Премини към съдържание

Хлопане отзад


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги !

 

От вече месец се наслаждавам на доста грозен звук идващ от задния мост на колата. Звука го определям като чисто "хлопане", без значение дали ще мина през дупка или дори най-малката неравност по идеално гладък път.В този месец изучавах точно кога е най-изразен звукът.Звукът е най-изразен, когато колелото мине през "бабунка" и колелото първо отиде нагоре и после надолу и тогава звукът е буквално метал-метал. Другият тест, който направих е когато я разклатя наляво и надясно - тогава също се чува.

 

Е, дойде време и за ремонта. Чудно ми е дали знаете горе-долу какъв може да е проблем и съответно каква сума ще ми е нужда , за да го остраня?

 

Благодаря ви предварително

 

P.S : Това е първия проблем в ходовата част на колата за повече от 120 000 км по нашите мили пътища!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли някой ще може да ти каже без да е видял и чул.

Като начало можеш да провериш тампоните на стабилизиращата щанга. Също и спирачните апарати.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери тампоните на ето тези носачи: http://mitsubishito.com/index.php?route=product/product&path=145_653_661&product_id=212

 

Давам линка само като ориентир, защото не мога да намеря снимка с оригинален номер на частта.

Редактирано от Petar_pk
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно от такива мнения се нуждаех, за да мога да обсъдя проблема с човека, който поддържа колата.

Ще видя утре и ще споделя в темата как стоят нещата! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тампони на стабилизираща щанга!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тампони на стабилизираща щанга!

 

Отивам да пускам тото :)

Дано да се сменят само тампоните, а не цялата щанга, както при мен.

Но и така да е, има вариант да се сменят само тампоните, сиромах човек- жив дявол :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Частите току що пристигнаха, утре ги монтираме и ще споделя резултата!

 

Благодаря ви за отговорите! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задницата "млъкна" след смяната. Аз предполагах доста по-сериозен ремонт, но се оказа лесна работа.

 

Нека модераторите да преценят дали да махнат темата или да я оставят!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Нека модераторите да преценят дали да махнат темата или да я оставят!

Радвам се, че проблемът е решен безболезнено.

Обикновено темите се оставят, за да са полезни и на други колеги.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Здравейте,

 

Да не отварям нова тема...

От известно време имам едно дразнещо (най-вече щото не знам от какво е) хлопане отзад. Вчера вдигнахме колата и се оказа, че трябва да сменям тампоните, които са на носачите. Ама там има много и за да не объркам нещо исках да помоля, ако някой има схема на заден мост с номерата на тампоните да я сподели. Иначе тампонът се намира отпред, по дължината на колата, някъде под задната врата примерно. И предполагам, че е този: %D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%BD+%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%87+SWAG+80+94+1112+Mitsubishi+Space+Star+%28DG0%29+1.3+16V+%28DG1A%29+imagefull-2552834338.jpg

Излиза ми номер MR102063, ама като не съм сигурен... Щото има един подобен, май на напречния носач. Но не знам дали са еднакви, та да не взема грешен.

 

Благодаря на отзовалите се!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо в допълнение. Може да сменя и амортисьорите, та ми е интересно отгоре отделен тампон ли се взима или си върви комплект с амортисьора? Щото отдолу е с втулка, ама отгоре си е само буталото май...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...