Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

120км на 3.500 оборота


Препоръчано мнение

Моля някой да ми каже дали това е нормално,със 120 км/ч да съм на 3.500 оборота на 5 скорост малко много ми се вижда.Лансера ми е1.6 16v 114 к.с.и ако не е нормално от къде е проблема и може ли да се оправи и вдига ли се разхода при тези обороти .(на 4 скорост с 60 км -2000 оборота).

п.с. моля кажете ми колко литра е резорвара на лансера ми 95г. :icon_blush:

 

инжекциона също не ми изключва нормално ли е за модела

предварително се извинявам за многото въпроси но от прочетените теми в форума разбрах че тук някой разбират много повече от многото така наречени майстори в сервизите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

първо честита придобивка, така както го гледам на снимката от аватара ти, тази кола щеше да бъде при мене, но явно късмета си е бил твой. Да си го караш със здраве и много безаварийни километри.

По въпроса с оборотите, на мен също ми направи впечатление, че при 120/130км. движи над 3000 оборота, а при същата такава Галанта ми върви със 2500/3000 оборота, защо обаче е така не знам, ако някой знае и на мен ще ми е интересно да прочета други мнения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

първо честита придобивка така както го гледам на снимката от аватара тази кола щеше да бъде при мене но явно касмета си е бил твой.да си го караш със здраве и много без аварийни километри.

по въпроса с оборотите на мен също ми направи впечатление че при 120/130км.движи над 3000 оборота а при същата такава галанта ми върви със 2500/3000 оборота. защо обаче е така незнам ако някой знае и намен ще ми е интересно дапрочета други мнения.

 

 

Само за сравнение, на Каризма 1.6 със същия двигател на пета скорост вдига 70км/ч на 2000 оборота (това съм го запомнил нарочно), т.е. много близко предавателно отношение както при Лансера ти, 120км/ч при 3500 оборота.

 

от което заключавам че това е нормално, за да ти прави впечатление явно преди си карал кола с голям бензинов или дизел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля някой да ми каже дали това е нормално,със 120 км/ч да съм на 3.500 оборота на 5 скорост малко много ми се вижда.Лансера ми е1.6 16v 114 к.с.и ако не е нормално от къде е проблема и може ли да се оправи и вдига ли се разхода при тези обороти .(на 4 скорост с 60 км -2000 оборота).

п.с. моля кажете ми колко литра е резорвара на лансера ми 95г. :icon_blush:

 

инжекциона също не ми изключва нормално ли е за модела

предварително се извинявам за многото въпроси но от прочетените теми в форума разбрах че тук някой разбират много повече от многото така наречени майстори в сервизите

Да ,нормално е, толкова трябва да бъде..........какво те притеснява това ...........при 120 км./ч. да е с 3500 об. мотора при 5-та скорост???Твоя мотор е 4G92 16 кл. 113 коня............

Иначе инжекциона ти е MFI и няма изключвател...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, :)

виждам, че се заформи голяма дискусия и

въпросите нарастват лавинообразно.

Ако мога да внеса успокоение - всичко си е нормално.

Това е конструкторски въпрос на производителя.

На различните двигатели: бензин, дизел, карбураторни,

инжекция, с турбо или без, лимузина или комби, "цивилна"

или спортна версия, се поставят различни скоростни кутии

/става въпрос за предавателните числя/ и различни главни

предавания /диференциал/. така, че вариантите са неиз

броими. Да не говорим, че предишния собственик /при втора

ръка/ може да е сменил скоростната кутия или двойка зъб

чатки вътре....

Конструктора е преценил в зависимост от това какво иска да

постигне при даден модел или издание и е подбрал съответ

ните предавки.

Навремето първите Жигули, комби и Лада с едни и същи ско

ростни кутии и обороти, вдигаха различни максимални скорости

и "вървяха в баир". Номера беше в различните диференциали.

А скоростната кутия от Запорожец беше много харесвана и сла

гана в "състезателните" машини. Такмва работи...............

Карайте си спокойно колите и им се радвайте :D

Поздрави!!! :icon_bye:

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за изчерпателните отговори ,значи всичко си е наред може би защото от служебния ми партнер като се кача на мицака и за това ми се струва че са много оборотите.

И все пак някой да ми каже колко литра ми е резервоара.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

моя събира точно 47л до капачето на гърловината така, че предполагам и твоя е в тези граници :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И все пак някой да ми каже колко литра ми е резервоара.

 

И аз съм с такъв автомобил колега (като купе). Баката събира 40 л. нафта ама стигат за доста път, защото ми гори по 5.5 л на 100 км извънградско. По отношение на оборотите мога и аз да кажа същото. 120 ги вдига при над 3000 об/мин. И на мен ми се стори много, но си помислих че за кола без турбо и с двигател 2.0 D и 68 к.с е нормално скоростта да се компенсира от по-интензивна работа на двигателя. Може би от значение са гумите и джантите. Аз съм с 13 цолови джанти, та може и това да налага "наваксването на скоростта". Не знам до колко ми е правилна логиката, но си карам количката с удоволствие, без да й давам зор и се надявам да ми се "отблагодари" за доброто отношение :icon_thumbup:

Пожелавам ти и на теб дълго време да се нслаждаваш на удоволствието да караш такава кола.

 

П.П. Колегата Слави (никнейма му е Mitsubishi) със сигурност може да да даде по-изчерпателна информация. И той има такъв модел и още 3-4 :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз видях че в един сайт пишеше че е 50 литра ,ама май моя е 40 ,защото стрелката ми беше в средата на червеното в смисъл би трябвало да е имало около 3-4 литра най много и тогава за да го засича колко ми гори го налях до горе и побра 36 литра .Изключено е да е имало 16 литра .Между другото ми даде очудващо нисък разход градско около 7 с нормално каране. :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото ми даде очудващо нисък разход градско около 7 с нормално каране. :drive:

 

И аз съм на такъв разход при градско каране. С всеки изманал ден се убеждавам че това е великолепен автомобил.:icon_clap: на :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на такъв разход при градско каране. С всеки изманал ден се убеждавам че това е великолепен автомобил.:icon_clap: на :mitsu-smiley:

Хм, какво говорите вие бе?

То май стана 1.6 16V - 113 к.с. = 2.0 D - 68 к.с. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, какво говорите вие бе?

То май стана 1.6 16V - 113 к.с. = 2.0 D - 68 к.с. :icon_clap:

незнам за дизела но по горе упоменатия бензинов мотор на дълаг път и при скорост от 120 ми дава розход около5,5-6

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, какво говорите вие бе?

То май стана 1.6 16V - 113 к.с. = 2.0 D - 68 к.с. :icon_clap:

 

Да не остана погрешно разбран, но аз карам кротко. То такъв дизел и трудно се кара по друг начин. И място не може да има за сравнение за мощностите. Нали се сещаш че на това :mitsu-smiley: със 113 коня (породисти жребци) като му смачка газта как ще му гледам задницата (ако въобще мога да я видя). А на моята печка ще й дими кюнеца, особено ако се случи на ихтиманския баир и то с нафта от 1,20 лв. купувана от камоинджии :icon_blush:. Говоря за нормално каране при 120 на магистрала и до 100 км по другите пътища. При такова каране ми дава точно 5,6 л. За теб може да е лъжа, но за мен си е истина и то доста добре ми идва тази истина :icon_thumbup:

Обичам я тази кола :icon_n_hug:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят :mitsu-smiley: ЛАНСЕР с двиг. 4G 15 / От 18 месеца го имам, минал съм вече 40 000 км/ го засичам всеки път ! Винаги наливам гориво до капачката ! Разхода при скорост до 100 км. извънградско е 5,2-5,6 При скорост 120-130 км :plane: - 5,8-6.00 Градско - 7,2-7,6 л/100км. :icon_clap: При 3200 оборота съм на 120 км. Старият ми ЛАНСЕР - 4G13 АВТОМАТИК ИЗВЪНГРАДСКО - 6,3-7,00 Градско - 8.00-8,5.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди срещата бях налял и минал 130 км. Като се върнах в София, заредих 37 литра. Бях минал 640 км ! Това прави 5,8/100. Азнаете, че бая време се движехме и със 140-150 км! :icon_rock: :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
Нещо много малко ви харчат колите

ми колкото и невероятно да ти се струва колите ни харчат наистина малко но все пак не става въпрос просто за коли а за :mitsu-smiley: така че коментара е излишен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя колт се движи също с 3300-3400 оборота при 120км/ч. и с 4000 при скорост 140км./ч. При 160 нямам време да погледна обортомера :icon_blush:

 

 

Какво ще кажете за 3500 оборота при скорост 95км./ч. на 5-та. Това е за ланча призма 1.6- 105к.с. И такова съм имал и това съм видял.

 

 

Според мен дизеловия вариант ще падне под 5/100 ако се кара под 100км/ч.

 

 

Разхода на гориво се увеличава повече от въздушното съпротивление отколкото от обототите!

 

 

 

А и оборотите спрамо скоростта показвана на километража независят от това дали си с 20" или с 13" гуми защото жилото или датчика за километража са поставени на скоростната кутия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен 2000 оборота на 5-та - 100км, 3000 - 140км/ч, максимума с който съм карал 190, някъде към 4500,

не гледах оборотомера, но е позатворен тройника на газта и това са и максималните обороти горе-долу :rulez:

Извънградски разход при скорост 120-150 км/ч - 8.3-8.5л/100км, под 120 не съм пробвал да карам на дълго,

с толкова се движат трабантите и зазките :drive: :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...