Премини към съдържание

Съвет при покупка на Mitsubishi Pajero


Препоръчано мнение

Колеги ,разделих се с моя Аутлендър 1 , след достойна служба. Обмислям вариант за покупка на Паджеро дизел и ме тревожи това,че никога не съм карал дизел през живота си. Тоест не съм притежавал и обслужвал. Иначе съм карал доста марки. Спирам се на тази обява и моля за съвет и мнение относно специфичните болежки,разход, обслужване. Най-вече ме е страх и от тази ГНП помпа. Прилагам линк към обявата и предварително БЛАГОДАРЯ!

Оглеждах се и за Субару.. но мисля че Мицутата са по-здрави!

 

Ето и линк: https://m.cars.bg/offer/c3168701

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,разделих се с моя Аутлендър 1 , след достойна служба. Обмислям вариант за покупка на Паджеро дизел и ме тревожи това,че никога не съм карал дизел през живота си. Тоест не съм притежавал и обслужвал. Иначе съм карал доста марки. Спирам се на тази обява и моля за съвет и мнение относно специфичните болежки,разход, обслужване. Най-вече ме е страх и от тази ГНП помпа. Прилагам линк към обявата и предварително БЛАГОДАРЯ!

Оглеждах се и за Субару.. но мисля че Мицутата са по-здрави!

 

Ето и линк: https://m.cars.bg/offer/c3168701

...Субару къде го слагаш пред тоа, едното няма нищо общо с другото, освен че има 4 колела....

1.има риск с ГНП-то, то е кофти звено в този джип....но пък тук има хора, които могат да ти я оправят на сравнително прилична цена....

2.тъй като е от Италия, вероятно няма да има ръжди и т.н.,но пък обърнете внимание на механиката, тъй като италианците си падат малко мърлячи и не сменят често масла,филтри и т..н....

3.мотора е на верига агренажна и СЕ СМЕНЯ ,не е вечна.....това става някъде на около 200-250 к км.....

4. Автомата е другото рисково звено.....трябва да се види маслото какво е, с какъв цвят е, дали е бистро, дали е на ниво и т.н.....

Ако вземеш такъв, горещо препоръчително е да смениш всики видове масла - мотор,скорости, раздатка,преден и заден диф, антифриз ,спир. течност....

5 оглед на окачването задължително, най вече реглажните болтове на пр. и заден мост, защото иначе яде гумите ,тъй като задницата ще е разкрачена и последва скъп ремонт на мостовете....

Иначе джипката кърти мивки, много здрава ,и върви като за 2.5 тона джип доста прилично, а разхода е около 10/100км извънградско и 14/100 градско....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже е в София и не веднъж си ми помагал с съвети, може ли да в погледнем когто дойда за оглед?

Смятах разхода на Субару с двигател H6 инвестиция с газово 2000лв и реглаж на клапани минимум 2000лв кто се отвори мотора и то май идва на кантар с Мицу. А наистина с Аутлендъра 3 г вярна служба и се влюбих в марката

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И последен въпрос..задължително ли правят ядове с ГНП и на каква цена горе долу се оправя. Турбото предполагам е консуматив и рециклиране предполагам 700лв стигат. Поне в Варна се е налагало на мой познат. Залагам на разход градско 13 -16, извънградско 10.

Благодаря Пламен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже е в София и не веднъж си ми помагал с съвети, може ли да в погледнем когто дойда за оглед?

Смятах разхода на Субару с двигател H6 инвестиция с газово 2000лв и реглаж на клапани минимум 2000лв кто се отвори мотора и то май идва на кантар с Мицу. А наистина с Аутлендъра 3 г вярна служба и се влюбих в марката

....сметката ти е много точна, с тия кекави мотори , ела да видиш за какво става въпрос....може, да. само се обадете преди това.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И последен въпрос..задължително ли правят ядове с ГНП и на каква цена горе долу се оправя. Турбото предполагам е консуматив и рециклиране предполагам 700лв стигат. Поне в Варна се е налагало на мой познат. Залагам на разход градско 13 -16, извънградско 10.

Благодаря Пламен!

...турбо компресора много рядко издава багажа и за това то не е рисково звено, аз много рядко съм правил турбота на този модел.....

Освен това не забравяй едно нещо - най голямото предимство на Паджерото е супер селект раздатката.....там , кеф ти задно, кеф ти 4х4, кеф ти блокаж на раздатката )50 на 50 ) ,кеф ти къси предавки, кеф ти блокажи на дифовете .....с едни гуми Оллтерейн и влизаш лъдето си поискаш почти.....

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...