Премини към съдържание

Стрелка за температурата!


driverbg

Препоръчано мнение

Съжелявам ако темата се повтаря, но търсих и не открих друга такава!Тази вечер забелязох, че стрелката на температурата прави някакви неестествени движения нагоре на долу! По принцип до сега не е правила такива номера, като си загрее се заковавана средата и повече не мърда! Но сега забелязох, че отивайки на горе, започва да се дижи ту нагоре, ту надоло! Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо, ще съм благодарен ако сподели как е разрешил това явление!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам ако темата се повтаря, но търсих и не открих друга такава!Тази вечер забелязох, че стрелката на температурата прави някакви неестествени движения нагоре на долу! По принцип до сега не е правила такива номера, като си загрее се заковавана средата и повече не мърда! Но сега забелязох, че отивайки на горе, започва да се дижи ту нагоре, ту надоло! Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо, ще съм благодарен ако сподели как е разрешил това явление!

 

 

Здравей колега, това явление го забелязох още миналата година на магистрала и после градско. В началото се бях притеснил датчика за водата ли се разваля, какво ли? По принцип го хванах (явлението), защото колата ми е на газ и там където от "нищото" стигне точно до първата чертичка, значи е 30С и ми превключва от бензин на газ. Добре обаче понякога превключваше още в "нищото" и си викахм, хайде по майстори газаджий и ремонти. Не може стрелката ту да загрява и да се вдига, ту да пада сама надолу, ту изведнъж пак да се вдига и то с половин сантиметър... Тези аномалий ги имам и до сега. Временото решение е когато стрелката започне да си прави своеволий, лявата ръка си я промушвам през волана и с кокалчето почуквам на стъклото ;). Явно нещо не контактува добре стрелката вече, но нямам уменията да сваля таблото.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, това явление го забелязох още миналата година на магистрала и после градско. В началото се бях притеснил датчика за водата ли се разваля, какво ли? По принцип го хванах (явлението), защото колата ми е на газ и там където от "нищото" стигне точно до първата чертичка, значи е 30С и ми превключва от бензин на газ. Добре обаче понякога превключваше още в "нищото" и си викахм, хайде по майстори газаджий и ремонти. Не може стрелката ту да загрява и да се вдига, ту да пада сама надолу, ту изведнъж пак да се вдига и то с половин сантиметър... Тези аномалий ги имам и до сега. Временото решение е когато стрелката започне да си прави своеволий, лявата ръка си я промушвам през волана и с кокалчето почуквам на стъклото ;). Явно нещо не контактува добре стрелката вече, но нямам уменията да сваля таблото.

Поздрави

Таблото лесно се вади, ама като го извадя, какво да го правя? Според мен, поне така си мисля, да не е кабелче в коша при двигателя! Утре вечер, ще се пробвам да пръсна буксата на датчика, но още от сега съм сигурен, че няма да има ефект, тъй като това неестестествено дължение според мен е по-скоро нещо по токовете! Варианта отива, таблото нещо да се е скапало!

Редактирано от driverbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменете си датчика, този които дава информация за таблото.... Би трябвало да е с букса с един кабел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменете си датчика, този които дава информация за таблото.... Би трябвало да е с букса с един кабел.

Извинявам се за глупавия въпрос, но този датчик предполагам най-вероятно се намира близо до таблото?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На този сайт цък, по VIN номер, по схема цък, номера който ни трябва, дали е

10801 GAUGE UNIT,WATER TEMPERATURE, или

10803 SENSOR UNIT,WATER TEMPERATURE.

Помня че на предходната ми немска кола, подобният там датчик при отвиването му бликна антифриз, но той бе разположен в най-високата точка на двигателя и един вид системата се обезвъздуши. Тук как ще е?

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите! Предполагах, че мястото му е там до термостата, но бях длъжен да попитам! От снощи насам, стрелката не ми е правила номера! Мисля да сваля буксата и да я пръсна с ВД!

Редактирано от driverbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...