Премини към съдържание

Мitsubishi Grandis - не върти стартера


Препоръчано мнение

Здравейте, днес ми възникна следният проблем. Пробвах да запаля колата но не върти стартера. Лампите по таблото си светят нормално, даже когато дам ключа в положение за стартер. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Грандиса е модел 2007.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо необичайно. Или сваляш стартера сам и проверяваш всичко - четки, колектор, бендикс, ел. връзки (масата е много важна!), или по-добре я закарай на майстор. Че то в тоя студ, ако нямаш отоплен гараж...

Редактирано от FearSoft
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

моля те насочи ме.

 

Това си е така да се каже "детска болест" на стартерите на Митсубиши.

На последния ми бензинов през година сменявах четки.

Оригиналните са друго качество, но и те сдават багажа все някога.

Пробвай да чукнеш с нещо по стартера, те се наместват и най-вероятно ще завърти.

Но ремонта не го отлагай, щото не се знае къде и чукането няма да помогне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Грандиса най-вероятно е нагорял контактния ключ. Поне при мен не се е падал такъв за четки на стартера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със същите симптоми, при мен беше клемореда, размърдвах ключа наляво надясно и успяваше да запали. Смених го и всичко заспа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще започна от клемореда на контактния ключ. Само малко да се постопли времето че колата ми не е в гараж. Днес почистих клемите на акумулатора и взе че запали. Не ми се вярва в тях да е проблема. Благодаря ви много за съдействието.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...