Премини към съдържание

Омекващ педал на съединител(space star 1.8 GDI 1999г)


Препоръчано мнение

Здравейте!Бих искал да попитам,дали някой се е сблъсквал с пробвема-омекване на педала на съединителя(при което не може да се сменят скоростите) и след известно време педала се оправя за още 1-2 превключвания.Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Най-вероятно е изпуснало долното(работното) цилиндърче, свалете му маншона да се види дали е изпуснало течност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам същия проблем вече цяла година се боря с него. Какво ли не пробвах, нова горна/долна помпа, нови маркучи, обезвъздушаване... Но уви все още от време на време както казваш педала потъва при натиск и после се оправя.

 

Просто имай впредвид че може да е нещо съвсем друго, но както казват колегите провери помпите все пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало само веднъж - педала потъна, след няколко напомпвания се оправи. Чу се някаква изтракване. Гледах после горната помпа за течове - няма. Долното цилиндърче също няма теч. Това се случи преди две години. Не съм сменял нищо. От тогава не се е случвало. Просто споделям, и на мен ми е интересно за евентуални други причини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вижте ако системата има демпфер между двете помпи, поне на Галант-а има, понякога е възможно проблемите да са причинени от него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вижте ако системата има демпфер между двете помпи, поне на Галант-а има, понякога е възможно проблемите да са причинени от него.

 

Да и това е опция. Той главно служи за омекотяване на усещането на педала. При мен май течеше, премахнах го изцяло използвайки подсилен маркуч от горна до долна помпа но пак същото. Имам една теория че може да е от износени лагери на колянов вал ама то това си е за друга дискусия...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...