Премини към съдържание

Шум в скоростната кутия на OUTLANDER 2,2.4бензин


Препоръчано мнение

Здравейте,

Отдавна не съм се включвал във форума,вече съм на 270000х.км и от известно време забелязвам шум от към скоростната кутия,нещо от рода на стържене на лагер,

това го чувам на празен ход,като натисна съединителя този шум изчезва.По време на движение в момента на ускоряване се чува много по малко отколкото след освобождаването на газта,

това е при първа и втора скорост,при четвърта и пета скорост този шум не се чува.Скоростите се превключват нормално.Каква може да бъде причината,някой имал ли е подобен проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Отдавна не съм се включвал във форума,вече съм на 270000х.км и от известно време забелязвам шум от към скоростната кутия,нещо от рода на стържене на лагер,

това го чувам на празен ход,като натисна съединителя този шум изчезва.По време на движение в момента на ускоряване се чува много по малко отколкото след освобождаването на газта,

това е при първа и втора скорост,при четвърта и пета скорост този шум не се чува.Скоростите се превключват нормално.Каква може да бъде причината,някой имал ли е подобен проблем?

.....имате проблем в лагерите на първичния вал.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....имате проблем в лагерите на първичния вал.......

 

Тези лагери подлежат ли на смяна.На мен ми казаха ,че може да е и от лагера който контактува с претискателния диск.Сложен ли е ремонтът

скоростната кутия,и изобщо подлежи ли на ремонт.Опасно ли е да се кара така?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези лагери подлежат ли на смяна.На мен ми казаха ,че може да е и от лагера който контактува с претискателния диск.Сложен ли е ремонтът

скоростната кутия,и изобщо подлежи ли на ремонт.Опасно ли е да се кара така?

.........едва ли е от акс. лагер.....не е много сложен ремонта , правили сме такива ск. кутии .....за другата седмица имаме такъв случай....ако продължите така, след време ще изтърве семеринга на първ. вал и ще изхвърли маслото , от там ще блокира и кутията.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.........едва ли е от акс. лагер.....не е много сложен ремонта , правили сме такива ск. кутии .....за другата седмица имаме такъв случай....ако продължите така, след време ще изтърве семеринга на първ. вал и ще изхвърли маслото , от там ще блокира и кутията.....

 

..а,колко време е необходимо и горе долу на каква стойност излиза един такъв ремонт?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..а,колко време е необходимо и горе долу на каква стойност излиза един такъв ремонт?

....на лични ще ви кажа.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

..а,колко време е необходимо и горе долу на каква стойност излиза един такъв ремонт?

 

 

 

 

колега искам да попитам дали се е решил проблема и как благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега искам да попитам дали се е решил проблема и как благодаря

 

Все още не,в момента съм в сервиза,скоростната кутия е разглобена,интересно,оказа се,че шлиците на зъбното колело на 5-та скорост

и тия на вала са износени,и то се върти свободно около вала,но колата до последно си вървеше нормално на всички скорости.Сега търся вал и зъбно колело,няма ги на склад,нито в Балканстар,нито в Пежо.

Цената им е над 1000лв с ддс и с поръчка.Не знам дали има алтернативни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Нишкова Ерозия се правят два шпонкови канала, през 180град. колелото се застопорява със шпонки и проблема се решава за винаги. Излиза не повече от 100лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

На Нишкова Ерозия се правят два шпонкови канала, през 180град. колелото се застопорява със шпонки и проблема се решава за винаги. Излиза не повече от 100лв.

Здравейте,

Нов съм във форума.

Имам подобен проблем при натоварване, имам необикновен звук от към скоростите,нещо ,каото стържене

при отпусната газ на скорост.

На ясно съм ,че е някъде от кутията сащото съм механник от доста време.

Не съм се занимавал с Outlander 2.4 160 ps Mivak видател.

Искам да попитам дали знаете за болни и редовни проблеми в скоростите ,зада се получава тоси звук.

Може ли да се сменят крайните два лагера само със сваляне на капака на 5 предавка.

Благодаря......Поздарви............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега искам да попитам дали се е решил проблема и как благодаря

Здравейте,

Нов съм във форума.

Имам подобен проблем при натоварване, имам необикновен звук от към скоростите,нещо ,каото стържене

при отпусната газ на скорост.

На ясно съм ,че е някъде от кутията сащото съм механник от доста време.

Не съм се занимавал с Outlander 2.4 160 ps Mivak видател.

Искам да попитам дали знаете за болни и редовни проблеми в скоростите ,зада се получава тоси звук.

Може ли да се сменят крайните два лагера само със сваляне на капака на 5 предавка.

Благодаря......Поздарви............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Нов съм във форума.

Имам подобен проблем при натоварване, имам необикновен звук от към скоростите,нещо ,каото стържене

при отпусната газ на скорост.

На ясно съм ,че е някъде от кутията сащото съм механник от доста време.

Не съм се занимавал с Outlander 2.4 160 ps Mivak видател.

Искам да попитам дали знаете за болни и редовни проблеми в скоростите ,зада се получава тоси звук.

Може ли да се сменят крайните два лагера само със сваляне на капака на 5 предавка.

Благодаря......Поздарви............

 

Здравейте,

Вече скоростната ми кутия е като нова.Смениха ми първичния и вторичния вал,лагерите към тях,зъбното колело на 5-та скорост,

зъбното колело,което се върти свободно на първичния вал,лагерчето което се състои от две части към него.До колкото съм запознат ремонтът на ск.кутия

се прави най-добре след като се демонтира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Аз сложих едно синтетично масло и шума малко зтихна ,но лагера си е лагер трбва да се смени с нов.

 

Мисля следващия собственик да се занимава с този проблем......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колега Jmarinow и аз сега имам същия проблем със ск.кутия. Искам само да те попитам, в оторизиран сервиз ли ти правиха скоростната и колко излезе като цена?

Редактирано от fudjup
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Вече скоростната ми кутия е като нова.Смениха ми първичния и вторичния вал,лагерите към тях,зъбното колело на 5-та скорост,

зъбното колело,което се върти свободно на първичния вал,лагерчето което се състои от две части към него.До колкото съм запознат ремонтът на ск.кутия

се прави най-добре след като се демонтира.

Колега и аз сега имам същия проблем със ск.кутия. Искам само да те попитам, в оторизиран сервиз ли ти правиха скоростната и колко излезе като цена?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

колеги вчера се при ирах от София и на магистралара забелязах при скорост над 160-180 се чува като че шум идващ под купето не съм сигурен дали от ск.кутия или диференциал ... шъма е по отчетлив или си набивам филми , другото е на 5та при скоросто 120 пак съвсем лек шум като че ли от ск.кутия защото като пусна на свободна изчезва ... от вчера съм собственик на този автомобил 2.4 ръчка .. та колегите които са правили ремонт ако може да ми пишат с цени и вида на ремонта които са правили много ме интересуват отговорите йм благодаря много

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Темата е доста отдавна,но за мен е актуална.Тази вечер ми отказа пета.На последък усещах някакво придръпване при ускоряване на пета, а тази вечер изведнъж престана да работи,двиателя изфорсира,естествено и останах до четвърта.Така че в моменат съм до четвърта/без проблем/ и задна.Чува се някакво "въврене"/предполаам в кутията/,което изчезва като натисна съединителя.Моля за някаква насока,че мисля да свалям кутия...

Редактирано от dit
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...