Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

здравейте, имам asx 1,8 DID 4WD 2010 година

От минала година през лятото се появи едно чукане, което го има само когато колата загрее и температурата на вън е над 25 градуса. През зимата го няма. Моля кажете някой имал ли е такъв проблем? Какво може да е дюза или турбина или нещо друго? Карахме го в серзина на Дунев там каза, че не е днюза и ни дадоха добавка за масло, но няма ефект и проблема си остава? Кой сервиз бихте ни препоръча ли в софия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, имам asx 1,8 DID 4WD 2010 година

От минала година през лятото се появи едно чукане, което го има само когато колата загрее и температурата на вън е над 25 градуса. През зимата го няма. Моля кажете някой имал ли е такъв проблем? Какво може да е дюза или турбина или нещо друго? Карахме го в серзина на Дунев там каза, че не е днюза и ни дадоха добавка за масло, но няма ефект и проблема си остава? Кой сервиз бихте ни препоръча ли в софия?

....само на празен ход ли се появява? леко като подадете газ до към 1200 об./мин. изчезва ли чукането?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

здравейте, имам asx 1,8 DID 4WD 2010 година

От минала година през лятото се появи едно чукане, което го има само когато колата загрее и температурата на вън е над 25 градуса. През зимата го няма. Моля кажете някой имал ли е такъв проблем? Какво може да е дюза или турбина или нещо друго? Карахме го в серзина на Дунев там каза, че не е днюза и ни дадоха добавка за масло, но няма ефект и проблема си остава? Кой сервиз бихте ни препоръча ли в софия?

 

Здравейте,

 

Стара е темата, но бихте ли сполелили какво се оказа и как решихте проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Стара е темата, но бихте ли сполелили какво се оказа и как решихте проблема?

Здравейте,

Проблема си стой, никой не разбра какво е, къде ли не я карахме, едни казват дюза, други казват че този проблеми го има при Мицубиши и Тойота, през зимата го няма проблема и колата работи като часовник, само през горещите дни когато е над 25 - 30 градуса.

И Вие ли го имате този проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Проблема си стой, никой не разбра какво е, къде ли не я карахме, едни казват дюза, други казват че този проблеми го има при Мицубиши и Тойота, през зимата го няма проблема и колата работи като часовник, само през горещите дни когато е над 25 - 30 градуса.

И Вие ли го имате този проблем?

.....колега, заповядайте при мен поне да я погледна и еентуално да ви кажа какво може да е,не ми отговорихте на въпроса -само на празен ход ли го има? Като леко подадете газ на пр. ход, чукането изчезва ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....колега, заповядайте при мен поне да я погледна и еентуално да ви кажа какво може да е,не ми отговорихте на въпроса -само на празен ход ли го има? Като леко подадете газ на пр. ход, чукането изчезва ли?

 

Здравейте,

 

Нашият автомобил ASX, 1.8, 150 к.с. има проблем с чукане (като от аванс на бензинов двигател), което се чува главно на топъл двигател и при изкачване на наклон при обороти между 1600-2200. Маслото също се е покачило леко (около 1/3 от разстоянието между макс. и Х) за около 5 000 км. от смяната му. Бихте ли споделили някаква идея относно причина за проблема?

 

С удоволствие бих Ви посетил за да диагностицирате автомобила, но живея в Русе и не зная скоро дали ще имам път към София.

 

Благодаря!

Поздрави!

Редактирано от orion
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...