Премини към съдържание

Чукане от към двигателя


Ahito

Препоръчано мнение

Привет! Дали някой е имал или знае следния проблем:

Както си паркирах и от към двигателя почна равномерно чукане.Не тракане ,а чукане по-скоро.Оборотите почнаха да играят,за момент хвръкнаха без да съм натискал газ.Изгасих,подадох само на контакт и пак почна чукането.Разбира се по някое време и чек енджина светна.Запалих пак ,но този път чукането беше по слабо но оборотите си играеха.Заради капака на двигателя не мога да локализирам шума.Модела на колата е този на профила ми.Дано някой успее да ми даде някаква насока.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв двигател,всичко което кажеш е в твоя полза.

Казал ти го е....

....Модела на колата е този на профила ми...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Чува се точно това от видеото на 6:00 минута. Ясно е вече ,че е от дроселовата клапа,но защо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Чукането" само при подаване на контакт е нормално и се получава при самонастроиката на ЕГР-моторчето. Ако ти се разчука клапата повярвай..... повече колата няма да мръдне от там, освен с репатрак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Чукането" само при подаване на контакт е нормално и се получава при самонастроиката на ЕГР-моторчето. Ако ти се разчука клапата повярвай..... повече колата няма да мръдне от там, освен с репатрак.

 

Вчера при появата на проблема се "зачука" при контакт ,чаках да видя дали ще спре но не престана,тогава изключих от контакт но не спря веднага,а след няколко секунди чак.

Днес покарах със "игривите" обороти.Натискайки педала усетих реагира едва едва и все едно няма мощност,Да разбирам ли ,че е в сервизен режим? (чека свети и премигва)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не видях...дали заради това,че с тефона следя форума или не знам къде гледам...при 1.8гди винаги цъка така при даване на контакт и спира. Горе колегата спомена,че си прави самонастройка...да не би да не иска да си прави настройка т.е. нещо да му пречи да я прави. Например да иска почистване,или това моторче да е заминало. Между другото това цъкане при даване на контакт мислех,че е от дросела. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колеги бях в сервиза и като я разглобиха клапата съвсем ясно се виждаше, че се опитва да отвори но без успех.И поради тази причина "тракането" или "чукането" идваше от нея.

Иначе успях да се придвижа до там с нестабилните обототи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Решението е ремонт на тази клапа...... ако вече не е пробвана да се ремонтира. Или да се търси друга...... Желателно е обаче да се попадне на кадърен диагностик защото може да е и проблем с компютъра на клапата, или датчик (Примерно APS, TPS)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е отстранен..... с лепило. Дори намерих любителско видео,в което се вижда нагледно проблема и отстраняването му.Всеки може и сам!

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз правих същото нещо с моята клапа, но тя е далеч по-различна. Перфектно обяснено е на видеото! И на мен не ми стана ясно - проблемът е бил че е имало мизерия по магнитите ли? И тях ли залепи с лепилото после след почистването? А с какво лепило?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз правих същото нещо с моята клапа, но тя е далеч по-различна. Перфектно обяснено е на видеото! И на мен не ми стана ясно - проблемът е бил че е имало мизерия по магнитите ли? И тях ли залепи с лепилото после след почистването? А с какво лепило?

 

Залепили са го с Поксипол.Не знам дали е здраво това нещо.Иначе проблема е че магнита се е счупил на три.Поне така ми обясниха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уж е здраво. И аз съм го ползвал в някои случаи - държи здраво, но не може да лепи всичко. Само времето ще покаже в случая, ако пак прави магарии, поне ще знаеш къде да търсиш проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има едно лепило Сънфикс -то е като пластелин-2 парчета в пакетчето жълто и синьо,взимаш равни части от двата цвята и ги смесваш да стане зелено,после лепиш-става камък,може да се пили даже след това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...