Премини към съдържание

Скорости


Препоръчано мнение

Здравейте колеги колата е space star1.3. Имам един въпрос към вас .Когато включвам на задна тя влиза на първа инъче другите скорости си влизат нормално на какво се дължи това и какво може да се направи

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги колата е space star1.3. Имам един въпрос към вас .Когато включвам на задна тя влиза на първа инъче другите скорости си влизат нормално на какво се дължи това и какво може да се направи

Има едни втулки по лостовата система, които се износват. И оригинални не са скъпи, но може да се направят и на струг от полиамид.

Редактирано от vins365
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези втулки по точно каде са в механизма на скоростния лост под него или напред към скоростната кутия като ги оглеждах не личи да има износване на тези които видях поне

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези втулки по точно каде са в механизма на скоростния лост под него или напред към скоростната кутия като ги оглеждах не личи да има износване на тези които видях поне

Има доста по темата във форума.

Доколкото и аз знам, това са втулки на лоста преди скростната кутия. Проблема понякога временно се решава и с леко регулиране на механизма. В една от темите пише че комплекта втулки е 25 лева, моите ми ги направиха за 10 лева на струг от полиамид. Всеки майстор би трябвало да знае за какво става въпрос.

Редактирано от vins365
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги колата е space star1.3. Имам един въпрос към вас .Когато включвам на задна тя влиза на първа инъче другите скорости си влизат нормално на какво се дължи това и какво може да се направи

Привет,преди 4 год.като купих колата имах същия проблем като твоя,но след регулиране на щангите до сега никакъв проблем.Така,че не бързай според мен да правиш каквото е било преди да се опита с регулиране.Успех.

Редактирано от bacard1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си ги смени тези втулки. Има едни най-долу на скоростния лост - под купето при захващането към щангата, и другите са в предния край на щангата, при захващането и към избирача.

Само с регулиране след време като се износят още тези втулки ще изгубиш 5-та скорост, а и другите скорости няма да ти влизат при правилното положение на лоста, ами по-наляво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се получи същото - не можеше да включи задна скорост. Търсих инфо във форума и втулки по магазините. Втулки не намерих - посъветваха ме да си направя при стругар. Временно /вече 8-ти месец/ реших въпроса като навих тефлонава лента около болта и втулките за уплътнение и грес - говоря за втулките при ск. кутия, които не бяха видимо много износени, но не вкл. задна. Веднага започна да се включват много лесно всички скорости. Към момента всички се включват нормално, но и внимавам. Лесно и бързо го ноправих на канал, но въпроса е висящ. Мисля да повторя упражнението след тия снегове е дъждове, докато ги сменя.

Редактирано от sviliv
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички сподели ли мнение на моя въпрос.Наистина проблема със задната се оказа от втулките .Видимо не бяха много износени но както е писал един от колегите и аз навих тефлонова лента да уплатнят монтирах ги стегнах гресирах ги малко и оооооооо ЧУДО всичко си доиде на мястото задната взе да влиза както никога до сега .За сега ще я карам така докато се затопли а тогава ще направя нови втулки и ще ги сменя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам същият проблем с моето 1.3i spacestar-че (явно това им е болежка по рождение). Искам да попитам има ли някой модел на марката, който има същата скоростна кутия и може да се използва за донор, защото моето уж го ремонтираха няколко пъти и сега вече мисля, че не подлежи на ремонт изобщо, а по моргите я няма никаде тази част разпродавали ги мигновено щом се появи. Ако знаете нещо по въпроса ще се радвам защото седи в бокса и не се кара поради съпътстващия го проблем.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а по моргите я няма никаде тази част разпродавали ги мигновено щом се появи.

И коя е тази силно дефицитна част ? :icon_hmm:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/15/115cca545a681b47a221fc01757eff17.jpg

 

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/15/7c1954a69e900c4f5cbc65a57d9c4b2b.jpg

 

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/15/ad9a466cee60885ffc169e6cf15ada12.jpg

 

Цялото това нещо ми трябва.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...