Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Мнение за покупка на Outlander 2014


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, предстои ми покупка на дизелов джип и съм се насочил към Outlander 3. Към момента цената му е най-приемлива спрямо неговите конкуренти, като говорим за чисто нови такива. Може ли да ми помогнете с информация за двигателя, ходовата част и разхода (реалния не по технически характеристики).

Като за начало се интересувам предимно от 2.2 дизел, автоматик:

 

1. Достатъчни ли са му тези 150кс. за извънградско каране и изпреварвания?

2. Разход в реални условия - градско/извънградско? По технически данни му дават 7.1 градско което не ми се вярва.

3. Какво е качеството на използваните материали? Чета из форума има колеги които се оплакват от скърцания, износвания и други подобни проблеми.

4. Колко излиза техническото обслужване, смяна масла и филтри в БС?

Всякакви други мнения и препоръки биха ми били полезни за предстоящата покупка. Колата ще се ползва предимно за извънградски пътувания със семейството.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравеи,

Аз покарах един 2.2DI-D автоматик INSTYLE+.Вси4ко си му е ОК.Нова и паргава кола.Капарях я.4акам я м.Май.На мен ли4но автомобила ми харесва.Надявам се да нямам проблеми.Успех и на теб

Редактирано от Светльо Ангелов
Пиши грамотно!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер със здраве да си я караш и само хубави моменти да имаш с нея. Ще се радвам да споделиш повече информация като пристигне живот и здраве. Моята покупка се очертава август месец така, че имам време. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, предстои ми покупка на дизелов джип и съм се насочил към Outlander 3. Към момента цената му е най-приемлива спрямо неговите конкуренти, като говорим за чисто нови такива. Може ли да ми помогнете с информация за двигателя, ходовата част и разхода (реалния не по технически характеристики).

Като за начало се интересувам предимно от 2.2 дизел, автоматик:

 

1. Достатъчни ли са му тези 150кс. за извънградско каране и изпреварвания?

2. Разход в реални условия - градско/извънградско? По технически данни му дават 7.1 градско което не ми се вярва.

3. Какво е качеството на използваните материали? Чета из форума има колеги които се оплакват от скърцания, износвания и други подобни проблеми.

4. Колко излиза техническото обслужване, смяна масла и филтри в БС?

Всякакви други мнения и препоръки биха ми били полезни за предстоящата покупка. Колата ще се ползва предимно за извънградски пътувания със семейството.

Здравей колега.И на мен оутлендъра ми допада,да уточня не съм го карал.Питаш важни неща,като точка 2 и 4 са финансови.Понеже пишеш,че всякакви други мнения биха ти били полезни,за това си позволявам да пиша.Цена дизел интенс+ автомат 60990. Цена бензин интенс автомат 48990. Извинявай ,разлика от 12000 при покупка + разлика всяка година в каското приблизително 500 ,това трябва да ти прави сериозно впечатление.Второ- пишеш ще го ползваш за извънградски пътувания със семейството,тогава колко ще ти е необходимо 4 по 4 ти си знаеш,но ако не ти належащо/не си редовно на ски или нещо подобно/ тогава разликата става 25000 +.Това всичко ако цената има значение,ако не тогава извинявай.Успех.

Редактирано от Niki007
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.И на мен оутлендъра ми допада,да уточня не съм го карал.Питаш важни неща,като точка 2 и 4 са финансови.Понеже пишеш,че всякакви други мнения биха ти били полезни,за това си позволявам да пиша.Цена дизел интенс+ автомат 60990. Цена бензин интенс автомат 48990. Извинявай ,разлика от 12000 при покупка + разлика всяка година в каското приблизително 500 ,това трябва да ти прави сериозно впечатление.Второ- пишеш ще го ползваш за извънградски пътувания със семейството,тогава колко ще ти е необходимо 4 по 4 ти си знаеш,но ако не ти належащо/не си редовно на ски или нещо подобно/ тогава разликата става 25000 +.Това всичко ако цената има значение,ако не тогава извинявай.Успех.

 

Ми да, защо вместо с двойно, да не е само на предно, а и защо да е нова, употребяваните ехее, колко са по-евтини... С колелото е даже още по-добре...

 

ПП. Трудно може някой да го събори новия аутлендер като цена сред японската конкуренция. Подчертано евтино СУВ-че, в сравнение с немските премиуми, но напълно приемливо съчетание на цена качество. За мен категорично комбинация дизел с автоматик е най-добрият избор.

 

 

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми да, защо вместо с двойно, да не е само на предно, а и защо да е нова, употребяваните ехее, колко са по-евтини... С колелото е даже още по-добре...

 

ПП. Трудно може някой да го събори новия аутлендер като цена сред японската конкуренция. Подчертано евтино СУВ-че, в сравнение с немските премиуми, но напълно приемливо съчетание на цена качество. За мен категорично комбинация дизел с автоматик е най-добрият избор.

Аз мнение за най-добрият избор не съм давал.Това мисля,че е работа на този,който развързва кесията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено държа да е дизел, а и комбинацията между дизел и 4х4 е за предпочитане. Иначе бих се оглеждал за някой ван. Но определено след мнението ти преди да купя оут-а ще покарам и бензиновото.

Между другото сега погледнах ценовата листа отново, доста по евтино излиза бензина както каза но и доста от екстрите липсват спрямо intense+. Отделно въртящият момент при дизела е доста по голям, което дава повече усещане за вървене.

Редактирано от gambini
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено държа да е дизел, а и комбинацията между дизел и 4х4 е за предпочитане. Иначе бих се оглеждал за някой ван. Но определено след мнението ти преди да купя оут-а ще покарам и бензиновото.

Между другото сега погледнах ценовата листа отново, доста по евтино излиза бензина както каза но и доста от екстрите липсват спрямо intense+. Отделно въртящият момент при дизела е доста по голям, което дава повече усещане за вървене.

Каза го точно-усещане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги, предстои ми покупка на дизелов джип и съм се насочил към Outlander 3. Към момента цената му е най-приемлива спрямо неговите конкуренти, като говорим за чисто нови такива. Може ли да ми помогнете с информация за двигателя, ходовата част и разхода (реалния не по технически характеристики).

Като за начало се интересувам предимно от 2.2 дизел, автоматик:

 

1. Достатъчни ли са му тези 150кс. за извънградско каране и изпреварвания?

2. Разход в реални условия - градско/извънградско? По технически данни му дават 7.1 градско което не ми се вярва.

3. Какво е качеството на използваните материали? Чета из форума има колеги които се оплакват от скърцания, износвания и други подобни проблеми.

4. Колко излиза техническото обслужване, смяна масла и филтри в БС?

Всякакви други мнения и препоръки биха ми били полезни за предстоящата покупка. Колата ще се ползва предимно за извънградски пътувания със семейството.

Здравей,

 

От Декември имам такъв.Относно въпросите ти:

1.Достатъчни са му поне според мен, не е като на спортна кола.

2.Разхода дето го дават по спецификации не е правен за българските горива. Гори ми между 7,4 и 8л.

3.Материалите са на прилично ниво за този клас автомобил и марка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, предстои ми покупка на дизелов джип и съм се насочил към Outlander 3. Към момента цената му е най-приемлива спрямо неговите конкуренти, като говорим за чисто нови такива. Може ли да ми помогнете с информация за двигателя, ходовата част и разхода (реалния не по технически характеристики).

Като за начало се интересувам предимно от 2.2 дизел, автоматик:

 

1. Достатъчни ли са му тези 150кс. за извънградско каране и изпреварвания?

2. Разход в реални условия - градско/извънградско? По технически данни му дават 7.1 градско което не ми се вярва.

3. Какво е качеството на използваните материали? Чета из форума има колеги които се оплакват от скърцания, износвания и други подобни проблеми.

4. Колко излиза техническото обслужване, смяна масла и филтри в БС?

Всякакви други мнения и препоръки биха ми били полезни за предстоящата покупка. Колата ще се ползва предимно за извънградски пътувания със семейството.

Здравей колега! Карам аутлендър 2.2 дизел от почти 4 години. Като цяло доволен съм от колата, бърза, нисък разход на гориво . Разхода на гориво ми е около 7 /100 при скорост до 100 км. при шофиране по магистрала ( скороста е заничтелно по-висока) разхода е около 10-11/100. Максимална скорост която съм развивал 210 км.час. В началото колата я карах само с предното предаване , но установих че с 4х4 автомат е по-добре,много устойчва в завоите ,бърз старт и ускорение , не дърпа волана при потегляне с газ. Недостатъците са - доста е шумна колата, при скорост над 100 км. трябва да се усили музиката за да се чува добре. При буксуване в сняг започва да мирише на съединител и изгоряло масло. Пластмасата е прекалено много в купето, вече започва да поскърцва ( почти 4 годишна е колата). Друг недостатък е качеството на боята, бих казал че дори шумка да падне на колата в движение оставя следа. Изключително лошо покритие...в Балканстар се оправдават че ( с черната боя е така). И още...съединителя не е в гаранция , дори на 1000 км. да се наложи смяна , ще си я платиш. При мен беше подобен случай! Може още много да пиша по темата, но по-добре ако имаш конкретни въпроси пиши ми. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа към полезната информация:

На моята и навъртях вече 45 000км. Изпълнение instyle+ 2.2 дизел и механична трансмисия и много съжелявам , че не я взвх автомат.

1. Разход на гориво средно между 8,5 и 8 литра на сто с нормално каране. Иначе като ориантир при 150км/ч 9,2л., при 90 до 100 км/ч 6,5л. В интерес на истината съм я свалял до 5л/100 км.

2. Проходимостта е на много по-високо ниво отколкото предполагах. Като миус мога да посоча прегряването на муфата при продължиъелно боксуване и мириса на съеденител.

3. На мен доста ми харесва предния панел на уредите, но като цяло е доста евтина като изпълнение с много пластмаса и евтени материали. И определено е шумна!!!

4. Перфектни фарове. Перфектна навигация. Много добър звук от уредбата. Добра кожа, но не много добри седалки от към странична упора.

5. Много ме дразни старт стоп функцията че е постоянно включена като запалиш, а не обратно.

6. Камерата за обратно виждане е с прилична резолюция и ел. ватата е много полезна екстра.

7. Според мен люкът е малък. И много ме дразни, че само шофьорското стъкло има ауто функция.

8. Спира достта добре, но може да е с една идея по-големи предни дискове, тогава ще е още по-добре.

9. Двигателят като цяло е доста еластичен и един автомат би му подхождал повече, понеже има някои неточности при смяна на предавките особенно от 1-ва на 2-ра, както и едно гадно задържане на оборотите за секунда след като си натиснал съеденителя.

10. Колата е доста просторна и учдващо удобна за дълък път, аз лично съм минал 3000 км на един дъх.

 

Общо като се замисля, за тази цена може би е най-добрият избор. Аз съм проверил всички конкуренти кросовери освен Мазда и мога да кажа, че това е най-добрата инвестиция.

Редактирано от nakata3280
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много за отговорите. Придобих реална представа като цяло за количката. Настина в този ценови клас миля, че е най-разумната покупка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много за отговорите. Придобих реална представа като цяло за количката. Настина в този ценови клас миля, че е най-разумната покупка.

 

А защо не погледнеш в секцията продажби на форума един чудесен и почти чисто нов аутлендър 3 за продан?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега го погледнах, отпада заради ръчната скоростна кутия. Ако беше автоматик, може би щях да преглътна и това, че е преди фейслифта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравеи,

Аз покарах един 2.2DI-D автоматик INSTYLE+.Вси4ко си му е ОК.Нова и паргава кола.Капарях я.4акам я м.Май.На мен ли4но автомобила ми харесва.Надявам се да нямам проблеми.Успех и на теб

 

 

Здравей gambini.Получих новият МИЦУ в краят на Май.За 3 дни му навартях 2000км.Относно въпросите ти

1. Достатъчни ли са му тези 150кс. за извънградско каране и изпреварвания?- Още го галя и не сам вдигал над 160,но според мен са му напълно достата4ни

2. Разход в реални условия - градско/извънградско? По технически данни му дават 7.1 градско което не ми се вярва.-Забрави за 7.1 градско освен ако не кара6 като патрулка.С 140-160 на магистрала-средно 8.5л/100.

3. Какво е качеството на използваните материали? Чета из форума има колеги които се оплакват от скърцания, износвания и други подобни проблеми.-За парите си е с доста добро ка4ество,но 6те видим с времето....

4. Колко излиза техническото обслужване, смяна масла и филтри в БС?-Казаха ми 2 ТО-евтино и скъпо,но така и не зпомних то4но колко са

Всякакви други мнения и препоръки биха ми били полезни за предстоящата покупка. Колата ще се ползва предимно за извънградски пътувания със семейството. -Супер си е колата...Споделям мнението на nakata3280 4е за тези пари е отли4на инвестиция.Успех в избора

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за отговора, със здраве да си я ползвате и безаварийно. Аз към момента съм отложил инвестицията за Аутлендъра, поради наличието на друг автомобил а именно Нисан Кашкай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Дойде момента за закупуване на аутлендъра, чаканото си заслужаваше определено. Поръчах новият аут 2016г. Екстериорно е доста променен и определено доста повече ми допада.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доставката се очаква края на декември. Първите аутлендъри в Балкан стар, трябва да пристигнат края на този месец за да го видим и на живо, но от тях няма свободни бройки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...
  • преди 2 месеца ...

Доста ме кефи! Нещо са му променили ама добре им се е получило, че дизайна на Мици напоследък е :mad:

Със здраве и много безаварийни! Готин подарък за 2016 :D

Редактирано от wonderwalker
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси...Честита Нова Година с пожелания за здраве и много безаварийни километри на всички.

Редактирано от gambini
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Страхотно изглежда!! Оставяй редовно упдейти за количката, че и аз съм я взел на мушка :icon_hmm: Безавариино да си я караш колега!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...