Премини към съдържание

Пичове , посъветвайте ме


Препоръчано мнение

Нека започна така:Наскоро взех книжка :D Имам мерак за количка , тъй като нашите не ми дават техните си коли от страх,че ще ги повредя.Имам мерак да си взема Еклипс 3-та генерация , а бюджетът ми не надхвърля 5500 :) Посъветвайте ме , но не се опитвайте да ме разубедите :Д

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

шегувах се 😃 въпросът ми е какви са плюсовете и минусите на такава кола?автоматик или ръчка? Става ли за първа кола? Тя или бмв z3?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cars.bg/c890783 и http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11431971386907987&slink=9v1dff ми харесват по простата причина , че са ми в бюджета.Разбиращите , метнете им по едно око и споделете :) Редактирано от Statham
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предвид че колата фабрично с този мотор е 149-153 к.с. малко ме съмнява обявената мощност и на едната и на другата. На мен лично синята по ми допада, обаче е автомат (едва ли ще я вземеш за спокойно каране, НО по моето скромно мнение е по-удачно за начинаещи шофьори) и има някакъв дефект на таблото под еърбега по снимките. Другата изобщо няма снимки на интериора. Синята е с по-големи джанти, което означава по-скъпи гуми, което също е добре да се вземе под внимание.

За BMW Z3...ако не си карал или не си се возил в такава кола ти препоръчвам да пробваш първо - аз лично много им се кефех преди да покарам такава - твърда возия и е маломощно, освен ако не е M Roadster, което в случая не е в ценовата категория. Отделно имаш платнен таван за поддръжка, което си иска своето... с други думи не искаш такова нещо за първа кола :)

Редактирано от C0ldblooded
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си правете труда. Въпросният палячо се е регистрирал под различни имена и в други форуми. Не за да иска помощ и съвет, а да се хвали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти си палячо,приятелю :) Питал съм и в офроуда,понеже там имам регистрация от дълго време.А с кое да се хваля? Че съм взел книжка ли? Или със скромния бюджет?Не целя да парадирам с нищо. Благодаря ти , c0ldblooded :)

Редактирано от Statham
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти си палячо,приятелю :) Питал съм и в офроуда,понеже там имам регистрация от дълго време.А с кое да се хваля? Че съм взел книжка ли? Или със скромния бюджет?Не целя да парадирам с нищо. Благодаря ти , c0ldblooded :)

Не, по-скоро с липсата на шофьорски опит. Всичките въпроси, които си задал до тук, би трябвало да ги отправиш към мама и тати. Защото те евентуално ще ти купят кола и те ще ти треперят после.

И като си купиш (ако си купиш) някоя от изброените по-горе "мускулчета", моля те похвали се, че да знам от коя да се пазя на пътя.

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно нещо са това българските форуми.Пита се нещо,един-двама отговарят сериозно ,но те остават незабелязани в морето от такива като този отгоре.Ако имаш лош ден,не тук е мястото да си изливаш емоциите ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно нещо са това българските форуми.Пита се нещо,един-двама отговарят сериозно ,но те остават незабелязани в морето от такива като този отгоре.Ако имаш лош ден,не тук е мястото да си изливаш емоциите ;)

 

Извинявай ако съм засегнал крехката ти юношеска душа.

Горното го написах от гледна точка на такъв, закупил вече 2 автомобила на новоизлюпени шофьори и чакащ трети подрастващ да вземе книжка.

Ще ме разбереш след около 25 години. До тогава си мисли, че всичко, което хвърчи се яде... или по новите разбирания "яд" да се чете "еб".

Така че "ПИЧ", какво точно питаш и защо питаш точно тук?

Нека започна така:Наскоро взех книжка :D Имам мерак за количка , тъй като нашите не ми дават техните си коли от страх,че ще ги повредя.Имам мерак да си взема Еклипс 3-та генерация , а бюджетът ми не надхвърля 5500 :) Посъветвайте ме , но не се опитвайте да ме разубедите :Д

Значи, вашите ги е страх, че ще потрошиш колите им, а не ги е страх, че ще си строшиш главата?...

Цялата тема е за ключ!

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо така наскачахте на момчето?

Това, че на нас никой не ни е купувал коли, не значи, че е неприемливо родител да го направи в 2015 г.

Аристотел: Роля на старец на момчето не давай...

ПП. Не е зле трета генерация еклипс, но също бих препоръчал ръчка.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем излишни драми се започнаха тук. Човека пита един прост въпрос, да му дадем съвети за 3та генерация Еклипс. Е на мен лично точно тази генерация ми е най-противна, затова надали ще мога да му дам добър съвет. По-скоро бих го насочил към 2рата генерация; за 4 бона ще може да си вземе читава и с останалите да я постегне ако трябва.

 

А това, че е нов шофьор и родителите му ще му купят първа кола няма абсолютно никакво значение и въобще не трябва да ни (форумджиите) касае. Това си е негова работа. Във връзка с това, бих казал, че кола до 150 коня с ръчка е съвсем добро начало за един начинаещ. Поне при мен беше така.

 

Иначе директно към колегата, като цяло можеш да прегледаш този форум и да потърсиш определени теми за 3тата генерация Еклипс.

 

Айде дано имаш късмет при закупуването на първия ти автомобил и много безаварийни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо така наскачахте на момчето?

 

Може да са се родили с волани в ръцете, та за това . :D

 

 

По-скоро бих го насочил към 2рата генерация; за 4 бона ще може да си вземе читава и с останалите да я постегне ако трябва.

 

 

Абсолютно стойностен съвет, :good: за трета генерация бюджета е на кантар, а тези коли си имат сериозна поддръжка и не е лошо човек да има заделени едни пари на страна за това .
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А това, че е нов шофьор и родителите му ще му купят първа кола няма абсолютно никакво значение и въобще не трябва да ни (форумджиите) касае.

 

Въпроса не е кой на кого купува кола, а в това, че кола с мах 220 км/ч и ускорение под 10сек 0-100 не е за новобранец с малко опит и голямо его.

Това е като луд с картечница... въпроса не е "дали?", а "кога?". Затова го пратих при мама и тати.

И всички подкрепящи избора му, все едно казват: "Давай, трепи се".

И моя хубавец иска импреза WRX 200+коня, но кара Микра 60 и... минус магарета.

И наистина темата трябва да се трие.

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и кола да му купят на новобранеца той пак си остава новобранец,иска мощна да се фука по кафенетата пред момичетата ,лошо няма но при това натоварено движение което е сега в момента и при една рискова ситоация ще се огелпи и жалко че ще пострадат и невинни хора или шофьори,за това на такива трябва със закон да не им разрешават да карат коли над 1.3 кс,щото бърза кола в ръцете на един новобранец е като слон в стъкларски магазин или жена с картечница .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко на тролфест стана работата тук... 150 коня изобщо не са много за автомобил. И с кола със 60/75/100 коня пак можеш да се пребиеш като куче и шанса не е по-малък, поради простата причина, че ако си си тъп по-слабата кола ще я караш на ръба на възможностите й. Нали се сещате каква е разликата в окачването и спирачките на да кажем един Colt стандартно изпълнение и един Eclipse? Едно е да караш Colt със 100, съвсем друго Eclipse... Всичко опира до задкормилното устройство - има едно правило при мотористите - първата година всички карат чинно, втората-третата масово се изпопребиват, щото почват да си вярват и няма абсолютно никакво значение какво карат :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз започнах с Фиат Пунто 1.6 90 коня и мисля, че си е съвсем подходяща за първа кола, нещо до 100 коня. Сега съм с еклипс 2 и вече като по-опитен шофьор мога да и се насладя изцяло :) А ти следващата кола какво ще си вземеш, ферари? Моя съвет е започни полека да надграждаш, след 1-2 години ще видиш разликата ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...