Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Управление на перките на радиатора


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Имам Аутлендър 2004 и перките на радиатора се пускат често и неравномерно. Долния маркуч на радиатора е студен. Казаха ми, че може да е от управлението на перките.. от къде да закупя такова?

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте. :) Като бивш собственик на два Спейс Стар-а (1,9 DID i 1.3), следя форума от повече от две години, като нерегистриран потребител.

Вече съм собственик на Аутлендър I 2.0 4WD, 2004 г., 136 к.с.Като постегна колата, ще кача и снимки. :)

За да не пускам нова тема, ще използвам тази на колегата за помощ при намирането на модула за управление на перките на радиатора.

Моля помагайте с намирането му. Тук в магазините за авточасти няма заместител. С преправянето от Галант не знам дали ще се справим.

Ако е необходимо ще дам и номер на рама.

Благодаря предварително. Дано да се реши бързо проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегите Threatmore за бързата реакция.

Управлението е монтирано и работи, т.е. перките се кротнаха. :)

Продължавам с останалите проблеми на колата.

Благодар

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен,имам същия проблем с перките от скоро ако може да сподели колегата как го е решил ще е много добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен,имам същия проблем с перките от скоро ако може да сподели колегата как го е решил ще е много добре.

Проблемът се решава с подмяна на старото управление на перките с ново (поне при мен беше така). :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ако искаш да те свържа с човек за чисто нова част и доставка около седмица пиши на личен. И аз минах през този проблем.Само с смяна на модула за управление на перките се оправя.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам подозрение, че и при мен електронният блок за управление на вентилаторите е тръгнал да заминава. Намирам различни цени, в Балкан стар ми искат 538лв, Ратола със 100на лв надолу за оригинален. Най-евтино открих за 219лв, пак оригинален. Чета теми от преди 7-8 години, там хората пишат за цени на оригинален под 170-180лв, толкова ли е поскъпнал този блок?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цената на този блок е под 180,00 лв, просто в момента чакам доставка. Колегите, които си взеха смятам, че са останали доволни.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес перките си въртяха, когато си поискат. На студен двигател се пускаха, включваха се дори и само когато подам на контакт. Размърдах един от куплунзите и натиснах буксата към него, перките се завъртяха за няколко секунди и спряха, пак го размърдах и пак се включиха за секунди. Напръсках куплунга с контактен спрей и ще видя резултата като покарам. Ако блокът пак прави мизерии ще го сменям...

 

Threatmore на оригинални блокове ли чакаш доставка? :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз закупих от него блок за управление на перките и е оригинален. Сега си работят както трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече има налични ОЕ блокове за управление на перките, ако някой търси все още.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...
  • преди 3 седмици ...
  • преди 1 година ...
  • преди 1 година ...

Блока дефектира заради разпоени контакти на чипа в него.Отваря се и чипа се презапоява.Почистването на херметика е малко играчка,но резултата си заслужава.Ако някой желае мога да бъда по-обстоен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Блока дефектира заради разпоени контакти на чипа в него.Отваря се и чипа се презапоява.Почистването на херметика е малко играчка,но резултата си заслужава.Ако някой желае мога да бъда по-обстоен.

/Имам един чисто нов/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Привет,

Собственик съм на колата от около седмица, и ми направи впечатление, че на температура между 0 и 9 градуса, винаги се пускат вентилаторите, доста силно (никаква идея какви и колко са степените).
Та, може ли да споделите къде се намира този модул и снимки от презапояването?

Благодаря
 

Редактирано от SashoStz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...
На 2/16/2021 at 10:40 AM , tanatsi написа:

Блока дефектира заради разпоени контакти на чипа в него.Отваря се и чипа се презапоява.Почистването на херметика е малко играчка,но резултата си заслужава.Ако някой желае мога да бъда по-обстоен.

Здрасти ,

как да го изчистя изчистя за да видя какво  става по платката

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си залужава колега нов блок е между 80-100 лева и то от България. Аз неколкократно се мъчих да презапоя и да елеминирам студените спойки но всичко бе с краткотраен ефект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...