Премини към съдържание

Джанти за ПИНИН 2003год. и проблем двигател


Препоръчано мнение

Здравейте!

 

На скоро купихме един такъв пинин 1,8 GDI 2003 година, опитвам се да намеря метални джанти за този модел, но не откривам никъде. Джантитите са с 5 отвора, като в момента е с 16" алуминиеви, но искаме да сложим метални за каране по поляни, камъни и т.н. е по-добре.

 

Някой знае ли къде може да се намери и колко вървят? От Бургас съм. Добре е да са втора употреба, няма сми от нови.... но като последен вариант и нови ще се вземат.

 

Благодаря Ви!

 

 

Послепис: Въпросния модел има проблеми с двигателя... след смяната на маслото не работи добре, прекъсва, мени обороти... явно в маслото е имало добавки. Мислим, че е за почистване или нещо друго.... Някой, ако може да каже в Бургас къде има кадърен майстор, който може да свърши работа, ще сме му благодарен!

 

Още веднъж - БЛАГОДАРЯ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за Бургас,но и в София няма маистори за гди...идва ми да го запаля.....аз също скоро закупих 1.8 гди,след определен пробег светва чека и забива нос,не мени обороти има тяга ,но след светване на чека неможе да мине 3000 оборота...много харесвам джипката ...ако някои може да помогне...благодаря...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за Бургас,но и в София няма маистори за гди...идва ми да го запаля.....

 

 

Защо, какво е станало при теб?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Незнам за Бургас,но и в София няма маистори за гди...идва ми да го запаля.....

 

Моля преди да го запалиш, да ми го подариш, защото ще отида в Пловдив при Milen_z , за да ми разреши проблема. :yes3:

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля преди да го запалиш, да ми го подариш, защото ще отида в Пловдив при Milen_z , за да ми разреши проблема. :yes3:

 

 

Как са цените на Милен_з? Надути ли са или нормални? Къде се намира? Бих се навил да го закарам да видим какво ще стане!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като явно няма друг които се занимава и в най-дребните подробности с тези двигатели, явно няма и как да се направи аналогия и в цените........ кой в случая ще определи дали са надути или не.

Отсега ще ви кажа , що не идете първо при конкуренцията .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като явно няма друг които се занимава и в най-дребните подробности с тези двигатели, явно няма и как да се направи аналогия и в цените........ кой в случая ще определи дали са надути или не.

Отсега ще ви кажа , що не идете първо при конкуренцията .

 

 

Съвсем нормално и човешки попитах! Нищо лошо не съм казал! Извинявайте, ако има нещо! Къде в Пловдив Ви се намира сервиза?

 

Може ли да кажете с какво масло е хубаво да се кара този мотор от 2003 година?

 

Благодаря Ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем нормално и човешки попитах! Нищо лошо не съм казал! Извинявайте, ако има нещо! Къде в Пловдив Ви се намира сервиза?

 

Може ли да кажете с какво масло е хубаво да се кара този мотор от 2003 година?

 

Благодаря Ви!

 

Здравей колега ,

 

Маслото мисля е 0/зима/30 , само трябва да провериш дали отговаря по спецификация за тези мотори .

 

За Милен : Той е един от малкото хора ремонтиращи ГДИ - та . Едвали може да се каже скъпо или евтино е след като няма база за сравнение .

 

За джантите : Размерът е ц.о: 67.1 и м.б.р: 114.3 . Мисля че стават от Кия спортидж втора генерация но според мен е най - добре да потърсите същите като вашите в продавалника или мобиле .

 

поздрави

Редактирано от iansto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ,

 

Маслото мисля е 0/зима/30 , само трябва да провериш дали отговаря по спецификация за тези мотори .

 

За Милен : Той е един от малкото хора ремонтиращи ГДИ - та . Едвали може да се каже скъпо или евтино е след като няма база за сравнение .

 

За джантите : Размерът е ц.о: 67.1 и м.б.р: 114.3 . Мисля че стават от Кия спортидж втора генерация но според мен е най - добре да потърсите същите като вашите в продавалника или мобиле .

 

поздрави

 

 

Благодаря, колега! За цените просто питах да видя колко струва и респективно да си направиш сметка дали си заслужава или не. На Милен писах лично, но не ме отрази, явно е обиден....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Не се отчайвай толкова бързо!Колите са си много добри.Относно майсторите,има един и в София-регистрацията му е DJ Tumbi,ако не се лъжа,поразрови се въф форума и ще го намериш.За джантите размера е:5х114,3х67,като 67 е диаметър на централния отвор и само с него можеш да варираш!! Освем от АУТЛЕНДЪР,най-близо са от КАШКАЙ с ц.отвор 66 и от РАВ4 с ц.отвор 60 + добър стругар и си готов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се отчайвай толкова бързо!Колите са си много добри.Относно майсторите,има един и в София-регистрацията му е DJ Tumbi,ако не се лъжа,поразрови се въф форума и ще го намериш.За джантите размера е:5х114,3х67,като 67 е диаметър на централния отвор и само с него можеш да варираш!! Освем от АУТЛЕНДЪР,най-близо са от КАШКАЙ с ц.отвор 66 и от РАВ4 с ц.отвор 60 + добър стругар и си готов.

 

 

Благодаря! Явно другите майстори не струват, а някой са много надути!

 

Поздрави на тях! ;)

Редактирано от Ковачев
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте, колеги!

 

И така, да Ви кажа моето мнение след ремонт при Milen_z. Не съм доволен!!!

Цифрата беше три цифрена...

Много го хвалят тук... не зная много приятели ли има, които го хвалят за да има клиенти... но... аз не съм доволен. Направи ремонт (до някъде) но явно не е наясно на 100% с тези двигатели GDI, защото не се надържаше да смени повдигачи и клапани за да може да работи както трябва, а не да гори повече масло и да се чува тракане. Машината си остана спъната. Казваше "ако ги сменим може да стане i по лошо" или нещо близко до това!!!

 

Исках да знаете, колеги за да не се набутвате напразно... просто тези двигатели не са България!!! Не бъдете наивни, както моята приятелка с GDI.

 

Всичко хубаво и много късмет на всички!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че според теб, ако се сменят хидравличните повдигачи, ще се отстрани проблема ти от първият пост в темата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че според теб, ако се сменят хидравличните повдигачи, ще се отстрани проблема ти от първият пост в темата?

 

 

Не мога да кажа и затова собственика го закара на човек, който разбира с цел да се оправи, ако знаехме, че няма сми, нямаше да се занимаваме... караш така и това е.

Редактирано от Ковачев
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питах, какво ТИ смяташ и мислиш.

От темата разбрах, че две години Пинина се кара с проблемен двигател, който прекъсва и си мени оборотите.

Тоест, две години не сте намерили /ти и приятелката ти/ или не сте търсили майстор, който да отстрани проблемите.

Респективно, и ти и приятелката ти не сте с нужните познанив да извършите ремонт на този двигател.

От горните ти постове разбирам още, че след две години все пак си отишъл при Милен, който е иивършил някаква интервенция по двигателя на Пинина.

Разбирам още, че си дал за работата трицифрена сума, но не разбрах за каква по-точно работа, в какъв обем е била тя и имало ли е и включени авто-части в платената сума.

А да, разбрах и че, въпреки че не си специалист по тези двигатели /GDI/, считаш, че смяната на повдигачите ще отстрани проблемите на двигателя, тоест прекъсването и играта на оборотите. И не ми казвай, че не е така, защото точно това си написъл по-горе....

Направи ремонт (до някъде) но явно не е наясно на 100% с тези двигатели GDI, защото не се надържаше да смени повдигачи и клапани за да може да работи както трябва,..

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вальо недей бе казах ти няма смисъл....

Ако това е черния бургаски Пинин, то такива сличаи се помнят..... ако не сте наясно доиде при мен с основно оплакване че гори масло,както винаги предложих първо смяна на гумичките на клапани..... Отворих го и се оказа че мотора е пълен с черна кал от несменяно масло (типично по италиянски). Свалих главата изчистих и оправих всичко,съответно смених и повдигачите с мои втора употреба (които не бяха включени в цената,а старите ги пазя още) по простата причина че тези на колата бяха блокирали и имаше три които се разпаднаха. Тогава мисля че пращах снимки на собственика,а и да не съм ги пратил задължително съм ги показал..... Предупредих че от тази кал може да има сериозни последствия.... Както се и оказа в последствие. Година покъсно бях навикан по телефона с тон ,които не мисля че съм заслужил.....Казах на собственика след като има претенции въпреки плачевното състояние на двигателя да ми докара колата, дори предложих да платя и пътните, и пак не.... Еми какво друго да направя. Сега както разбирам колата съвсем се е скапала.... Ами кофти.

Но като разказвате истории поне да са пълни и както трябва.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вие се шегувате? Кой ви викал? Пинина е от Силистра! "СС" регистрация, помните ли я? Собственичката е от там, аз лично бях от Бургас, но се преместих поради работа в Силистра, не че ви бърка.

Вальо? Вие даже на име си говорите, голяма комбина, но в крайна сметка има и други недоволни, не сме само ние? Може би има за какво??? Този Вальо да не ви е адвокат? Да разбирам ли, че след ремонт при вас всички започват да горят повече масло? Ами КОФТИ както казвате!!! Относно историите, те са пълни, отделен въпрос е вие колко клиента имате и с коя още прилича всяка една история!!!

От друга страна няма смисъл да се обясняваме тук. Исках само хората да знаят какъв сте...

 

Относно вашия Вальо - може да изтрие темата за да не ви вредим на БИЗНЕСА!!!

Не мисля повече да пиша тук, защото няма сми!

 

Хайде, поздрави на всички, всичко хубаво и много късмет!

Редактирано от Ковачев
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ковачев, аз съм във форума от години, от години съм и модератор и имам претенции да познавам голяма част от пребиваващите тук по име.

Както и пребиваващите тук знаят моето.

 

Ако използването на лично име в постовете е комбина, то да - тогава съм комбинатор.

Ти също ми използваш името - тоест също си от комбинаторите.

Освен това не ми харесват внушенията, които се опитваш да направиш в последният си пост.

Да не говорим, че неотговори на въпроса който ти зададох - каква дейност по-точно Милен извърши по автомобила ти и с какво тези действия влошиха работата на мотора.

Но е по лесно да плюеш....

И да квалифицираш.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не чувам лоша дума за Милен, че от юли 2014 година, когато ми ремонтира Пинина, лети по шосетата и нямам с него проблеми. :drive::)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм изключително доволен от ремонтите, които ми е правил Милен.

Тонът на колегата въобще не искам да коментирам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Влязох в личен диалог на ЛС с Ковачев.

Дори и там, при няколкократни подканвания от моя страна, не желае да напише какъв конкретно е проблема му с автомобила и извършения ремонт.

Все повече се убеждавам, че е обикновен клеветник.

Иначе щеше да цитира - не съм доволен от това и това.

Щом за трети път отказва да обясни каква точно интервенция е провел Милен с автомобила му - значи просто иска да навреди и оклевети.

Това нежелание говори само за едно - че е обикновен лузър.

Явно му е присъщо само да каля хората, без да да влиза в конкретика какво е предизвикало недоволството му.

Или както ви казах по-горе с една дума - клеветник.

За мен темата е приключена.

Желая хубав ден на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Да разбирам ли, че според теб, ако се сменят хидравличните повдигачи, ще се отстрани проблема ти от първият пост в темата?"

 

Веднага отговарям с моя горчив опит: точно преди месец ги смених в София. Не всичките ами 6 броя. И гумички на клапани. И резултатът про мен си в същият: трака, тропа и гори масло. Така, че карай докато може и не наливай грешни пари в нечии друг джоб.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...