Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

1989 1.8 4x4 проблем на бензин


andrei mihov

Препоръчано мнение

здравейте колеги преди месец си купих лансър 1989 година 1,8 4х4 бензин/газ колата работи на газ с обикновенно газово кабелите на бензиновата помпа и кабелите на дюзите който идват от компа бяха нарязани с една дума не работеше на бензина само на газ . Преди няколко дни реших да видя какво става свързах кабелите на дюзите пуснах една друга бензинова помпа и запалих ,запали малко трудно на ниски обороти претрисаше ,но взе пак поне 2-3 години не е карана на бензин викам си нормално е дадох малко газ . никаква реакция като пуснах педалът колата леко се изфорсира пак пробвах същата работа . На газ когато е студена колата не държи обороти . А днес дойде стария собственик и ми каза че заради това че не се изфорсира е поставил газова уредба . Въпроса ми е какъв може да е проблема на колата ?!? Мислех си че дюзите са запекли но момчето ми каза че са ги минавали на ултразвук в Бургас. другия вариянт за мен е или стъпково моторче или ТПС или компютър отворен съм за предложения

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги преди месец си купих лансър 1989 година 1,8 4х4 бензин/газ колата работи на газ с обикновенно газово кабелите на бензиновата помпа и кабелите на дюзите който идват от компа бяха нарязани с една дума не работеше на бензина само на газ . Преди няколко дни реших да видя какво става свързах кабелите на дюзите пуснах една друга бензинова помпа и запалих ,запали малко трудно на ниски обороти претрисаше ,но взе пак поне 2-3 години не е карана на бензин викам си нормално е дадох малко газ . никаква реакция като пуснах педалът колата леко се изфорсира пак пробвах същата работа . На газ когато е студена колата не държи обороти . А днес дойде стария собственик и ми каза че заради това че не се изфорсира е поставил газова уредба . Въпроса ми е какъв може да е проблема на колата ?!? Мислех си че дюзите са запекли но момчето ми каза че са ги минавали на ултразвук в Бургас. другия вариянт за мен е или стъпково моторче или ТПС или компютър отворен съм за предложения

....основния проблем е в ЕКУ-то на колата ти......АЦП-то е дало фира ( както и други чипове и елементи)и то не работи адекватно.......другото е VAF-а да не работи, за целта откачете го и запалете отново мотора и се опитайте да форсирате, ако се форсира по добре, значи той прави проблема.......ако беше дюзи, щеше проблема да се появява само на студен мотор, а като загрее щеше да е по добре.......

Другия проблем до колкото разбирам по вашия пост е че стъпковия мотор (МПХ) не работи......това може обаче да е и проблем на ЕКУ-то,, а не на МПХ......

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ТЕЗИ ЧАСТИ от еклипс с същия двигател дали са заменяеми че лансър-и май няма много

Нищо общо нямат.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

казаха ми 1105 лева за стъпково моторче. Аз изкарах моето добре е смазано движи се ,но единия кабел зелен на цвят на малката букса коята е само с 2 кабелчета излезе от мястото си(явно само е бил пуснат в гнездото) или е от него или проблема е в еку-то в мега партс има еку-от галант същата година 1.8 бензин той дали няма да стане няма лансър в олх,мобиле и карс 1.8 на части

Редактирано от andrei mihov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

казаха ми 1105 лева за стъпково моторче. Аз изкарах моето добре е смазано движи се ,но единия кабел зелен на цвят на малката букса коята е само с 2 кабелчета излезе от мястото си(явно само е бил пуснат в гнездото) или е от него или проблема е в еку-то в мега партс има еку-от галант същата година 1.8 бензин той дали няма да стане няма лансър в олх,мобиле и карс 1.8 на части

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имай впредвид, че ЕКУ на старо също си е беля и не знаеш на какво дередже ще е, още повече от Мегапартс.. Попринцип могат да се ремонтират стига да не е съвсем зле, но гледам си от Айтос и там не знам дали има някой майстор.. Иначе твоя мотор наистина го слагат и на Галант, ама номерата на ЕКУ-тата са различни... Демек дали ще работи един господ знае и стари баби..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имай впредвид, че ЕКУ на старо също си е беля и не знаеш на какво дередже ще е, още повече от Мегапартс.. Попринцип могат да се ремонтират стига да не е съвсем зле, но гледам си от Айтос и там не знам дали има някой майстор.. Иначе твоя мотор наистина го слагат и на Галант, ама номерата на ЕКУ-тата са различни... Демек дали ще работи един господ знае и стари баби..

ако намеря Еку-то къде е и го сваля кой ще го поправи ?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕКУ-то се намира под жабката от дясната страна, има 2-3 пластмаси да се свалят и стигаш до него. За другото погледни ТАЗИ тема

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...