от Германия, е важно да е карана и поддържана редовно. Ако е застояла, със сигурност ще е изчурдяла :).

Километри под 200 000 са напълно нереални, т.е. има шансове въпросната Каризма да е добра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, неориентиран съм, факт ! 😅 До сега съм имал съвсем бегъл опит с форд (фиеста) и рено меган и търся нещо с подобни размери или малко по-голяма сиреч градска кола, по възможност икономична (бензин/газ за предпочитане). Колт 6 много по-малък ли е от каризмата? Защото пък на него му се свалят седалките отзад и пак има място за багажи и обемни неща. А коя от двете е по-“претенциозна” спрямо консумативи, подръжка и т.н.?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/notverkauf-mitsubishi-carisma-1-5-jahre-tuev-keine-maengel-top/738222740-216-1321 - а тази каризма как ви се струва? Салонът е малко грозничък сякаш, но иначе изглежда запазена..

 

Изключително висока цена за Каризма от Германия...

За колегата пуснал темата- ако се насочваш към Колт,намери 5та ген фейс лифт.Идентичен относно поддръжка с Каризмата и много пъргав.

Скоро взехме на баща ми такъв от тук,свален от автовоз...Изключително добро впечатление,1.3 75кс,много е удобен...Ако не ми трябваше голяма кола щях да карам такъв...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колт 5 ми изглежда много много малък 😳 Знам, че аз самият си противореча - хем искам градска кола, хем да има място вътре, ама в 6-та генерация поне таванът е по-висок и някакси не изглежда толкова малка колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колт 5 ми изглежда много много малък Знам, че аз самият си противореча - хем искам градска кола, хем да има място вътре, ама в 6-та генерация поне таванът е по-висок и някакси не изглежда толкова малка колата.

Да,по-висок е и прилича повече на фризер за сладолед...

 

То и Рено Туинго изглежда малко,ама вътре е по-широко от Каризма и Галант...

Редактирано от san4o pansa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колт 5 е малък, потвърждавам. Нисък и тесен особено на задните седалки, малък клиренс за улиците на София. Единственото му предимство е, че лесно се паркира.

Каризма пък е неудобна за паркиране.

Колт 6 е по тези показатели най-добре.

СпейсСтар е добра алтернатива, може да се намери 2-3 пъти по-евтино от Колт 6. СпейсРанър също, от двата вана повече ми допада Ранър - чисто японски автомобил, с по-голям двигател. Ако е Ранър, търси 2.0 - само той може да се газифицира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Карал съм Каризма 6 години внесена от Австрия,бензинова и не съм имал проблеми.Не съм слагал газ,наистина данъка е 140лв,но си заслужаваше.Мощна и бърза кола,стабилна на пътя.За мен Каризмата е по-добрия вариант от Колт.Но си търси 1.8 115к.с.Много здрави автомобили.Гледай да не попаднеш на ГДИтата,там газ няма как да сложиш. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...