Премини към съдържание

Свирещ сменен ремък


netranger

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Колата е space star 1.8 gdi 1999. Преди 2 седмици я обслужиха и смениха ангренажен ремък, ролки и каквото си трябва. Ремък gates и contitech. Сега обаче като е паля сутрин ремъка вие и свири поне 1-2мин.

 

Това не е нормално. Закарах го да погледне - отслабил се бил. Оправи го но сега пак така прави. Има ли някаква опасност и да го накарам ли да го смени изцяло пак всичко?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ремъците могат да свирят както от кофти марка, така и от неправилен монтаж. А донатягането след монтажа (т.е. лекото разпускане на ремъка след кратко време след монтажа) е нещо нормално. Но след повторно натягане вече не трябва да свирят. Първо установете кой ремък свири, ако не сте го натегнали, го направете. Ако пак свири, остава да го смените. Аз лично препоръчвам Конти (не съм майстор, нито търговец) - може да не е най-добрата марка, но няма ментета, поне така съм чувал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе той като свири доста време после все ще си свири, колкото и да се натягя. Щом свири значи се приплъзва по шайбата и се трие, в резултат на ковто загрява и спира да свири защото почва да има сцепление към шайбата. Ама от това загряване се опича гумата и почва винаги да свири първоначално колкото и да се обтяга.

Така че погледни дали не се е отхлабил и го стегни, ама да не се пренатяга че да не отиде някой лагер. Предполагам че ти свири ремъка на динамото, той е най-натоварен сутрин при първото палене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При смяната на ремъците на моя Space Star 1.8 GDI се получи същото,

но след донатягане нещата се оправиха.Успех колега !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен...при смяна и правилен монтаж..ремък НЕ би трябвало да свири..

Свири само касетофона в колата...

Има уреди за измерване на опън на ремъци.

Има аутодата където е дадено усилието на изпъване.

Има и грамотни сервизи където "малко се е охлабил" е смехотворна фраза..

Ами колега АКО МАЛКО ТИ СЕ ОХЛАБИ АНГРЕНАЖНИЯТ РЕМЪК КВО ПРАВИМ.

Има по знаещи от мен но за мен това е недопустимо..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...