Премини към съдържание

Странен шум


steam

Препоръчано мнение

Здравейте!

 

От известно време се появи странен шум след потегляне и не мога да разбера от какво е.

Когато отпусна съединителя се чува някакво чукане или тракане отпред (без значение от предавката), което изчезва когато мина 2000 оборота. Когато не е на скорост няма проблеми, без значение дали колата е на място или се движи по инерция. Няма значение и дали е студена или загряла. Някакви идеи? (Подозирам проблем в скоростната кутия, но не знам кое точно причинява шума)

 

П.П. Колата е Галант 1.8 от 91ва

Редактирано от steam
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да е каре, външно или вътрешно. На скорост приклопва защото е под товар полуоската. Също и при ниска скорост и малки обороти се чува, като набереш е по-незабележимо. Огледай на канал маншоните на каретата, вероятно има скъсан и от там влиза влага/ръжда и карето се скапва. Пробвай пълен ляв и пълен десен с ниска скорост и ще си покаже.

Другия вариант е тампон на двигателя да е заминал и при тръгване като се "сеца" мотора да приклопва.

 

Дано съм бил полезен.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок, ще прегледам тампоните и каретата. Освен това днес установих, че шума го няма и когато се движа по инерция на скорост - появява се само когато подам газ.

Редактирано от steam
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок, ще прегледам тампоните и каретата. Освен това днес установих, че шума го няма и когато се движа по инерция на скорост - появява се само когато подам газ.

 

До вчера имах абсолютно същия проблем. Оказа се, че основата на предния тампон на двигателя, беше толкова изгнила, че се беше отделила от гредата.

Докато ми дойде на акъла да го проверя, свалях 2 пъти гърнетата, щот бях обвинил тях. Сега като потеглям или подавам газ, няма никакво дрънчане или вибрации.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай на място да форсираш леко до 2500 без натиснат съединител и с натиснат съединител като е натиснат шума спира ли при мен беше лагер на първичен вал на кутията :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай на място да форсираш леко до 2500 без натиснат съединител и с натиснат съединител като е натиснат шума спира ли при мен беше лагер на първичен вал на кутията :)

 

И аз първо си помислих за този лагер, но на място няма никакъв шум, със/без натиснат съединител - няма значение, та това отпадна като вариант. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...