Премини към съдържание

Bluetooth системата спря да работи


toigalbg

Препоръчано мнение

Не знам какъв е принципа на предаване на данните от волана до таблото/аудио системата, но принципно погледнато това е вид клавиатура. Тя се обхожда от процесор и ако е прекъсната някоя жица няма да се разпознават няколко бутона, но грешки са невъзможни.

Понякога при по-прости клавиатури от 7-8 бутона се правят резисторни делители, като бутона се разпознава по напрежение, така за 8 бутона се използват 5 жици, като 2 са маса и захраване. Предполагам на Лансъра клавиатурата е подобна.

Ще поровя за схема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май съм познал. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

Наистина има резисторен делител от 6 броя резистори, като бутона VOL. DOWN дава на късо първото съпротивление, бутона VOL. UP - първото и второто, CH. DOWN - първото, второто и третото и т.н. С други думи на контакти 22 и 32 на CD/RADIO се получава различно съпротивление в зависимост от това кой бутон е натиснат.

Важно е да се отбележи, че проводниците минават през т.нар. CLOCK SPRING, предполагам това е по-специален кабел, издържащ на множество огъвания. Въпреки това би трябвало да се усъмним и в него.

Най-вероятно ми се струва да се поставят под съмнение на първо място местата на свързване и да се прегледат за окисляване, защото през Зимата виждаме конденза по стъклата и вземаме мерки за подобряване на видимостта, но почти никой не се замисля, че в контактните съединение, в радиото и още много места тя си остава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, дайте координати на сервиз!

 

Моят съм го свалил и търся къде да го дам го отремонтират, ако е възможно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Привет, да попитам някой се е добрал до информация какъв е проблема или къде в София могат да го оправят. Като допълнително инфо мога да дам грешката която ми изписва на дисплея когато натисна иконката с телефонче.

post-22395-019970400 1510926917_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем (Lancer 2008 D-ID). Карам колата рядко (събота - неделя). Акумулатора падаше до 0. Седя в РУБИН 2, 3 дни, и човека откри, че е Bluethooth. Нов модул е почти хиледарка.

Махнахме го. Намерих един юнак, който върза нов към AUX -а на касетофона (250 лв.). Сега работи супер плюс стрийм на аудио, нещо което стария не правеше. Единственно бутоните стоят за украса.

Поздрави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма ядове с акумулатора, вярно, че я карам всеки ден, но и за седмица бях в командировка, като се прибирах въртнах ключа и веднага запали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На почти 160000 км. и при мен се появи проблема с намаляне звукът от волана, да се включва хендсфри режима! На следващия ден изчезна, но не се знае кога отново ще се върне!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има нужда, пазя кутийката, и мога да напиша номера, параметри и т.н. Доколкото видях е на Jonson controls Mexico. Иначе преди работех в IMI Ботевград, и принципно ми е ясно как се правят тези неща ;)

Редактирано от pgs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

След 161000км. и при мен хенд-фри системата умря !

Някой намери ли смислена информация дали може да се ремонтира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето един линк към чужд форум където обсъждат проблема с ХФ системата. Има и линк със снимка на ХФ платката и вероятните проблемни чипове.

 

http://projectlancer.net/forums/topic/20513-hands-free/#comment-307802

 

Днес яко се разрових по чуждите форуми, английски и руски, има много писано, заболя ме главата да прескачам през форуми и теми. И не съм разгледал всичко, а може и да съм порпуснал нещо.

Като цяло проблема е масов, никъде не намерих категорична информация дали модула може да се ремонтира. Даже може да предизвика допълнителен проблем, който източва акумулатора. Мисля че колега от нашия форум се беше оплакал от същото нещо!

Редактирано от ferrarko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Решение на проблема:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=39551&pid=357810&st=0entry357810

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, линкът при мен не се отваря.

Имам малък ъпдейт. Онзи модул го захвърлих и купих втора ръка. За да мога да пускам музика си поръчах блутут модул, който е за музика, но с блутут 5. След като махнах радиото свързах буксите RCA с блутута и направих втора запалка при бушоните, за скрит монтаж. В момента всичко свири перфектно, няма осезаема разлика в звук, за мен е същото качество. Телефоните, се оказа, че могат едновременно да се сържат с две блутут устройства, едно за разговорите-фабричния модул и втория за музиката. Така хем бутоните работят, хем музика мога да пускам. Успех, аз съм аматьор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно защо?! При мен се отваря... Както и да е. Темата е в раздел "Направи си сам" към Lancer. Изпробвано е на собствения ми "гръб" и работи.

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...