Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с Мицубиши Спейс Стар


Надя

Препоръчано мнение

Здравейте, от скоро имам Мицубиши Спейс Стар и имам един въпрос някои ако знае, моля да ми пише. Проблема е в това че колата не иска да върви и много харчи. Когато са по-ниски температурите и падат много оборотите и ми гасне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип тоз двигател е малко слаб за това купе.

Опитай да се свържеш с DJ Tymbi - Пламен, да я погледне. София не ти е далече :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чак слаб не го виждам моя двигател,с 3,4 човека си върви без проблеми много е пъргав даже особено градско.Въртящият момент му е добър не е много добре синхронизиран с кутията,но не е чак толкова зле като цяло.Не е като дизела разбира се ,но поне е японски двигател.Градско ми гори около 7 ,а извън градско до 100,120 максимална 5.5,6 най много.Засичал съм го стотици пъти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имали ли телефона на Пламен да ми дадеш, че така няма как да го намеря, София не ми е далеч и няма проблем да я закарам стига да ми помогне. Тук в Самоков я карах на около 3-4 майстора и нищо, немогат да разберат проблема ;(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чак слаб не го виждам моя двигател,с 3,4 човека си върви без проблеми много е пъргав даже особено градско.Въртящият момент му е добър не е много добре синхронизиран с кутията,но не е чак толкова зле като цяло.Не е като дизела разбира се ,но поне е японски двигател.Градско ми гори около 7 ,а извън градско до 100,120 максимална 5.5,6 най много.Засичал съм го стотици пъти.

Колега сигурен ли си в тези цифри които написа?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега сигурен ли си в тези цифри които написа?

На бензин като не я юркам и мойта толкова гори, без климатик. Сега си я карам на газ :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз също миналата зима имах същия проблем при застудяване. Четох по форума, ходих по майстори.... Всеки се прави на компетентен,взима ти парите и при топъл двигател ми казваше - Готов си, няма проблем!

Лампа 13 също ми светваше. Оборотите на колата падаха до 100-200-300 нестабилни бяха, колата гаснеше. На светофари е просто ужасно кофти.

Минах на диагностика, казаха ми че някакъв допълнителен датчик за подгряване на двигателя правил проблем, но не биле сигурни дали е от него и т.н.

Един ден четох какви ли не форуми и за няколко часа си оправих сам колата.

1-во реших да си удължа живота на акумулатора ( видях го в руски сайт) С помощта на вата ( от тази която се слага под ламинирания паркет) 1см облякох акумулатора. Получи се нещо като калъф за акумулатора - Има ефект - и 3те ни коли са така и зимата ядове няма.

2-ро колата гасне само на студен двигател и при не стабилни обороти от 1200 до 100-200.

Четох във форуми да изкарам клемата за 5 мин след което да я поставя, паля колата и задържам оборотите на 1200 в продължение на 10 минути. След това вадя клемата за 2 мин, отново я поставям, паля колата и я оставям да работи на свободен ход още 10 мин за да си нормализира оборотите.

3-то Може да звучи селско, но върши идеална работа -От 7 години ми предпазва и опелчето ( идеята е взаимствана от интернет, но за мен поне е ефикасна). В големия сняг и студ, когато оставя колата да пренощува на улицата отпред на решетката на ребрата слагам - Тръбна изолация - от тези с които обличат пвц тръбите за да не замръзват през зимата. Ето и линк за да добиете представа.

http://tdibg.com/statii/How%20to%20block%20your%20front%20grill/p1060640.jpg

От колкото по - малко места влиза студ при двигателя, толкова по добре

4-то смених свещите и кабелите

Вече 1 година нямам ядове с спейса...

 

П.С.

Не съм майстор, не давам и съвети, просто споделям от личен опит. За едни смешно, за други полезно.

Колата по сервизи рядко я водя заради некадърни майстори. Предимно чета форуми и лаптопа до мен и инструментите също, а което не мога сам... Отивам при майстори и им стоя на главата докато не я оправят.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...