Премини към съдържание

Проблем с климатроника на Галанта


KJ_Stamatini

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Моля за съвет: Преди няколко дни се наложи да позатопля купето на Галантеца и както съм правил през последните 7 години, пуснах климатика и ... ядец. Оказа се, че не духа топло. Проблем с хладното няма - ама топло не иска да подава.

Закарах колата днес при двама различни майстори (на околовръстното) - и двамата предполагат различни неща: единият казва, че се е задръстило "казанчето", а другият, че се запушило "радиаторчето" (тръбите от към радиатора са топли, т.е. парно има). Може би аз не съм наясно и става въпрос за един и същи чарк и просто двамата наричат едно и също нещо с различни имена. Щото и двамата споменаха, че за да се ремонтира, трябва да се свали таблото ("това" било някъде зад него) и говориха за една и съща цена на труда (само) - 200 лева. Отделно цената на часта, като този с радиаторчето спомена, че ще трябва аз да си го намеря, щото било проблем с японските коли.

Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или има идея за неговото разрешаване, да сподели.

Благодаря предварително за отзивчивостта!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо серво моторчето за клапите, че е по лесно да се види..... второто е радиаторчето. Някой ги свалят, аз ги чистя на място, има доста добри препарати за тази цел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите момчета!

Антифриз има (до горе). Факт е че тръбите към климатика са топли.

Днес оставих по-дълго да духа и мъничко се затопли въздуха, но явно ще се окаже все-пак радиаторчето.

Миленски, само ме учудва, защо майсторите не ми предлагат изобщо вариант за почистването на радиатора, а говорят за смяна?

Благодаря още веднъж!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И като разбере,че е дал 200 лева на вятъра, а проблема му е едно малко бяло зъбно колело, ще има едни тюхкания, ех защо ли не ви послушах, тия майстори нищо не разбират......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И като разбере,че е дал 200 лева на вятъра, а проблема му е едно малко бяло зъбно колело, ще има едни тюхкания, ех защо ли не ви послушах, тия майстори нищо не разбират......

 

знаеш ли колега,в Белгия в подобна ситуация се плаща при краен резултат,ако ще пет радиатора да ми сменят ако нямам парно и се окаже че е от зъбчатката ,няма да платя и стотинка,лошото е че в българия са криворазбрани услугите,и лъжат обикновенният потребител с какво ли не,ако има повече професионализъм като Милен_Z,и още двама трима майстори за една цяла страна/говоря за митсубиши и по точнo GDI двигателите/няма да е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж тази тема, има и снимки, и според мен проблема е в моторчето:

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=35346&st=20

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря момчета!

Точен удар в десятката и за Миленски и за rafaelo: Закарах я в поредния сервиз за авто-климатици, майсторът се навря под жабката пипна нещо (вероятно клапата) и воала, задуха си топло.

Проблемът е във въпросното моторче. Не знам дали се е отчупило зъбче или нещо друго - до довечера ще стане ясно дали ще го бъде моторчето или ще трябва да си търся друго.

Признавм Ви за разбирачи - той Милен няма нужда от моето признаване де, всички го знаят че е Майстор!

Благодаря Ви от сърце за съветите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Край на климатичното приключение :icon_thumbup:

Заминало си беше самото електромоторче.

Така и не разбрах смениха ли го или някак го поправиха, но след вещата намеса на майстора и 40 български пари, вече съм готов за зимата.

Още веднъж благодаря на всички Ви за полезните съвети - спасихте ме от излишни главоболия.

Да сте живи и здрави!

 

П.с. Само ще спомена, че сервизът е Импас - 56, намира се в Чайка (дано модераторът не счете това за реклама - просто съм доволен от обслужването).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Модератора ще си направи пас този път, както ти си правиш последните години и ни изпозабрави :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Модератора ще си направи пас този път, както ти си правиш последните години и ни изпозабрави :P

Виноват :icon_n_oops:

Нямам оправдание

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...