Премини към съдържание

Светва ми ABS


Препоръчано мнение

  • преди 1 месец ...
  • Отговори 55
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Има ли вариант въпросната грешка да се изключи и да не се появява на таблоо? Дразни ме, че трябва постоянно да задържам инфо бутона, за да се скрие огромният надпис от таблото, а като гледам, проблемът е толкова чест, че дори не си струва да се ремонтира.

 

Все пак, има ли вече яснота за някой добър сервиз в района Стара Загора - Пловдив - София?

Редактирано от GameSetMatch
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте,

И аз да се включа към списъка на светещите им лампата за ABS. Автомобила е Lancer X 2008 , 1,8 CVT . От известно време ту свети , ту угасва , но през повечето време свети. Опитах се да видя някаква зависимост и единственото което ми направи впечатление е, че понякога когато паля сутрин не свети. Карам малко, спирам да отида до магазин примерно и след това когато се върна и запаля - светва. В други дни е обратното.. Сутрин паля и светва. Отивам до магазин и след това като запаля , не свети... Понякога си свети постоянно... Ходих до сервиз, грешката която показа беше за ниско напрежение до помпата. Вчера смених акумулатора и изчистиха грешките, покарах малко и не светеше лампата. Днес сутринта запалих , пак не светеше. Отидох до магазина и когато отново запалих, отново светна.... Явно ще трябва да се ремонтира... Аз съм от Шумен, не знам има ли човек който може да ми помогне. Най-близо ми е Варна, освен там да се насоча...

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато преди години при мен се появи тази грешка, ми казаха за фирма във Варна, където да питам - softelectronic Варна. Свързах се с тях, но тогава от фирмата ми казаха, че тоя модул на мицубиши не го правят, нямали наръчник за него. Сега вече могат и да го правят, не знам, трябва да се пита.

 

Но навремето намерих човек в Сф, който каза, че сам си е съставил процедура как да ремонтира модула на мицубиши. В един сервиз свалиха модула и му го пратиха, той го поправи, след което в серзвиза го монтира отново. И беше ОК. Само че след около 2 години нещо пак се скапа и процедурата се повтори. Разбрах, че в единия случай се е повредило нещо по механиката, а в другия случай - нещо по електрониката. Т.е. където каквото е имало да се чупи, се е счупило. От тогава вече няма проблеми.

 

Ако прецениш, потърси сам сервизи. Ако не успееш да намериш и желаеш, ще ти дам контакти на този, който ремонтира моя модул, той се намира в Сф, поправя модула в рамките на един ден. Ще трябва да намериш сервиз край теб, който да свали модула и после да го монтира обратно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...
  • преди 1 година ...

Здравейте, и аз имам същия проблем с ABS-a, преди около година светна лампата, ту светваше ту изгасваше, после смених акумулатора и близо година не беше светвала лампата за АБС. От скоро отново започна да свети, спря да работи и перката на парното/климатроника. Обикалях по няколко майстори (един в София, няколко във Варна), всеки казва нещо различно, един препоръчва да взема АБС на старо което се оказа нелесна задача да се намери такъв който пасва (все още не съм намерил), друг казва че е по-добре да го рециклирам. Има ли вариант при рециклирането да се счупи съвсем ABS-a? Ще съм благодарен да изпратите контакт на майстор във Варна или София които ги правят, прочетох цялата тема и съм писал на лично и на хората които са казали че биха дали контакт на майстор на ЛС. За мен е без значение къде, в момента съм във Варна но колата е в движение и от есента съм в София. За капак наскоро и перката на парното/климатика спря, ходих при майстор за климатици (добър познат) който каза че няма как да я оправи докато не си оправя ел-а, давал слаб ток на перката и като усилвал от копчето давал още по-слаб волтаж, свързах се с уж мн добър ел-аджия във Варна който ми обясни че нямало какво да направи да ходя да си оправям АБС-а първо. Общо взето всеки майстор казва нещо различно и не смее да поеме отговорност и казва ходи при другия защото виждат че е заплетена история. Вие какво мислите, ще съм много благодарен за всякакви съвети и контакт с подходящ майстор. Става дума за Mitsubishi Lancer 2011 1.8 бензин 143 коня. Грешката която изкарва диагностиката е P1773 ,грешка в ABS модула, мисля че беше за ниско налягане.

Мерси предварително

Редактирано от dilieff
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...