Премини към съдържание

Чек енджин - галант 2.0 дизел 98г.


Pavel Nistorov

Препоръчано мнение

Здравейте! Искам да попитам някой дали е имал подобен проблем. Колата е галант 2.0 дизел 98г. Имах малко проблеми с паленето наскоро в минусовите температури. Също и уцелих фалшив дизел и ми се запуши горивния филтър. Няколко дена мъка с паленето иполивах с вода горивния филтър докато не го смених и всичко се оправи, а и долях с хубав дизел от скъпия. Направи ми впечетление, че когато бях със стария филтър и подам газ до към 2500 - 2700 оборота, не и стигаше гориво и ми светкаше чека, отпусках педала и се оправяше карах леко. Но сега паля не свети около 5 минути и светва. Някой имал ли е подонен проблем. Предположения? Блягодаря предварителмо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е най-добре да те закачат на диагностика, там би трябвало да покаже какво мъчи колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е най-добре да те закачат на диагностика, там би трябвало да покаже какво мъчи колата.

 

Нямам къде да я закача. От Видин съм и тук никой не работи с японски автомобили :(

Редактирано от Pavel Nistorov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откачи акумулатора, пуши една цигара и го закачи. Палиш и оставяш на малки обороти десетина минути без да включваш и пипаш нищо.

Понякога помага.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Помага само за това, като иде на диагностика да не могат да открият проблема.... за нищо друго. Като във цял Видин няма компютър за Мицубиши, има и друг вариант за които е писано много във форума, тези коли поддържат и режим на самодиагностика.... грешките се виждат само с помоша на един кламер, или телче между 1 и 4-ти крак на буксата....... горе в дясно има бутон "търси".....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откачвах минусовата клема много пъти и пак същото- работи добре 5-6 минути след запалеането и после като загрее малко светва чека. Оравих му и диагностика тия дни с кабел между 1 и 4 пин на буксата. Дава ми грешка 22, 23 и 24 - до колкото разб4ах е датчика за позицията на ангренажа, на скороста и за празния ход. Ще прикача и клипче....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откачвах минусовата клема много пъти и пак същото- работи добре 5-6 минути след запалеането и после като загрее малко светва чека. Оравих му и диагностика тия дни с кабел между 1 и 4 пин на буксата. Дава ми грешка 22, 23 и 24 - до колкото разб4ах е датчика за позицията на ангренажа, на скороста и за празния ход. Ще прикача и клипче....

 

Дава ти и грешки 11 и 15, освен другите 3 дето си изброил .

Датчик за позицията на ангренажа при бензиновите коли е грешка 22, при дизела има друга таблица с кодове .

Ето ти я, да си видиш грешките .

 

http://media.snimka.bg/s1/5749/037741984-big.jpg?r=0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дава ти и грешки 11 и 15, освен другите 3 дето си изброил .

Датчик за позицията на ангренажа при бензиновите коли е грешка 22, при дизела има друга таблица с кодове .

Ето ти я, да си видиш грешките .

 

http://media.snimka.bg/s1/5749/037741984-big.jpg?r=0

 

 

Благодаря ти много колега !!! :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много колега !!! :drinks:

Миналата година ходих при Червенков, във Видин, намира се в уличката до високите блокове на "толбухин" сервиз Bosch, млад човек и разбира, на мен ми свърши работа, но сега не зная дали работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година ходих при Червенков, във Видин, намира се в уличката до високите блокове на "толбухин" сервиз Bosch, млад човек и разбира, на мен ми свърши работа, но сега не зная дали работи.

 

Благодаря за информацията! Ще потърся и ще пиша как се развиват нещата :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...